kuchnieportal

Wywiad z projektantem: profesjonalne programy do projektowania. Czy warto na nich pracować?

Wywiad z projektantem: profesjonalne programy do projektowania. Czy warto na nich pracować?

Klient kupuje oczami. Często pokazuję potencjalnym klientom wizualizację wnętrza i jego zdjęcia już po realizacji. Widząc, jak wiernie wizualizacja oddaje wygląd przyszłego pomieszczenia, chętnie powierzają mi wykonanie projektu swojej kuchni, łazienki czy całego mieszkania. O tym, jakie korzyści daje profesjonalny program do projektowania, mówi Arkadiusz Słowakiewicz – projektant wnętrz, który w swojej pracy wykorzystuje oprogramowanie poznańskiej firmy CAD Projekt K&A.

Czy korzystanie z oprogramowania firmy CAD Projekt K&A wymaga specjalistycznych umiejętności, czy też poradzą sobie z nim osoby dopiero poznające środowisko CAD?
 
Programy CAD Projekt K&A są intuicyjne w obsłudze, dlatego nawet początkująca osoba wykona z ich użyciem prosty projekt. Z czasem można poznać kolejne funkcjonalność, które pozwolą tworzyć bardziej zaawansowane projekty i wizualizacje. Ponadto można samemu zgłębiać wiedzę na temat oprogramowania CAD Projekt K&A dzięki filmom instruktażowym publikowanym na kanale firmy na serwisie YouTube. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że jest to bardzo przydatna opcja dla osób pracujących na oprogramowaniu CAD Projekt. Dzięki takim filmom poznałem funkcję wycinania blatów, dzięki czemu teraz ta czynność sprowadza się do kilku prostych kliknięć. 
 
Co przekonało Pana do wykorzystywania w swojej pracy programów firmy CAD Projekt K&A?
 
Programy CAD Projekt K&A poznałem będąc jeszcze nastolatkiem – mój tata pracował w firmie produkującej meble i w swojej pracy wykorzystywał programy CAD Projekt K&A. Wówczas nauczyłem się ich obsługi, a ponieważ byłem z nich bardzo zadowolony, pozostałem przy nich, kiedy sam zostałem projektantem.
 
Programy CAD Projekt K&A spełniają moje wymagania oraz ułatwiają mi codzienną pracę, dlatego nie mam potrzeby korzystania z innych oprogramowań. Są proste i intuicyjne w obsłudze. Przy tym oferują dużo funkcjonalności istotnych w pracy projektanta.

Proszę zatem powiedzieć, jak te funkcjonalności przekładają się na Pana pracę?
 
Na przykład mogę bardzo łatwo i szybko dokonywać zmian w projekcie zgodnie z sugestiami klientów. Jeżeli inwestor zmieni zdanie np. odnośnie płytek, mogę kilkom kliknięciami wprowadzić do projektu inną kolekcję. Dzięki temu zapewniam wysoki poziom wykonania usługi zachowując jednocześnie konkurencyjne ceny, ponieważ nawet liczne zmiany nie wymagają ode mnie dużego nakładu czasu.  
 
Czy profesjonalny projekt i wizualizacja zachęca klientów do skorzystania z usług Pana firmy?
 
Zdecydowanie. Klient „kupuje oczami” – widząc profesjonalny projekt i fotorealistyczną wizualizację jest gotowy skorzystać z moich usług. Często pokazuję potencjalnym klientom wizualizację przykładowego wnętrza i jego zdjęcia już po realizacji. Widząc, jak wiernie wizualizacja oddaje wygląd przyszłego pomieszczenia, klienci chętnie powierzają mi wykonanie projektu swojej kuchni, łazienki czy całego mieszkania.
 
Wizualizacje bywają pomocne także dla mnie. Dzięki nim mogę zweryfikować swoją wizję projektowanego wnętrza: upewnić się co do niej lub wprowadzić zmiany przed przystąpieniem do realizacji.


 
Jak klienci oceniają projekty wnętrz wykonane w programach firmy CAD Projekt K&A?
 
Wzbudzają one duże uznanie klientów. Potwierdzeniem jest m.in. fakt, że wiele osób, które zdecydowało się skorzystać z usług mojej firmy, zrobiło to po zapoznaniu się z moimi projektami zamieszczonymi w Internecie.
 
Jak ocenia Pan kontakty z obsługę firmy CAD Projekt K&A?
 
