kuchnieportal

Włoskie meble w polskim domu

Włoskie meble w polskim domu

W zależności od szerokości geograficznej, życie ludzi może znacząco się różnić. Lubimy inne potrawy, czasami też ubieramy się nieco inaczej oraz mieszkamy w nieco odmiennych warunkach. W czasach globalizacji różnice kulturowe zaczęły się zacierać, natomiast my czerpiemy coraz więcej od innych ? także w kwestii wystroju wnętrz. Ale czy włoskie meble pasują do polskich mieszkań i domów?

Urządzanie wnętrz we włoskim stylu

Ze względu na nieco inny klimat, który panuje we Włoszech, styl urządzania włoskich wnętrz różni się znacząco od polskich rozwiązań. U nas częściej stawia się na funkcjonalność niż wygląd, natomiast włoski temperament to przede wszystkim docenianie przedmiotów pięknych, ale niekoniecznie użytecznych. Aktualnie ulega to jednak pewnej modyfikacji, dlatego dostępne meble włoskie do salonu nie tylko dobrze się prezentują, ale są również pojemne i praktyczne.

Meble włoskie mają jednak charakterystyczne wykończenie, które już na wstępie kojarzy nam się ze słonecznymi, południowymi rejonami. Drewno jest zazwyczaj naturalne lub postarzane. Pojawiają się także marmurowe akcenty ? nie zawsze prawdziwe, ale doskonale wyglądające. Włosi kochają sztukę, dlatego nawet włoskie meble do salonu mają im przypominać o tym, co cenią sobie w życiu.

Liczy się tutaj piękno prostoty, dlatego włoskie meble charakteryzują się najczęściej nietypową fakturą, która przyciąga spojrzenie. Mebel aż chce się dotknąć, by przekonać się, czy rzeczywiście jest on w dotyku taki, na jaki wygląda ? chropowaty bądź gładki. Włosi cenią sobie także prostotę kolorów, dlatego nowoczesne komody włoskie nie są wielokolorowe ani pstrokate.

Beż, brąz i biel to najczęściej stosowane kolory, jeżeli chodzi o włoskie meble do salonu. Zazwyczaj są to barwy, które dominują w całym pomieszczeniu.Meble włoskie ? nowoczesne czy też stylizowane na starsze, doskonale pasują do większości wnętrz, także do tych polskich. Aktualnie modny jest eklektyzm w urządzaniu, dlatego wszelkie mieszanie różnych stylów jest mile widziane. Bez problemu możemy łączyć komody włoskie z nowoczesnymi sofami czy industrialnymi stolikami kawowymi. Pamiętajmy tylko, aby pojawiał się jakiś wspólny element ? kolor, faktura bądź materiał.

Meblościanki wciąż w modzie

W Polsce wciąż często możemy natknąć się na meblościanki, które mają opinię funkcjonalnych i bardzo pojemnych mebli. Najlepiej pamiętamy je z czasów PRL-u, kiedy to gościły w praktycznie każdym domu czy mieszkaniu. Wizualnie były wręcz jednakowe ? odróżniały się jedynie wykończeniem lub układem, ale często sprawiały, że mieszkania Polaków wyglądały bardzo podobnie.

Nowoczesne meblościanki ? włoskie lub polskie ? są jednak nieco lepszym rozwiązaniem. Do wyboru mamy więcej faktur i nietypowe wykończenia. Wygląd jest znacznie bardziej designerski i ponadczasowy. Takie meble doskonale pasują do salonu ? a niekiedy również do jadalni, w której chcemy wyeksponować zestawy obiadowe czy porcelanę.  Ciekawe oferty włoskich mebli można znaleźć na stronie: https://zona-design.pl/meble/wloskie/.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95