kuchnieportal

Zmywarki WaterWall z opatentowaną technologią ściany wodnej

Samsung, w oparciu o doświadczenie czołowych szefów kuchni, opracował nową linię sprzętów AGD – Chef Collection. Jednymi z jej elementów są innowacyjne zmywarki z technologią WaterWall, które zaprojektowano z myślą o perfekcyjnie czystej i lśniącej zabudowie. Jak bowiem przekonują kucharze, podczas jedzenia uruchamiamy różne zmysły, w tym wzrok. Wygląd potrawy oraz sposób jej podania, w tym stan naczyń, wpływa na nasze odczucia smakowe. 

Zmywarki-WaterWall-z-opatentowaną-technologią-ściany-wodnej.jpg

Technologia WaterWall

Innowacyjność zmywarek WaterWall polega na zastąpieniu tradycyjnego, dolnego śmigła mechanizmem poruszającym się w linii prostej po dnie zmywarki. System wytwarza ścianę wody od krawędzi do krawędzi zmywarki, dzięki czemu dociera ona do każdego naczynia. Natomiast śmigła w tradycyjnych zmywarkach obracają się wokół własne osi, wypuszczając strumień wody, który może wybiórczo myć naczynia. Ciekawym rozwiązaniem jest również specjalna przegroda na sztućce. Tradycyjny koszyk zastąpiono elastyczną matą Flex Tray, na której rozkłada się widelce i łyżki. Mata umieszczona jest w górnej części urządzenia.

Zmywarki-WaterWall-z-opatentowaną-technologią-ściany-wodnej-2.jpg

Funkcja Zone Booster

Zmywarki WaterWall wyposażone są w funkcję Zoone Boster, która pozwala zróżnicować siłę mycia  naczyń. Dzięki indywidualnej regulacji ciśnienia i temperatury wody, można ustawić różne parametry dla poszczególnych stron zmywarki. W jednej części umieszczamy mocno zabrudzone naczynia wymagające intensywnego mycia, w drugiej delikatne kieliszki czy lekko zabrudzone talerze, które pozwalają na mniejsze zużycie wody. Dodatkowym atutem zmywarek WaterWall jest opcja automatycznego uchylania drzwi. Po zakończeniu płukania i suszenia drzwi delikatnie  uchylają się, aby z wnętrza urządzenia mogła wydostać się para. Pozwala to na szybsze osuszenie naczyń niż w przypadku innych zmywarek. Dodatkową oszczędność czasu zapewnia funkcja Speed Booster, która przyspiesza zmywanie o 30%.

Samsung przygotował trzy modele zmywarek WaterWall, z czego jedna przeznaczona jest do zabudowy (z widocznym frontem). Wykończenie ze stali nierdzewnej zapewnia im minimalistyczny wygląd, podobnie jak dyskretny uchwyt zamontowano pod listwą.

Źródło: samsung

 

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar 

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Projektowanie kuchni

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95