kuchnieportal

Jakie wybrać dodatki do białej kuchni?

Jakie wybrać dodatki do białej kuchni?

Decyzja o tym, jakiego rodzaju dodatki do kuchni wybrać, powinna być dobrze przemyślana. Biała kuchnia jest jak biała kartka – można ją pięknie ozdobić, trzeba jednak wiedzieć jakiego efektu się oczekuje i jak go osiągnąć.

Podstawową zaletą białej kuchni jest jej uniwersalność. Bez względu na to, czy preferujemy styl skandynawski, prowansalski, czy nowoczesny, w każdym z nich biel sprawdzi się doskonale. Stanowi ona idealną bazę do stworzenia wielu różnych aranżacji, dając przy tym możliwość szybkiej zmiany w wystroju, bez dużych nakładów pracy i pieniędzy. Wymieniając dodatki, można odświeżyć całe pomieszczenie. To dlatego biała kuchnia od lat jest absolutnym hitem. Dodatki, które do niej dobierzemy, sprawią, że stanie się luksusowa, ciepła i przytulna lub totalnie ekstrawagancka.

Czarne i złote dodatki do białej kuchni

Urządzając kuchnię w taki sposób, by stała się ekskluzywna i wytworna, zaopatrzmy ją w kontrastujące czarne elementy, a także złote lub miedziane, które nadadzą wnętrzu blasku oraz stylu. W szykowanej kuchni bardzo ważnym jest umiar, ilość dodatków powinna być ograniczona, tak, by nie zakłócić wrażenia ładu i czystości. Złoto oraz czerń mogą być wykorzystane już przy wyborze blatów, uchwytów do mebli, nóżek, czy relingów. Lampa wisząca również stanowi ważny element dekoracyjny, dlatego dobrze sprawdzi się czarna lub biała, ze złotym wnętrzem, które będzie pięknie odbijać światło. Zbyt wiele dodatków całych ze złota, może przeciążyć wnętrze, dlatego najlepsze będą te białe lub czarne ze złotymi wstawkami i zdobieniami.

Kolorowe dodatki do białej kuchni

Akcenty kolorystyczne w białej kuchni ocieplą ją, urozmaicą i sprawią, że będzie wyjątkowa. W zależności od tego jak bardzo chcemy zaszaleć, możemy zastosować 1 barwę, połączenie 2-3 lub postawić na totalny mix. Biel daje wiele możliwości i to jest jej największym atutem. Wprowadzenie koloru może się odbyć już na poziomie tekstyliów, czyli zasłon, obrusów, poduszek na krzesła.

Pamiętajmy również o naturalnych akcentach kolorystycznych, jakimi są:

  • kwiaty cięte i doniczkowe,
  • owoce,
  • warzywa,
  • zioła,

które wyeksponowane w oryginalnych doniczkach, na stojakach czy w misach, również będą ciekawą ozdobą. Kolorowe szklanki, zastawa, a nawet sztućce nie są dziś produktami trudnymi do zdobycia. Dzięki szerokiemu wyborowi barw i wzorów, każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie i swojej idealnej kuchni. Wiele inspiracji do białej kuchni znajdziesz na: https://www.homebook.pl/artykuly/3342/biala-kuchnia-jaki-blat-jakie-plytki-jakie-dodatki.

Wzory w białej kuchni

Kto powiedział, że biała kuchnia jest nudna? To doskonała baza do nawet największych szaleństw aranżacyjnych. Dla tych, którzy nie chcą być banalni, poleca się wzory. W białym pomieszczeniu kuchennym bardzo dobrze sprawdzają się te etniczne oraz ludowe. Zasłony, ściereczki, tace, podkładki na stół, a także kubki, talerze i miski w charakterystyczne malowania będą przykuwać uwagę i nadadzą wnętrzu oryginalności. W wystroju prowansalskim pasować będą wzory folkowe, kojarzące się z dobrą babciną kuchnią, ciepłem i radością. Do wnętrz nowoczesnych dobrym rozwiązaniem są regularne wzory w 1-2 kolorach. Aktualnie bardzo popularne są również motywy owocowe, limonki, truskawki, których widok od razu pobudza apetyt.

Biel we wnętrzu jest zdecydowanie bezpretensjonalna i daje duże pole do popisu. Od tego jakie kolory do białej kuchni dobierzemy, uzależniony jest charakter pomieszczenia. Można z niego stworzyć miejsce typowo rodzinne albo wytworne, delikatne lub ekstrawaganckie. Najważniejsze jednak, by czuć się w nim dobrze, swobodnie i z radością spędzać w nim czas.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95