kuchnieportal

Zastosowania płyty i sznura silikonowego

Zastosowania płyty i sznura silikonowego

Sznury silikonowe mają różnorakie zastosowanie, ze względu na swoje właściwości doskonale sprawdzają się jako element wspomagający zabezpieczenie w przemyśle spożywczym, budowlanym, instalacjach służących do ogrzewania oraz ochładzania różnych pomieszczeń. Wysoka wytrzymałość na temperatury powoduje, że bardzo często wykorzystywany jest w celach izolacyjnych oraz tam, gdzie zróżnicowanie temperatur jest niezwykle duże.

Jeżeli poszukujesz produktu, który będzie niezwykle trwały, a jednocześnie zachowa swoją elastyczność, warto zwrócić uwagę na sznur silikonowy.

 

  • Sznur silikonowy transparentny – doskonałe własności dielektryczne
  • Sznur silikonowy i płyta silikonowa do zastosowań spożywczych FDA – ograniczenia i możliwości

Sznur silikonowy transparentny – doskonałe własności dielektryczne

Jakie właściwości ma sznur silikonowy? Sznury silikonowe przede wszystkim cechuje słabe przewodnictwo elektryczne. To właśnie dlatego tak często są wykorzystywane podczas produkcji samochodów jako izolacja poszczególnych elementów elektrycznych, których we współczesnych maszynach pojawia się coraz więcej. Nie tylko przemysł motoryzacyjny, ale również lotnictwo, przemysł elektryczny, w zasadzie każda branża zajmująca się produkcją elementów zawierających elektronikę z powodzeniem korzysta z właściwości sznura sylikonowego. Co więcej, materiał charakteryzuje najmniejsze odkształcenie trwałe, co pozwala na zachowanie jego właściwości po montażu przed długi czas.

 

Sznur sylikonowy i płyta silikonowa do zastosowań spożywczych FDA – ograniczenia i możliwości

Płyta silikonowa podobnie jak sznury ma szerokie zastopowanie. Ze względu na swoją elastyczność oraz odporność na substancje chemiczne i temperatury może być wykorzystywana w przemyśle spożywczym.  Ze względu na liczne ograniczenia i restrykcje związane z wykorzystywaniem poszczególnych materiałów podczas produkcji żywności, każdy materiał znajdujący się w pomieszczeniu musi być wyposażony w odpowiednie atesty. W takim przypadku zabronione jest używanie gum przemysłowych, dlatego swoją funkcję doskonale spełnią przygotowane płyty lub mata silikonowa na metry.

Silikon w rolkach wykorzystywany w produkcji żywności charakteryzuje się wysoką jakością oraz możliwością utrzymania prawidłowej higieny, niezwykle ważnej podczas przygotowywania jedzenia dla klientów, czy większej grupy. Dostępne produkty, które oferuje sklep internetowy umożliwiają wyposażenie produkcji w niezbędne materiały zachowując najwyższe standardy oraz jakość wykonania.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95