kuchnieportal

Znajdź dodatkową przestrzeń w meblach kuchennych!

Znajdź dodatkową przestrzeń w meblach kuchennych!

Co należy zrobić, aby szafki i szuflady kuchenne były bardziej pojemne a sama przestrzeń kuchni maksymalnie wykorzystana? Podpowiadamy! Perfekcyjna organizacja kuchni i nowoczesne systemy wyposażenia mebli sprawią, że zyskamy jeszcze więcej miejsca do przechowywania.

Każde wnętrze kuchenne powinno być starannie zaplanowane, aby ułatwiać nam przechowywanie żywności i przygotowywanie posiłków. To nasza codzienność – z kuchni korzystamy wiele razy w ciągu dnia, szczególnie obecnie w dobie pandemii koronawirusa, kiedy w domu spędzamy więcej czasu. Ogromnym atutem starannego planowania i poświęcenia uwagi na dobre zaplanowanie kuchni, jest możliwość wygospodarowania dodatkowych centymetrów – często niezwykle ważnych w małych wnętrzach. W tych większych, przemyślany projekt kuchni i wyposażenie jej w nowoczesne rozwiązania poprawi funkcjonalność wnętrza i ułatwi a co za tym idzie skróci czas wykonywania niektórych czynności w kuchni. Na co zwrócić uwagę i na jakie rozwiązania warto postawić?

 

Projekt kuchni w profesjonalnym studiu kuchennym

Nic nie wpłynie lepiej na estetykę i komfort korzystania z wnętrza kuchennego niż wybór doświadczonego salonu specjalizującego się w projektach kuchni. Projektant przeprowadzi szczegółowy wywiad dotyczący preferencji inwestora i zadba o realizację jego oczekiwań z uwzględnianiem zarówno estetyki, jak i funkcjonalności wnętrza. Sprawdzony salon gwarantuje zazwyczaj wysoką jakość materiałów oraz transparentną informację na temat elementów wykorzystywanych w produkcji swoich mebli. Często oferuje również możliwość skorzystania z wydłużonej gwarancji na zamówioną kuchnię!

Salony mebli niemieckiej marki Nolte Küchen 

 

Większa pojemność szafek dolnych – System Matrix900

Jednym z najistotniejszych wskaźników dobrze zaplanowanej kuchni jest ilość miejsca do przechowywania. W każdej konieczne jest wygospodarowanie przestrzeni do przechowywania zapasów jedzenia, talerzy, małego AGD i kuchennych akcesoriów. Im mniejszy metraż kuchennego wnętrza, tym większe wyzwanie dla projektanta. Doskonałym rozwiązaniem do małych wnętrz, jak i tych o większym metrażu, które chcemy zaplanować w pełni optymalnie, jest system Matrix900 od Nolte Küchen, który zapewnia dodatkową przestrzeń do przechowywania bez konieczności rozbudowywania zabudowy o kolejne moduły meblowe. Jak to możliwe?
W systemie Matrix900 producent zwiększył wysokość korpusów dolnych szafek do 900 mm (w porównaniu do standardowej wysokości 750 mm), a zarazem obniżył cokół mebli do 50 mm. W ten sposób pojemność dolnej zabudowy kuchennej zwiększyła się nawet o 20%! Zewnętrzne wymiary zabudowy oraz wysokość blatu roboczego pozostały przy tym bez zmian!

Systemy koszy montowane na drzwiach

Optymalne wykorzystanie przestrzeni w kuchni ułatwiają również systemy wysuwanych kloszy i półek montowane w meblach. Ich atutem jest bardzo duża pojemność i łatwy dostęp do przechowywanych produktów. Wiele z nich, tak jak modele w których część koszy montowana jest na drzwiach i otwiera się jak lodówka, sprawiają, że mamy doskonały przegląd całej zawartości szafki.

32% więcej miejsca do przechowywania

W jaki sposób jeszcze można zwiększyć pojemność szafek kuchennych? Nolte Küchen proponuje prosty i jednocześnie bardzo skuteczny zabieg – zwiększenie głebości blatów roboczych! W ofercie producenta jest dostępna m.in 75 cm głębokość blatu. Jeśli zastosujemy ją zamiast standardowych 60 cm, będziemy mieć nie tylko więcej miejsca do pracy na blacie roboczym, ale także o 32% więcej miejsca do przechowywania w szafkach poniżej.

Przestrzeń narożnika najczęściej jest miejscem, które w projektach mebli kuchennych pozostaje nieefektywnie wykorzystane. Jest trudno dostępne i zazwyczaj nie ma pomysłu na jego praktyczne wykorzystanie. Odpowiedzią na to jest rozwiązanie od Nolte Küchen – front unoszony podnośnikiem, który rozwiązuje całkowicie problem z ta częścią kuchni i tym samym daje jeszcze więcej możliwości projektowych. Po podniesieniu frontu mamy dostęp do przestrzeń narożnika wyposażonego dodatkowo w dolną półkę, którą można swobodnie wsuwać. Dzięki tak zaprojektowanej konstrukcji zyskujemy łatwy dostęp do całej przestrzeni narożnika – wystarczy wysunąć półkę, aby sięgnąć po potrzebne przedmioty.  Producent podpowiada, że możemy umieszczać w tej części duże, ciężkie sprzęty kuchenne, których nie chcemy eksponować na blacie, np. robot kuchenny.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95