kuchnieportal
5 5 68

Wszechstronny, profesjonalny program do projektowania kuchni (cz. 2)

Wszechstronny, profesjonalny program do projektowania kuchni (cz. 2)

Programy CAD Kuchnie 6.X, CAD Kuchnie Max 6.X i CAD Decor PRO poznańskiej firmy CAD Projekt K&A służą do profesjonalnego projektowania mebli i wnętrz kuchennych. Powszechnie wykorzystywane przez projektantów i architektów wnętrz, studia meblowe oraz zakłady stolarskie oprogramowanie zawdzięcza swoją popularność unikalnym funkcjonalnościom, które dają niepowtarzalną swobodę projektowania. M.in. dzięki dynamicznemu modelowaniu 3D dowolnych elementów wnętrza oraz funkcji tworzenia nietypowych blatów CAD Kuchnie Max 6.X i CAD Decor PRO pozwalają tworzyć kreatywne, wyróżniające się projekty. 

Fot. CAD Projekt K&A

Programy CAD Kuchnie 6.X, CAD Kuchnie 6.X, CAD Kuchnie Max 6.X i CAD Decor PRO umożliwiają stworzenie precyzyjnego i kompleksowego projektu idealnie dopasowanego do każdego wnętrza. Niestandardowe rozwiązania i kreatywne pomysły można z łatwością zrealizować za pomocą tych nowoczesnych narzędzi. Użytkownik programów może projektować wnętrza o dużej dowolności brył i elementów wykończeniowych, np. okładzin. Zaawansowane funkcjonalności t.j. funkcja rysowania ścian o różnych wymiarach z uwzględnieniem elementów dodatkowych, takich jak skosy, okna, drzwi, przyłącza instalacyjne czy występy, otwory i wnęki, pozwala na tworzenie projektów nawet najbardziej nietypowej przestrzeni.

Modelowanie 3D w programach CAD dla najbardziej wymagających klientów

Jeden z atutów CAD Kuchnie 6.X, CAD Kuchnie Max 6.X i CAD Decor PRO to dynamiczne modelowanie 3D, które umożliwia tworzenie i modyfikacje obiektów trójwymiarowych w projekcie.
Użytkownik ma do wyboru siedem rodzajów elementów dowolnych, które służą projektowaniu podłóg, podestów, ścianek działowych, stopni, blatów, sufitów, tekstu 3D i wielu innych części. Dla każdego z nich można wskazać poziom wstawienia i różne parametry, dzięki czemu dopasowanie ich do siebie i rzeczywistych wymiarów pomieszczenia jest bardzo łatwe. Dynamiczne modelowanie 3D daje również możliwość umieszczania w projekcie słupów – prostopadłościanów i ostrosłupów o różnych przekrojach – o dowolnie zdefiniowanych parametrach. 

CAD
Fot. CAD Projekt K&A

Blaty nietypowe w programach CAD – unikalna funkcjonalność

Programy CAD Kuchnie 6.X , CAD Kuchnie Max 6.X i CAD Decor PRO dają również sposobność do projektowania blatów typowych i nietypowych. Do każdego z nich można ustawić dowolną grubość, szerokość i długość oraz wykonać w nich otwory o dowolnym kształcie i liczbie. W zależności od preferencji, programy umożliwiają projektowanie blatów zespolonych w jedną całość lub podzielonych na odcinki. Dzięki temu można je swobodnie dopasować do reszty wyposażenia i wystroju, np. do kształtu parapetów.

Polecamy:

?
?Narożniki blatów można zdefiniować jako proste, zaokrąglone, ścięte i podcięte oraz zaokrąglić cały bok blatu. Podobna dowolność istnieje przy kreowaniu obrzeży blatu (programy umożliwiają tworzenie krawędzi prostych, zaokrąglonych lub ściętych). Stwarza to okazję to tworzenia niepowtarzalnych i dopracowanych w każdym detalu projektów kuchni.

CAD
Fot. CAD Projekt K&A

Unikalną funkcjonalnością w programach firmy CAD Projekt K&A jest możliwość konstruowania blatów nietypowych o dowolnych, także nieregularnych kształtach. Użytkownik samodzielnie rysuje ich obrysy. Dzięki temu kształt płyty nie musi ograniczać się do standardowych, prostych linii. Daje to ogromną swobodę i wyróżnia programy CAD Kuchnie Max 6.X i CAD Decor PRO na tle innych propozycji na rynku programów do projektowania wnętrz. 

Pełna wycena i dokumentacja techniczna projektu

Ułatwieniem w pracy projektanta i wykonawcy mebli kuchennych jest możliwość wykonania pełnej wyceny projektu. W programach poznańskiej firmy wycenę można przygotować uwzględniając najdrobniejsze szczegóły zaplanowanej zabudowy, np. uchwyty, listwy, zawiasy, sprzęt AGD czy blaty. Poszczególne grupy produktów wyceniane są osobno, a każdy z elementów wchodzących w ich skład może być odejmowany lub edytowany. Projektant może zmieniać ceny, wygląd czy wyposażenie elementów zestawienia.

CAD
Fot. CAD Projekt K&A

Pozwala to dostosować projekt do zaplanowanego kosztu jego realizacji. Wszelkie zmiany dokonywane w dokumentacji są zapisywane w programie i można je porównywać z wcześniejszymi wycenami. Dzięki temu wykonawca może przedstawić zleceniodawcy różnice między kilkoma wariantami projektu.
Wybrane elementy (np. blaty) można pominąć w dokumentacji i wycenie, co pozwala na swobodę także w zakresie tworzenia kosztorysu.

Programy CAD Kuchnie 6.X, CAD Kuchnie Max 6.X i CAD Decor PRO umożliwiają również wykonanie kompleksowej dokumentacji technicznej projektu, która pozwala na precyzyjne odwzorowanie projektu w rzeczywistości.  Dokumentacja techniczna zawiera niezbędne elementy projektu: rzuty pomieszczenia, rysunki blatów, zestawienie użytych elementów i formularz umowy-zlecenia.

CAD
Fot. CAD Projekt K&A

Programy CAD Kuchnie 6.X, CAD Kuchnie Max 6.X i CAD Decor PRO to niezastąpione narzędzie pracy dla każdego projektanta, który ceni profesjonalizm, funkcjonalne rozwiązania i swobodę tworzenia niepowtarzalnych wnętrz. Z myślą o nich firma CAD Projekt K&A przygotowuje kolejne nowości, o których już niebawem będzie można przeczytać na naszym portalu.

Więcej informacji na stronie: www.cadprojekt.com.pl
 
 
 
 

Dołącz do dyskusji