kuchnieportal

Czym sugerują się Polacy przy wyborze lodówki?

Pojemność to najważniejszy aspekt brany pod uwagę podczas wyboru lodówki – wynika z raportu „Obowiązki domowe Polaków” przeprowadzonego na zlecenie marki Hotpoint. Jakie inne cechy lodówek wpływają na nasze decyzje zakupowe? 

Czym_sugerują_się_Polacy_przy_wyborze_lodówki.jpg
Fot. Hotpoint

Aspekty praktyczne i cena

Raport ?Obowiązki domowe Polaków? został opracowany na podstawie odpowiedzi udzielonych przez 245 osób w wieku 20-45 lat. Badanych zapytano m.in. o aspekty, na jakie zwracają uwagę podczas kupna lodówki. Najwięcej, 69 % respondentów, wskazało na pojemność urządzenia. Na drugim miejscu egzekwo znalazły się energooszczędność i cena (68%), przy czym są one ważniejsze dla kobiet niż dla mężczyzn. Warto wiedzieć, że te dwie kwestie są z sobą ściśle powiązane, ponieważ wybierając lodówkę o najwyższej klasie efektywności energetycznej (A+++) można zaoszczędzić w ciągu roku ponad 200 zł.

Polecamy: Jak zaprojektować kuchnię?

Czwartą cechą decydującą o wyborze lodówki do domu jest jej rozmiar. Ten aspekt wskazało 47% badanych. Wymiary lodówki powinny być dostosowane do metrażu wnętrza oraz zabudowy kuchennej. Przed zakupem urządzenia warto ustalić, w którym miejscu w kuchni ma zostać ono ustawione i pod kątem tej przestrzeni dobrać jego rozmiar. Lodówka do zabudowy musi natomiast ściśle współgrać z wymiarami szafek kuchennych. Warto również wziąć pod uwagę, ile pożywienia będzie w niej trzymane. Jeżeli robimy duże zakupy na cały tydzień, przydatna okaże się duża i pojemna chłodziarko-zamrażarka.

Aby wszystko miało swoje miejsce

Niemal połowa  (w tym 54% kobiet) wskazał na dodatkowe szuflady, jako istotny aspekt przy wyborze lodówki. Kwestia ta ściśle łączy się z pojemnością i rozmiarem urządzenia ? wygodne rozmieszczenie jedzenia nawet w dużej lodówce może być utrudnione, jeżeli jest w niej za mało szuflad lub są one źle rozplanowane. Wówczas rzeczy muszą być ustawiane bezpośrednio na sobie lub skumulowane ciasno jedna obok drugiej, bądź przechowywane w innych pomieszczeniach w domu.

Design ważniejszy dla mężczyzn

Zaskoczenie może być fakt, że relatywnie niewielki procent osób zwraca uwagę na design lodówki. Wygląd urządzenia jest istotny dla 22% respondentów, z czego to mężczyźni bardziej skupiają się na tej cesze. Taki sam procent badanych wskazał obecność specjalnych programów i intuicyjnego wyświetlacza, jako kwestie mające wpływ na ich decyzje zakupowe. Najważniejsze zatem pozostają podstawowe parametry i funkcje lodówki ? dodatkowe udogodnienia dla większości osób są kwestiami drugorzędnymi.

Szczegółowe wyniki badania przedstawia poniższy wykres:

Czym_sugerują_się_Polacy_przy_wyborze_lodówki.jpg

 

Zobacz też: 

Gotowe projekty domów 

Projekty altan ogrodowych

Projekty domów szkieletowych

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95