kuchnieportal
5 5 68

Wszechstronny, profesjonalny program do projektowania kuchni (cz. 3)

Wszechstronny, profesjonalny program do projektowania kuchni (cz. 3)

Fotorealistyczne wizualizacje, wirtualny spacer po zaprojektowanym pomieszczeniu, zarządzanie projektami 3D w chmurze czy ich prezentacja za pośrednictwem Internetu to tylko niektóre z możliwości, jakie firma CAD Projekt K&A stwarza użytkownikom swoich  programów. Te zaawansowane funkcjonalności znacznie podnoszą atrakcyjność projektów oraz usprawniają proces komunikacji wykonawcy z klientem.    

Fot. CAD Projekt K&A

Programy CAD Kuchnie 6.X, CAD Kuchnie Max 6.X i CAD Decor PRO poznańskiej firmy CAD Projekt K&A pozwalają tworzyć kompleksowe i dokładne projekty, idealnie dopasowane do wnętrz. Takie precyzyjne koncepty wymagają narzędzi, które umożliwią wierne i najbardziej atrakcyjne zaprezentowanie ich inwestorom. O sile sprzedażowej projektu coraz częściej decyduje bowiem to, w jaki sposób zostaje przedstawiony oraz czy wzbudza w kliencie pożądane emocje. 

Firma CAD Projekt K&A jest twórcą innowacyjnych rozwiązań, które umożliwiają sprawną i efektywną komunikację z klientem, w tym specjalistyczne i zaawansowane sposoby zaprezentowania mu gotowego projektu. Realistyczne wizualizacje z wykorzystaniem różnorodnych wariantów kolorystycznych i oświetleniowych oraz animacje mogą być generowane od rozdzielczości ekranowej aż po rozdzielczość 5760×3240 – 3xFull HD. Gwarantują nam one najwyższą jakość obrazu, którą możemy prezentować nawet na telewizorach 4K z funkcją stereo 3D, oraz podkreślenie wszystkich ważnych detali.

Wszechstronny, profesjonalny program do projektowania kuchni CAD
Fot. CAD Projekt K&A

Tworzenie tych zaawansowanych, fotorealistycznych wizualizacji umożliwia Moduł Renderingu Profesjonalnego – Render PRO, który uwzględnia różne typy oświetlenia w pomieszczeniu (pośrednie i bezpośrednie) oraz trajektorię promieni, napotykających różne obiekty i powierzchnie. Wnętrze uzyskuje realistyczny rozkład oświetlenia, który wiernie oddaje jego przyszły wygląd. Głównym zadaniem Modułu Renderingu Profesjonalnego jest zapewnienie doskonałej jakości wizualizacji przy bardzo krótkim czasie obliczeń. Dzięki zastosowaniu autorskich algorytmów obliczeniowych program pozwala na interakcyjną pracę i tworzenie fotorealistycznych obrazów prawie natychmiast po wprowadzeniu lub modyfikacji ustawień wizualizacji. Jest to wyjątkowa i unikalna cecha, nieosiągalna w innych konkurencyjnych programach do projektowania wnętrz.  Dodatkowo, raz obliczony rozkład oświetlenia jest pamiętany i oglądanie renderowanej sceny z innego punktu nie wymaga dokonywania dodatkowych przeliczeń. To szczególnie istotne w przypadku projektów zapisywanych jako animacje czy animacje 3D(przykładowe można zobaczyć tutaj: www.cadprojekt.com.pl/strefa_informacyjna/modul-renderingu-profesjonalnego—render-pro.html).

