kuchnieportal

Zlewozmywak granitowy w pytaniach i odpowiedziach

Zastanawiasz się nad wyborem zlewozmywaka granitowego? Chcesz wiedzieć czym się charakteryzuje, jakie są jego właściwości i walory użytkowe? Nie masz pewności, czy zlewozmywak granitowy dobrze dopasuje się do wyglądu Twojej kuchni? Przeczytaj nasz artykuł, w którym znajdziesz odpowiedzi na te i inne, najczęściej zadawane pytania na temat tych popularnych zlewozmywaków.  

Zlewozmywak-granitowy-w-pytaniach-i-odpowiedziach.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Domus D-150

Z czego zbudowane są zlewozmywaki granitowe?

Oryginalne zlewozmywaki granitowe powstają z mieszanki kwarcu i akrylu (80% stanowi kwarc, pozostałe 20% to akryl i pigmenty barwiące). Receptura ta została opracowana 35 lat temu przez Fryderyka Schocka, założyciele firmy Schock, która jest wiodącym producentem zlewozmywaków granitowych klasy premium.

Czym różnią się oryginalne zlewozmywaki granitowe od ich tańszych zamienników?

Na rynku jest wiele zlewozmywaków określanych mianem granitowych. Jednak nie każdy z tych produktów spełnia wysokie wymagania jakościowe, jakie są przed nimi stawiane. Zlewozmywaki z niższego segmentu zawierają mniej naturalnego kwarcu, niż modele oryginalne klasy premium. Ponadto cząsteczki kwarcu wykorzystywane przy ich produkcji uzyskiwane są w procesie kruszenia, przez co mają nieregularne, ostre boki. To w znacznej mierze przekłada się na niższą jakość zlewozmywaków. Po pierwsze, są one mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Po drugie, posiadają chropowatą powierzchnię, w którą łatwo wnikają wszelkie zabrudzenia oraz substancje mogące prowadzić do trwałych przebarwień materiału.

Zlewozmywak-granitowy-w-pytaniach-i-odpowiedziach-6.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Waterfall D-150, Schock

Oryginalne zlewozmywaki granitowe Schock powstają natomiast ze starannie wyselekcjonowanych, zaokrąglonych kawałków kwarcu. Tworzą one idealnie gładką powierzchnię, bez załamań i porów. Dodatkowo opatentowana receptura Schock zapewnia zlewozmywakom doskonałą odporność i wytrzymałość na wiele szkodliwych czynników.

Jak te właściwości przekładają się na codzienne użytkowanie zlewozmywaków granitowych?

Zlewozmywaki granitowe Schock są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne: podczas gotowania czy zmywania nie trzeba obawiać się, że uderzenie w nie ciężkim naczyniem może uszkodzić ich strukturę. Ponadto brak mikroszczelin eliminuje przestrzenie, w które mógłby wnikać brud. W efekcie zabrudzenia toczą się po ich powierzchni i są łatwe do usunięcia. Dodatkowo zlewozmywaki granitowe Schock są odporne również na działanie barwników, chemikaliów, a nawet promieni UV! Dzięki temu wykonywanie codziennych prac kuchennych jest szybsze i przyjemniejsze ? nie musimy obawiać, że kolorowe substancje wylane na zlewozmywak trwale go przebarwią.

Zlewozmywak-granitowy-w-pytaniach-i-odpowiedziach_6.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy L D-150, Schock 

Zlewozmywak to doskonałe środowisko do rozwoju niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów ? w nim myjemy warzywa, owoce a nawet surowe mięso. Dodatkowo w jego komorach często zalegają brudne naczynia. Czy zlewozmywak granitowy zapewnia lepszą ochronę przed bakteriami niż zwykłe zlewozmywaki?

Producent zlewzomywaków granitowych Schock opracował rozwiązania, które zapewniają doskonałą ochronę przed drobnoustrojami. Jednym z nich jest antybakteryjna powłoka ProHigienic21, która blokuje zatrzymywanie się i rozmnażanie bakterii na powierzchni zlewozmywaka. Gwarantuje ona naturalne i higieniczne środowisko pracy. Powłoka ProHigienic21 posiada certyfikat niemieckiego instytutu LGA, potwierdzający jej jakość i bezpieczeństwo.

Zlewozmywak-granitowy-w-pytaniach-i-odpowiedziach-2.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Schock z powłoką antybakteryjną ProHigienic21

Czy zlewozmywak granitowy sprawdzi się również w małej kuchni?

Szeroki wybór modeli zlewozmywaków granitowych pozwala na swobodne dopasowanie ich do kuchni o różnym metrażu. W niewielkich wnętrzach doskonale sprawdzą się ergonomiczne zlewozmywaki jednokomorowe. Przykładem tego jest model Ronda z duża komorą i niewielkim ociekaczem. Ma on 580 mm długości (wersja Ronda D-100) lub 650 mm (wersja Ronda D-100 L) z czego większość zajmuje obszerna komora. Ronda doskonale łączy w sobie zalety dużych zlewozmywaków z wymaganiami niewielkiej kuchni.

Zlewozmywak-granitowy-w-pytaniach-i-odpowiedziach-6.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Ronda D-100, Schock

Zlewozmywak musi być przede wszystkim funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Jednak nie bez znaczenia jest także jego design, który powinien współgrać z wyglądem kuchni. Jakie możliwości aranżacyjne dają zlewozmywaki granitowe?

Zlewozmywaki granitowe to różnorodny design i bogata kolorystyka. Miłośnikom nowoczesnych i eleganckich wnętrz spodobają się modele w śnieżnej bieli (Polaris) połyskującej czerni i bieli (Glossy Magma i Glosy Polaris) czy szykownej czerwieni (Rouge). Firma Schock przygotowała również zlewozmywak Cristalite? Nemo N-100S w odważnych i nietypowych kolorach: pomarańczowym, (Breight Orange), zielonym (Peppergreen), niebieskim (Ocean Blue), różowym (Pink) oraz żółtym (Sun Flower). Nemo N-100S będzie wyróżnikiem każdej kuchni i pozwoli stworzyć wyrazistą i nietuzinkową aranżację.

Zlewozmywak-granitowy-w-pytaniach-i-odpowiedziach-4.jpg
Fot. Zlewozmywaki granitowe Nemo N-100S, Schock

Inną propozycją dla osób poszukujących niepowtarzanych elementów wyposażenia są zlewozmywaki z nowej linii kolorystycznej od Schocka ? Vintage. Vintage to metaliczny brąz z efektami przetarcia, który doda kuchni uroku dawnych wnętrz.  W tym kolorze dostępne są modele: Mono, Signus, Opus, Horizont, Waterfall i Lotus.

Zlewozmywak-granitowy-w-pytaniach-i-odpowiedziach-3.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Mono D-100 w wykończeniu Vintage, Schock

 

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar 

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Projektowanie kuchni


Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Arkadia
25 sierpnia 2015, 23:37
1/0

Na zdjęciach wyglądają obłędu ale czy w realu się sprawdzają bez zarzutu?

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95