kuchnieportal

Zmiany zaczynają się w naszym domu! Segreguj odpady i dbaj o planetę

Zmiany zaczynają się w naszym domu! Segreguj odpady i dbaj o planetę

Fot. FRANKE

Ciągle narastająca ilość śmieci to zmora naszych czasów. Wielu z nas wciąż nie wie, jak poprawnie je segregować, a zorganizowanie kilku pojemników w jednym miejscu, na konkretną grupę odpadów nie zawsze jest możliwa do aranżacji. Firma Franke wychodzi naprzeciw wszelkim obawom związanym ze świadomą ochroną środowiska proponując szereg komfortowych rozwiązań w tym temacie. Wśród nich systemy do kuchennych szuflad, które ułatwią nam codzienne sortowanie.

Najpierw redukcja

Plastik jest obecny w niemal każdej dziedzinie naszego życia. Współczesne społeczeństwo zaczęło wykorzystywać je na tak masową skalę, że obecnie nie wyobrażamy sobie aby całkowicie z niego zrezygnować. Jest tani i wielofunkcyjny, a zamienniki zwykle bywają znacznie droższe i mniej ogólnodostępne. Plastik ma to do siebie, że w wielu przypadka nie podlega recyklingowi. Oznacza to, że nawet po odpowiednim przesortowaniu odpadów z tego materiału i tak nie uda nam się go całkowicie pozbyć. Mając te świadomość, warto w pierwszej kolejności zredukować jego użycie do minimum. Coraz więcej firm oferuje rozwiązania, które mają nam zastąpić np. foliowe torebki czy butelki na napoje. Idąc na zakupy wybierajmy torby wielokrotnego użytku oraz te wykonane z materiału.  Wodę dostaniemy w szklanych butelkach, jednak możemy całkowicie zrezygnować z jej zakupu montują w kuchni baterię filtrującą ? Franke Vital. Model ma w dodatkowej wylewce wymienny filtr kapsułkowy usuwający zanieczyszczenia, w tym mikrocząsteczki plastiku. Dodatkowo taka woda jest jeszcze zdrowsza i smaczniejsza.

pojemniki na odpady

Fot. FRANKE

5 w 1

5 różnych pojemników na konkretną grupę odpadów wydaje nam się bardzo dużą ilością. Zniechęca to głównie posiadaczy niewielkich kuchni, którzy mogą sobie pozwolić tylko na pojedynczy kosz. Firma Franke znalazła na to sposób i zaprojektowała model EasySort ? czyli pięć pojemników, które bez problemu zmieszczą się w standardowych szafkach o szerokości 60 cm.  Jeden z nich posiada pojemność 14,5l, a mniejszy 7,5l. Aby pojemniki były bardziej czytelne, można nakleić na nich znaczek z odpowiednim kolorem. Dla przykładu odcień niebieski odpowiada makulaturze, a żółty plastikowi. Sortowniki są ponadto wykonane z ekologicznego materiału pochodzącego z recyklingu, który dodatkowo redukuje rozwój bakterii na ich powierzchni. Tego typu pojemniki sprawdzą się w szafce z  tradycyjnie wysuwaną szufladą jak i z drzwiami uchylnymi.  W tym przypadku Franke poleca kosze podwieszone na wysuwanym, wygodnym stelażu.

ODPADY BIO

Fot. FRANKE

A co z Bio?

Opady Bio również mają swoje oddzielne miejsce, jednak nie każdy z nas o tym pamięta. Oprócz tego wymagają one znacznie częstszego wynoszenia, niż np. papier ponieważ jedzenie szybko gnije i pozostawia nieprzyjemny zapach w całym pomieszczeniu.  Franke w i tym temacie proponuje sprawdzony i higieniczny sposób segregacji ? czyli młynek organiczny. Montuje się go w odpływie zlewozmywaka, gdzie prosto przedostają się do oczyszczalni ścieków. Młynki zlewozmywakowe Franke Turbo mielą m.in.  resztki posiłków, obierki owoców i warzyw czy torebki herbaty.

młynek zlewozmywakowy

Fot. FRANKE

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95