kuchnieportal

Jak urządzić nowoczesną kuchnię inspirowaną klasyką? Pomysły od Mazur & Obuchowicz Kuchnie

Jak urządzić nowoczesną kuchnię inspirowaną klasyką?                            Pomysły od Mazur & Obuchowicz Kuchnie

Klasyka powraca do kuchennych wnętrz w wielkim stylu! Projektanci łączą ją z nowoczesnymi trendami, dzięki czemu cała aranżacja zyskuje świeży, lekki a zarazem elegancki wygląd. Jak urządzić modną kuchnię inspirowaną klasyką? Zobaczmy na przykładzie realizacji studia Mazur & Obuchowicz z Zielonej Góry.

Bardzo dekoracyjne, wyraziste, niekiedy wręcz przytłaczające w swojej formie – takie skojarzenia często budzą klasyczne kuchnie. Projektanci studia Mazur & Obuchowicz Kuchnie swoimi realizacjami pokazują jednak, że stylizowane meble można świetnie pogodzić z obowiązującymi trendami. Wyważone wzornictwo, modna i uniwersalna kolorystyka oraz precyzja w doborze dodatków pozwalają urządzić stylowe, klimatyczne i bardzo wysmakowane wnętrze.

Nowoczesne kuchnie inspirowane klasyką to jeden z wiodących trendów aranżacyjnych. Są przytulne, nastrojowe a przy tym kunsztowne – mówi Michał Obuchowicz, projektant studia Mazur & Obuchowicz Kuchnie. –To propozycja dla osób, które cenią elegancję i ponadczasowość wnętrz, ale zarazem poszukują rozwiązań zgodnych z aktualnymi trendami.

Stylizowane, nowoczesne kuchnie wyróżniają się prawdziwie domowym klimatem Zamiast minimalistycznej surowości, odnajdziemy w nich ciepło i nastrojowość. Duża zasługa w tym dodatków. Talerze, ulubione kubki, tace, ściereczki, patery czy małe AGD  –  wyeksponowane i pozostawione na widoku podkreślają indywidualny charakter kuchni. Pokazują, że wnętrze tętni życiem i jest prawdziwym sercem domu.

Zobacz też gotowe projekty domów drewnianych: 

Projekty domów drewnianych

Nowoczesna elegancja, czyli szara kuchnia z ramowymi frontami

Fot. Kuchnia firmy Mazur & Obuchowicz powstała na bazie ramowych frontów z linii VEGAS. Szara kolorystyka, która od kilku sezonów pojawia się w kolekcjach największych producentów mebli, podkreśla ich subtelną elegancję.

 

Fot. Ciemna kolorystyka i ramowe fronty to nie jedyne modne akcenty, po które sięgnęli projektanci studia Mazur & Obuchowicz Kuchnie. Stylowy wygląd wnętrza dopełniają okrągłe lampy w kolorze miedzi, czyli obecny must have wśród dodatków.

 

Fot. Biały blat z trwałego konglomeratu podkreśla luksusowy charakter kuchni, a przy tym – dzięki jednolitej, białej kolorystyce – ma nowoczesny wygląd i rozświetla wnętrze. 

Biała, stylizowana kuchnia, czyli harmonia piękna i funkcjonalności

Fot. Kuchnię wyposażono w oświetlenie podszafkowe, które rozjaśnia blat roboczy i ułatwia wykonywanie prac kuchennych. Przy tym jest ono bardzo dekoracyjne.

 

Fot. Między kuchenką i zlewozmywakiem pozostawiono wolny fragment blatu, gdzie można odłożyć umyte owoce czy warzywa i posiekać je przed włożeniem do garnka – bez konieczności przemieszczania się. To przykład zachowania ergonomii w kuchni.

 

Fot. Liczne schowki, długi blat roboczy, wygodne uchwyty, jasno wyodrębnione strefy użytkowe, czyli kuchnia, która nie tylko pięknie wygląda, ale również ułatwia gotowanie i inne prace domowe. Uwagę przykuwają również podświetlone witryny – element charakterystyczny dla stylizowanych mebli.

Kuchnia na lata 

W stylizowanych kuchniach bardzo ważna jest jakość użytych materiałów – niezależnie czy mamy do czynienia z typowo klasycznymi projektami, czy też inspirowanymi klasyką. Dlaczego? Wnętrza o takim wyglądzie są ponadczasowe i opierają się chwilowym trendom. Jednak, aby przez wiele lat prezentowały się estetycznie, muszą być wykonane na bazie najlepszych materiałów. Projektanci firmy Mazur & Obuchowicz w obu prezentowanych kuchniach postawili na fronty MDF wykończone matowym lakierem, który jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości i bardziej odporny na zarysowania niż połyskujące powierzchnie. Ponadto na matowych powierzchniach światło delikatnie się rozprasza, co dodaje wnętrzu przytulności.

Zobacz więcej realizacji studia Mazur & Obuchowicz Kuchnie na Facebook’u i stronie: www.mazur-obuchowicz.pl. 


Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Wioletta
23 lutego 2018, 21:26
3/0

Pierwsza kuchnia wygląda obłędnie!!!

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95