Bardzo dobrze. Każdy problem dotyczący oprogramowani CAD Projekt – czy to techniczny, czy dotyczący ich obsługi – jest szybko rozwiązywany dzięki suport’owi telefonicznemu. To również duże ułatwienie w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają pracę z programami firmy CAD Projekt K&A. Jeżeli napotkamy na trudności, np. nie będziemy wiedzieć, jak wstawić do projektu jakiś element, suport telefoniczny na pewno nam pomoże. 


 
Jakie, według Pana, są największe zalety oprogramowanie CAD Projekt K&A?
 
Oprócz intuicyjnej obsługi i bardzo dobrego kontaktu z obsługą firmy, wymieniłbym łatwość importowania brył 3D dzięki Konwerterowi 3D, dobrze opracowany moduł do szaf wnękowych oraz aplikację CAD Share-it, która służy do przeglądania projektów wnętrz 3D udostępnianych w chmurze. Share-it to duży wyróżnik i atut oprogramowań firmy CAD Projekt K&A, ponieważ na bieżąco mogę udostępniać klientowi jego projekt ze wszystkimi zmianami za pomocą Internetu. Jako ciekawostkę powiem, że za pośrednictwem CAD Share-it gotowe wizualizacje udostępniam również wykonawcy, z którym współpracuję. Dzięki temu członkowie ekipy budowlanej na ekranach tabletów mają stały podgląd wizualizacji wnętrza, które wykonują. To praktyczne dopełnienie rysunków technicznych.
 
Bardzo cenię również ciągły rozwój programów CAD Projekt K&A. Firma na bieżąco monitoruje trendy w projektowaniu i reaguje na nie, aby programy jak najlepiej spełniały zmieniające się potrzeby użytkowników. Przykładem jest nowy moduł płytek heksagonalnych, który będzie dostępny jeszcze w tym roku. Płytki heksagonalne są obecnie bardzo modne i inwestorzy chcą mieć je w swoich domach. Dzięki modułowi będę mógł szybko i łatwo umieścić je w projekcie.


 
Z którego projektu wykonanego w programach CAD Projekt K&A jest Pan najbardziej zadowolony? Dlaczego?
 
Mam dwa ulubione projekty. Pierwszy to projekt domu będący nowoczesną interpretacją klasycznych wnętrz. To elegancka, wysmakowana a zrazem komfortowa i dobrze zagospodarowana przestrzeń.
 
W tym projekcie połączyłem współczesność z tradycyjnym stylem. Dzięki temu dom spełnia oczekiwania inwestorów, którzy cenią klasyczne i eleganckie wnętrza, a zarazem jest on w zgodzie z trendami. Wprowadziłem do niego m.in. gzyms wewnętrzny oraz sztukaterię ścienną, która koresponduje z ramowymi frontami mebli kuchennych i łazienkowych. Ponadto we wnętrzu znajdziemy na wskroś nowoczesne meble, np. stoliki kawowe, jak i te stylizowane, m.in. krzesła do jadalni w klimacie art. deco czy tapicerowaną ławę w ludwikowskim stylu.


Drugi projekt również dotyczy domu wolnostojącego i czerpie z modernizmu. Postawiłem w nim na funkcjonalny minimalizm oraz zawsze dobrze prezentujące się połączenie bieli i czerni. Dużą rolę odgrywają w nim proste, zgeometryzowane formy oraz starannie dobrane materiały: szkło, beton architektoniczny, płytki o wyglądzie marmuru, a także  ciemne drewno, które ociepla aranżację. Dzięki tym zabiegom dom jest zarazem nowoczesny i elegancki. 

Jakieś rady dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z profesjonalnymi programami do projektowania? 
 
Wybrać projekt, który będzie prosty w obsłudze (przynajmniej jego podstawowe funkcjonalności), a przy tym rozwojowy: „słuchał” rynku, klientów i nie pozostawał w tyle za konkurencją. Czyli takie programy, które oferuje CAD Projekt K&A 😉

 
Arkadiusz Słowakiewicz – projektant, założyciel i właściciel biura projektowego Aretzky Design. Tworzy projekty dostosowane do różnych grup odbiorców, ich możliwości finansowych i potrzeb. W naszej codziennej pracy ważne jest, by nie być jedynie wykonawcą, ale i również partnerem, który zrozumie potrzeby i zaproponuje najlepsze rozwiązania. Współpracują z nami najlepsi wykonawcy, sprawdzone firmy budowlane i wykończeniowe, a także firmy produkujące sprzęty i akcesoria wyposażenia wnętrz oraz indywidualni wykonawcy branżowi. 
Zobacz: www.facebook.com/Aretzky; CAD Projekt K&A

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95