kuchnieportal

Jak wykończyć i wyposażyć nowoczesną kuchnię?

Jak wykończyć i wyposażyć nowoczesną kuchnię?

Wiele nowych kuchni urzeka swoim wyglądem. Jednak o rzeczywistej jakości i funkcjonalności mebli przekonujemy się z czasem, podczas ich użytkowania. Na przykładzie dwóch nowoczesnych realizacji studia Meble Wach podpowiadamy, w jakie elementy wyposażyć kuchnię, aby była piękna, trwała i komfortowa.

Kuchnia od MEBLE WACH

Meble Wach w swoich realizacjach bazują na trwałych materiałach, funkcjonalnym wyposażeniu mebli oraz przemyślanym wzornictwie. Tworzą kuchnie zgodne z obowiązującymi trendami, a zarazem starannie dopracowane pod względem ergonomii i wygody użytkowania.

Pierwsza z realizacji, które Wam prezentujemy, jest utrzymana w jasnej kolorystyce. Biel mebli i dodatków współgra z nowoczesnym designem wnętrza. Jednocześnie kuchnia ma w sobie dużo elegancji – możemy dostrzec w niej inspirację stylem glamour (w postaci kącika jadalnego oraz dodatków). Druga kuchnia bazuje na szarych frontach z akrylu, które dopełnia blat z bazaltu.

Jak wyposażyć nowoczesną kuchnie - szara kuchnia

 

Te elementy decydują o bardziej surowym charakterze wnętrza. Tym, co łączy obie realizację, jest ich wysoka funkcjonalność Zobaczcie,w jaki sposób uzyskano ten efekt.

Liczy się wnętrze

O znaczeniu wyposażenia wewnętrznego mebli wie niemal każdy użytkownik kuchni. Lepsza organizacja pracy, łatwe utrzymanie porządku w zabudowie, szybsze i bardziej komfortowe gotowanie to tylko niektóre z udogodnień, jakie zapewniają nowoczesne systemy i akcesoria do mebli.

Zacznijmy od elementu, dzięki któremu w szufladzie ze sztućcami wszystko jest przejrzyście ułożone, czyli wkładu z regulowanymi przegrodami. Wkłady zastosowane w kuchniach firmy Meble Wach są podzielone na komory do przechowywania akcesoriów różnego typu i wielkości, a przy tym dostosowane do wymiarów schowka. Dzięki temu wystarczy jedno spojrzenie, aby znaleźć łyżki, widelce czy noże ułożone w przeznaczonych dla nich części szuflady.

Jak wyposażyć nowoczesną kuchnię

Dla wygody użytkowania mebli bardzo ważny jest również sposób zaaranżowania narożników mebli. W przypadku zastosowania nieruchomych półek, przestrzeń narożnika w znacznym stopniu nie jest wykorzystana. W obu prezentowanych kuchniach projektanci firmy Wach sięgnęli po wyjezdne systemy do szafek narożnych Le Mans (Peka), czyli popularne „nerki”. – Są one zbudowane z dwóch niezależnych poziomów koszy, z których każdy możemy całkowicie wysunąć na zewnątrz zabudowy, zyskując łatwy dostęp do przechowywanych rzeczy – wyjaśnia Radosław Wach, właściciel studia Meble Wach.

Jak wyposażyć nowoczesną kuchnię

W meblach zastosowano systemy wspomagania otwierania i zamykania frontów, które zastępują tradycyjne uchwyty.  Innym praktycznym rozwiązaniem są fronty uchylane do góry, które podczas otwierani nie zabierają miejsca przed zabudową i nie utrudniają poruszania się.

Blaty do zadań specjalnych

Zarysowania, odparzenia, przebarwienia czy rozwarstwienie – blaty kuchenne są narażone na wiele uszkodzeń spowodowanych przez ostre przybory, kolorowe substancje czy działanie pary wodnej. Aby zapewnić sobie komfort pracy, podczas której nie będziemy musieli skupiać się przede wszystkim na unikaniu uszkodzeń blatu, zainwestujmy w trwały i wytrzymały materiał. – W roli powierzchni roboczych bardzo dobrze sprawdza się konglomerat kwarcowy o podwyższonej odporności na uszkodzenia – mówi Radosław Wach. – Blat z konglomeratu zastosowaliśmy w jasnej kuchni, natomiast w szarej postawiliśmy na równie trwały bazalt. Należy jednak  pamiętać o jego regularnej impregnacji. W zamian będziemy mogli cieszyć się naturalnym i pięknie wyglądającym blatem.

Jak wyposażyć nowoczesną kuchnię - blat z konglomeratu

Jak wyposażyć nowoczesną kuchnię - blat z bazaltu

 

Funkcjonalność i piękno 

Mówiąc o wyposażeniu nowoczesnej kuchni, nie możemy pominąć elementów widocznych na pierwszy rzut oka. To one decydują o wyglądzie wnętrza, a często wpływają również na jego funkcjonalność. W realizacjach studia Meble Wach zastosowano m.in.

a. biała kuchnia:

  • elementy ze szkła Lacobel, w tym szklane wykończenie boków wyspy,
  • lakierowane szkło hartowane, które zabezpiecza ścianę przed zabrudzeniami,
  • fronty MDF w systemie bezuchwytowym, lakierowane na wysoki połysk,
  • biały okap i zlewozmywak dopasowane kolorystycznie do mebli,
  • blat z konglomeratu,
  • gniazdko obrotowe montowane w blacie (niemal niewidoczne na jego tle).

b. szara kuchnia:

  • fronty MDF pokryte szarym akrylem na wysoki połysk oraz fronty wypełnione matowym szkłem,
  • blat z bazaltu,
  • lakierowane szkło hartowane na ścianie,
  • AGD do zabudowy i zlewozmywak dopasowane kolorystycznie do mebli.

 

 

 


Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Kamiks
20 listopada 2018, 10:27
3/0

Ciekawe mebelki

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95