kuchnieportal

Dywan do wnętrz w stylu galmour. Zainspiruj się!

Dywan do wnętrz w stylu galmour. Zainspiruj się!

Pełen przepychu i blichtru styl glamour uwodzi swoim urokiem już od kilku dziesięcioleci. Kusi bogactwem, miękkimi tkaninami, lśniącymi przedmiotami. Takie wnętrza w zależności od preferencji można urządzać stawiając na wersję totall glamour lub wplatając do nowoczesnych aranżacji wybrane jej elementy. Niezależnie na jaką wersję się zdecydujemy, miękkie, puszyste dywany w tym stylu są zawsze pożądanym, bardzo mile widzialnym dodatkiem.

Styl glamour – skąd się wywodzi?

 

Bardzo modne obecnie, pełne blasku i przepychu wnętrza glamour nawiązują do sposobu aranżowania mieszkań, jaki wybierały gwiazdy Hollywood w latach 30. Początkowo styl ten miał swoje odzwierciedlenie w stroju i był prezentowany na czerwonych dywanach przez popularnych aktorów i aktorki tamtych czasów, którzy ubiorem podkreślali swój status wybierając ekskluzywne satyny, błyszczące perły i diamenty oraz futrzane etole. Szybko pełen przepychu sposób noszenia się i bycia zawędrował do mieszkań! Choć przez dziesięciolecia stylizacje wieczorowe w charakterze lat 30. odeszły już do lamusa lub są co najwyżej są okazjonalną ciekawostką na przyjęciach tematycznych, aranżacje wnętrz glamour cieszą się cały czas ogromna popularnością!

dywan glamour

Jak aranżować wnętrza w stylu glamour?

 

Aranżacje wnętrz w stylu glamour w stosunku do pierwowzoru z lat 30. złagodniały, nabrały bardziej nowoczesnego charakteru a ostentacyjność zastąpiły elegancją.  To co się nie zmieniło jednak to podstawowe wytyczne tego stylu: luksus i blask.

Jak je osiągnąć? Bardzo ważne są wysokiej klasy materiały lub ich zamienniki w postaci dobrej jakości imitacji. Elementem obowiązkowym są  chromowane elementy, kryształy – sztuczne lub prawdziwe, miękkie welurowe tkaniny obić tapicerskich, poduch oraz zasłon. Styl glamour czerpie inspiracje z barokowych wnętrz, dla których charakterystyczne były m.in. tkaniny żakardowe. Je również jak najbardziej można wprowadzić do współczesnych aranżacji w tej stylistyce. Sprawdzą się także wybujałe, dekoracyjne formy zestawione dla równowagi z prostymi, w duchu minimalizmu. Warto również sięgnąć  po charakterystyczne dla lat 30. szezlongi, kryształowe lustra, przedmioty o charakterze stricte dekoracyjnym oraz miękkie, puszyste dywany glamour.

Dywan glamour, jako stylowy dodatek do wnętrz

Dywany glamour dodadzą klasy każdemu wnętrzu – zarówno typowemu w tej stylistyce, jak i nowoczesnym oraz eklektycznym aranżacjom, które potrzebują stylowego, wyrazistego dodatku o bardzo eleganckim charakterze.

Najpopularniejsze dywany glamour charakteryzują się wyrazistymi, marmurkowymi wzorami. Inne popularne motywy to nieregularne mozaiki, rozmyte desenie, ornamenty greckie, wzory orientalne lub kwiatowe. Ich cechą wspólną jest zawsze miękkość, połysk i wrażenie luksusu. Bardzo charakterystyczne dla dywanów glamour są  również elementy złota lub srebra.

Gdzie szukać dywanów glamour?

Dywany glamour cieszą się dużą popularnością, więc bez problemu znajdziemy je w sklepach z tekstyliami i wyposażeniem wnętrz. Bardzo dobrym pomysłem jest wyszukanie sklepów internetowych, które specjalizują się w tematyce dywanów i oferują ich duży wybór. Szeroki przekrój modeli, kształtów, deseni  pozwoli bez problemu wybrać najbardziej odpowiadający nam egzemplarz. W najlepszych sklepach internetowych mamy również możliwość zaznaczenia kategorii lub motywu: glamour!  Taka funkcjonalność umożliwia szybkie i bezproblemowe wyselekcjonowanie dywanów glamour z pośród setek a czasem tysięcy innych wzorów.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95