Wszechstronny, profesjonalny program do projektowania kuchni CAD
Fot. CAD Projekt K&A

Moduł Renderingu Profesjonalnego opiera się na dwóch algorytmach: Radiosity oraz Raytracing. Pierwszy odpowiedzialny jest za wyznaczenie globalnego oświetlenia scen 3D światłem pośrednim, drugi wylicza promienie odbite i załamane, które trafiają do obiektywu kamery. Pozwala on uzyskać realistyczny wygląd obiektów szklanych i przezroczystych oraz metalowych i lustrzanych.  Moduł Renderingu Profesjonalnego – Render PRO dostępny jest w standardzie w programie CAD Decor
PRO, natomiast  dla programów CAD Decor i CAD Decor Kuchnie stanowi moduł dodatkowy.

Polecamy:
 

Atrakcyjność prezentacji projektów wykonanych w programach CAD Decor PRO, CAD Decor oraz CAD Kuchnie zapewnia Export 3D (w przypadku CAD Kuchnie jest to moduł dodatkowy). Pozwala on stworzyć animację, w której całe pomieszczenie jest doskonale widoczne dzięki kamerze obracającej się dookoła własnej osi. Moduł Export 3D posiada funkcję oddalania i przybliżania wybranego widoku, dzięki czemu można zobaczyć w nim konkretne szczegóły lub uzyskać całościową perspektywę. Gotowy projekt można pokazać na komputerze klienta bez konieczności instalowania na nim oprogramowania CAD, co znacznie podnosi wygodę prezentacji.

Wszechstronny, profesjonalny program do projektowania kuchni CAD
Fot. CAD Projekt K&A

Firma CAD Projekt K&A stworzyła również niepowtarzalną możliwość zaprezentowania projektu za pośrednictwem Internetu. Klient dostaje sposobność zapoznania się z gotową wizualizacją w dowolnym, najbardziej odpowiednim dla siebie momencie. To innowacyjne rozwiązanie zapewnia nowa aplikacja mobilna CAD Share-it, która obsługuje ponad 4000 urządzeń mobilnych (systemy Android i IOS) oraz PC-ty z systemem Windows. Aplikacja umożliwia zarządzanie projektami 3D w chmurze oraz łatwe i mobilne ich udostępnianie. Gotowy projekt może zostać zaprezentowany klientowi za pośrednictwem poczty elektronicznej, strony internetowej czy przy użyciu kodów QR, odsyłających do wirtualnego spaceru po zaprojektowanej przestrzeni mieszkalnej lub komercyjnej. Aplikacja mobilna CAD Share-it usprawnia współpracę wykonawcy projektu z inwestorem i jednocześnie stanowi element promocji projektanta, który może zaprezentować gotowy projekt na dowolnym smartfonie lub tablecie w postaci Panoramy 360°. Aplikacja dostępna jest dla najnowszych wersji programów firmy CAD Projekt K&A: CAD Decor 2.1 i CAD Kuchnie 6.1 z Modułem Export 3D oraz CAD Decor PRO.

Wszechstronny, profesjonalny program do projektowania kuchni CAD
Fot. CAD Projekt K&A

W pierwszej połowie 2015 roku firma CAD Projekt C&A zaprezentuje ciekawe nowości, podnoszące funkcjonalność i profesjonalizm oferowanego oprogramowania. Wśród nich znajdą się opcje regulacji głębi ostrości, możliwość obrotu kamery o dowolny kąt w kadrze podczas tworzenia filmów AVI oraz prezentacji filmu wbudowanego w nowo tworzonej animacji, różne odsłony wizualizacji wykonane przy zastosowaniu filtrów artystycznych: akwarela, wyostrzenie, szkic, kredka, kredka miękka, olej, olej Van Gogh, przejście tonalne czy możliwość prezentowania wizualizacji w widoku anaglificznym. 

Wszystkie wymienione rozwiązania czynią oprogramowanie poznańskiej firmy CAD Projekt K&A  niezwykle dogodnym środkiem do aranżacji i prezentowania wnętrz kuchennych. Dzięki niemu klienci mogą zobaczyć, jak ich pragnienia i plany stają się rzeczywistością! 

Więcej informacji na stronie: www.cadprojekt.com.pl

Dołącz do dyskusji