kuchnieportal

Białe piekarniki do zabudowy – przegląd nowoczesnych modeli

Białe piekarniki do zabudowy – przegląd nowoczesnych modeli

Biel  króluje w aranżacjach kuchennych. Jest uniwersalna, dodaje wnętrzu lekkości i optycznie je powiększa. Aby zachować jednolity wygląd białej zabudowy kuchennej, warto wybrać piekarniki w tym samym kolorze. Eleganckie i zarazem dyskretne urządzenia będą estetycznym dopełnieniem jasnej kuchni.  

Białe-piekarniki_do_zabudowy.jpg
Fot. Gorenje 

Białe piekarniki zazwyczaj zachowują prostą formę, przez co pasują do nowoczesnych kuchni, również tych urządzonych w minimalistycznym stylu. Do wyboru mamy modele wyposażone w pokrętła, przyciski lub panele dotykowe. Drugim elementem wpływającym na wygląd piekarnika są uchwyty: od wąskich, stapiających się z frontem, po bardzo szerokie, które stanowią zdecydowany element  drzwi. Najbardziej istotne są jednak parametry i funkcje, jakie posiada dany piekarnik. Niektóre z nich są urządzeniami bardzo zaawansowanymi technicznie. Samodzielnie dobierają parametry pieczenia, kontrolują czy danie jest już gotowe, a kiedy tak jest, wówczas samodzielnie się wyłączają. Ponadto wybrane piekarniki niemal samodzielnie się czyszczą, np. dzięki funkcji pyrolizy wypalającej tłuszcz, płytom pokrytych emalią katalityczną absorbującej tłuszcz czy też za pomocą oczyszczania parą. Ważne, aby dobrać piekarnik pod kątem własnych potrzeb i upodobań kulinarnych.

 

Piekarniki do zabudowy Crystal White, Franke

W linii Crystal White znajdują się trzy modele piekarników, różniących się od siebie parametrami technicznymi i funkcjami. Jednym z nich jest wykończony białym szkłem CR 912 M WH DCT 60+ o pojemności 73 litrów.

Białe-piekarniki_do_zabudowy_2.jpg

Piekarnik posiada menu w języku polskim i sterowanie sensorowe z wyświetlaczem LED. Wyposażony jest w 12 funkcji, m.in. w program Kompletne Menu zapobiegający mieszaniu się zapachów podczas pieczenia kilku potraw jednocześnie czy Wellness, który umożliwia przygotowywanie dań w mniejszej ilości tłuszczu. Dodatkowo system Dynamic Cooking Technology zapewnia optymalne rozprowadzenie ciepła i utrzymanie stałej temperatury, dzięki czemu pieczenie odbywa się równomiernie i jest krótsze nawet o 25%. Drzwi piekarnika wyposażone są w potrójną szybę, która zapobiega przedostawaniu się ciepła do pomieszczenia. Cena: około 5499 zł.

Piekarnik do zabudowy iQ700 HB634GBW1, Siemens 

Białe-piekarniki_do_zabudowy_3.jpg

Siemens zaprojektował urządzenie posiadające aż 13 funkcji. Wśród nich wymienić możemy m.in. pieczenie w niskiej temperaturze, podtrzymywanie ciepła oraz termoobieg 4D umożliwiający wybór poziomu pieczenia. Piekarnik posiada również funkcję szybkiego nagrzewania przy stałym poborze energii (np. nagrzewanie do temperatury 175°C trwa ok. 5 minut). Dodatkową zaletą urządzenia jest łatwość utrzymania go w czystości, ponieważ wyposażone jest w wewnętrzną powłokę absorbującą tłuszcz. Klasa efektywności energetycznej A+. Cena: około 2950 zł.

Piekarnik do zabudowy B087-ORA, Gorenje

Białe-piekarniki_do_zabudowy_4.jpg

Jego znakiem rozpoznawczym jest gruby, relingowy uchwyt wykonany ze szczotkowanego aluminium. To jedyny element, który wyróżnia się na tle białej, gładkiej bryły. Piekarnik nie posiada bowiem pokręteł, ale sterowany jest za pomocą modułu sensorowego. Drzwi wykonane ze szkła dopełniają nowoczesny wygląd. Pojemność urządzenia wynosi 67 l, a jego wnętrze zaprojektowane jest na wzór tradycyjnego pieca chlebowego. Taki kształt ułatwia cyrkulacje powietrza i równomierne ogrzewanie potraw ze wszystkich stron na każdym z pięciu poziomów. Ponadto piekarnik posiada potrójnie przeszklone drzwi, które zatrzymują ciepło w jego wnętrzu. Jednocześnie zewnętrzna strona frontu nie nagrzewa się, co chroni przed poparzeniem. Dodatkowym zabezpieczeniem jest automatyczna blokada drzwi, która nie pozwala najmłodszym samodzielnie otworzyć piekarnika.  Cena: około 2590 zł.

Piekarnik do zabudowy FLG202/1W, CANDY

Białe-piekarniki_do_zabudowy_5.jpg

Harmonijnie zaprojektowany piekarnik wyposażony w trzy pokrętła, to jeden z bardziej przystępnych cenowo modeli. Piekarnik gazowy CANDY FLG202 ma pojemność 60l. Wyposażony jest w grill, termoobieg i 3 funkcje pieczenia. Posiada również 1 ruszt i 1 brytfannę.  Jego klasa efektywności energetycznej to A+. Jest to ważny aspekt, który warto uwzględnić podczas wyboru piekarnika, ponieważ urządzenia klasy A+ zużywają do 25% energii mniej niż modele klasy A. Cena: około 1299 zł.

Piekarnik do zabudowy BIM24400WCS, Beko

Białe-piekarniki_do_zabudowy_6.jpg

Piekarnik posiada białe drzwi wykonane z trzech warstw pełnego szkła oraz uchwyt ze stali szczotkowanej. Przeznaczony jest do szafki o szerokości 60 cm, a jego pojemność wynosi aż 71 l. Piekarnik Beko wyposażony jest w sterowanie dotykowe, prowadnice teleskopowe oraz zdejmowane drabinki boczne na 5 poziomach. Dodatkowymi atutami piekarnika jest klasa energetyczna A+ oraz funkcja Slow Cooking spowolniająca tempo pieczenia. W ten sposób zachowane są wartości odżywcze potrawy, a także jej soczystość i aromat. Cena: około 1490 zł.

 

Polecamy:

Gotowe projekty domów

Projekty domów drewnianych 

Projekty domów małych 

 

3 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Werka
22 maja 2016, 23:03
1/0

Fajny przegląd

Malsa
3 lutego 2016, 09:03
3/0

mi tez się podobają… i planuję sobie taki zamontować w czasie remontu mojej kuchni

NJUDES
16 grudnia 2015, 21:11
0/0

Bardzo fajne piekarniki. Najbardziej podoba nam się GORENJE. Jednak idąc z duchem czasu i nadążając za postępem technologicznym proponujemy Wam piekarniki marki FULGOR MILANO, które dopasowują się do potrzeb domowników. Zastosowana w nich TERMO SONDA pozwala na przygotowanie potraw w oparciu o higienę i zdrowy tryb życia. Dodatkowo opcja DELAY spowoduje, że piekarnik upiecze nam przygotowaną wcześniej potrawę na czas naszego powrotu do domu.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95