kuchnieportal

Włoskie płytki w kuchni i łazience – dlaczego warto postawić na temperament z południa Europy

Włoskie płytki w kuchni i łazience – dlaczego warto postawić na temperament z południa Europy

Kuchnia i łazienka są królestwem ceramiki. To od nich wszystko się zaczęło. Jednak minione dziesięciolecia wiele zmieniły w postrzeganiu płytek, które zyskały rangę elementów dekoracyjnych. Wpływ na to mieli z pewnością producenci z południa Europy, a włoskie płytki w kuchni i łazience już od kilku dekad zdobywają serca klientów na całym świecie, nadając ton aranżacji wnętrz i dyktując nowe trendy. Przekonaj się, dlaczego warto postawić właśnie na nie.

Włoska ceramika – bogactwo historii i doświadczenia

Za produkcją z Półwyspu Apenińskiego stoją dziesiątki, a nawet setki lat rozwoju procesów produkcyjnych i udoskonalania ceramiki. Właśnie z Włoch pochodzi najstarszy producent płytek na świecie. Firma Ceramica d?Imola powstała w 1874 r. i od blisko 150 lat z powodzeniem wzbogaca rynek o zupełnie nowe produkty.

Goni ją m.in. Marazzi, który rozwija się od lat 30-tych ubiegłego stulecia, a na swoim koncie ma innowacyjne rozwiązania typu płytki w kształcie puzzli, trójwymiarową ceramikę, czy monochromatyczne propozycje w intensywnych barwach.

To doświadczenie przekłada się nie tylko na wizerunek przedsiębiorstw i na wartość marek. Takie firmy wiedzą bowiem, jak ważne jest nowatorskie spojrzenie i dążenie do wyznaczania światowych trendów.

Zatem, jeśli marzy Ci się innowacyjność połączona z wizjonerstwem i doskonałą jakością, włoskie płytki w kuchni i łazience spełnią Twoje oczekiwania.

Włoskie płytki w kuchni i łazience stawiają na technologię

Włoski przemysł ceramiczny wkroczył w fazę rozwoju zaraz po II wojnie światowej i utrzymuje się w niej nieprzerwanie od 70 lat, a to za sprawą ciągłego udoskonalania produkcji.

płytki drewnopodobne w kuchni

Tacy giganci, jak Ceramica d?Imola, Marazzi, Abitare w strukturach firmy posiadają działy rozwoju, które zakładają ciągłe doskonalenie procesów, testowanie i wykorzystywanie najnowszych technologii oraz dostosowywanie ich do produkcji płytek ceramicznych.

Dzięki tym działom rynek obfituje w takie rozwiązania, jak imitacje kamienia, drewna, marmuru, czy hit ostatnich lat – ceramikę metalizowaną i inspirowaną betonem. Ich wyobraźnia nie zna granic, dzięki czemu w każdym sezonie zachwycają nowościami.

Co więcej, producenci dbają, aby włoskie płytki w kuchni i łazience miały coraz lepsze parametry techniczne. To z kolei zwiększa ich funkcjonalność oraz czas użytkowania, wpływając relatywnie na opłacalność inwestycji.

Włoskie płytki w kuchni i łazience – małe dzieła do ozdoby wnętrza

Włosi od zarania dziejów kochają sztukę. Tę miłość przelewają także na ceramikę, która zyskuje wręcz artystycznego charakteru. Jest dziełem samym w sobie, a płytki włoskie w kuchni i łazience nadają pomieszczeniom indywidualizmu i nietuzinkowego charakteru.

włoski patchwork

Co więcej, niektóre firmy takie, jak Marazzi przez dekady współpracowały z wieloma artystami i projektantami, którzy swoje wizje przelewali na płytki, łącząc tym samym funkcjonalność ze sztuką. Ta tendencja utrzymuje się nadal.

Takie propozycje, jak Emil Ceramica Tele Di Marmo Revolution Acanto Verde Saint Denis Full Lappato Rett. 60×120, czy Marazzi Allmarble Golden White Lux Decoro Regent 40×120 M8T9 to opcje dla tych, którzy szukają w ceramice intrygujących i inspirujących rozwiązań.

Włoskie firmy jako jedne z pierwszych uzupełniły także jednorodne imitacje drewna, metalu i kamienia o wersje dekoracyjne. Takie kolekcje, jak Lafaenza Metallo, czy Marazzi Essenziale wprowadzają loftowe wnętrza na zupełnie nowe, futurystyczne tory.

Włoskie płytki w kuchni i łazience są dla tych, którzy szukają nie tylko elementów wykończeniowych, ale także małych dzieł sztuki, które wyróżnią ich wnętrze.

Ceramika włoska – dla zwolenników uniwersalizmu

 

fioletowa łazienka

Obok artystycznych rozwiązań dedykowanych do odważniejszych wnętrz, włoscy producenci mają szeroką gamę produktów dla większej liczby odbiorców ceniących uniwersalizm.

Ich oferta obfituje w monochromatyczne rozwiązania zarówno w wersji stonowanej, jak i intensywniejszej, pozwalającej na stworzenie wnętrza w stylu vintage, boho, czy prowansalskim.

Włoskie płytki na wyciągnięcie ręki

Ceramika z Półwyspu Apenińskiego cieszy się coraz większą popularnością, także wśród polskich odbiorców. Poza wymienionymi elementami wpływ na to ma także ich dostępność. Sklepy online takie, jak Terradeco mają w swojej ofercie ponad 10 000 propozycji, wśród których na pewno wielu znajdzie dla siebie najlepsze rozwiązanie.

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95