kuchnieportal
5 5 44

Dekorowanie mebli. Malowanie i inne techniki

Chętni uzyskać niepowtarzalny wygląd swoich mebli mają teraz niepowtarzalną okazję, by dekoracja ta wyniesiona została na wyższy poziom. Marisa Lupato w książce „Dekorowanie mebli. Malowanie i inne techniki” prezentuje szereg rad i pomysłów na to, by meble w naszym domu zyskały indywidualny, wyjątkowy charakter.

dekorowanie mebliRęcznie robione przedmioty jak wiadomo charakteryzują się nieporównywalną wartością. Tyczy się to nie tyle samej konstrukcji, ale również ich dekoracji. O wiele większą przyjemność i satysfakcję da się jednak uzyskać, tworząc te ozdoby samemu, zamiast zdawać się na osoby trzecie. Z jednej strony decyduje to o oryginalności, z drugiej – otwiera nieograniczone możliwości, nie musimy bowiem polegać na asortymencie, który znaleźć można w sklepach, ale sami możemy wykreować dowolne wzory.

 
Choć samodzielne dekorowanie mebli może wydawać się zajęciem jedynie dla fachowców, obawy jednak można odrzucić. Autorka kierowała się troską o amatorów i laików. Czytelnik nie zostaje zatem wrzucony na głęboką wodę, ale stopniowo instruowany i kierowany co do wykonywanych czynności, doboru narzędzi, materiałów, a nawet środków ochronnych. Ułatwić pracę mają również fotografie, dzięki którym naocznie przekonać się można o efektach proponowanych metamorfoz. Aby ustrzec czytelników przed wszelkimi omyłkami i możliwymi błędami, Marisa Lupato wyrozumiale tłumaczy, za każdym razem przypominając nawet o, wydawać by się mogło, oczywistościach, o których łatwo zapomnieć, gdy nie zna się na rzeczy. Ta „matczyna opieka” sprawia, że nawet posiadając dwie lewe ręce, stworzyć można przedmioty magiczne.


 

 

Wartym uwagi jest również fakt, że w książce nie znajdziemy tylko jednostronnie skomponowanych propozycji dekorowania. Wachlarz jest szeroki, dzięki czemu miłośnicy odmiennych stylów i gatunków będą mogli znaleźć pomysły dla siebie. Dodatkowym atutem jest to, że autorka przy okazji przekazywania rad i instrukcji dzieli się swoją pokaźną wiedza na temat historii dekorowania, co sprawia, że „Dekorowanie mebli” nie jest wyłącznie poradnikiem, ale również ciekawą i wartościową lekturą.

 

Nie można zapomnieć, że poza kwestiami dekoratorskimi w książce znajdują się również porady dotyczące szlifowania, stolarki czy tworzenia nowych przedmiotów. Autorka dostarcza rozwiązań trudnych i wymagających czasu oraz pracy, ale prezentuje także koncepty łatwe i wykorzystujące materiały, które każdy z pewnością posiada w domu.

 
dekorowanie mebli książka

 

Dekorowanie mebli. Malowanie i inne techniki” to książka dla osób, które we wnętrzu pragną posiadać meble naznaczone ich indywidualnym charakterem i pierwiastkiem, dla pragnących oryginalności i świeżości. To propozycja dla osób, które dopiero chcę się nauczyć dekorować meble, jak i dla tych, którzy podstawową wiedzę już posiadają, ale chcieliby ją poszerzyć i poznać nowe techniki ozdabiania przedmiotów.

 

Tytuł: Dekorowanie mebli. Malowanie i inne techniki
Autor: Marisa Lupato
Wydawca: RM
Data wydania: 2011
Liczba stron: 156
Oprawa: miękka
Cena: ok. 40 zł

www.rm.com.pl

Dołącz do dyskusji