kuchnieportal

Uchwyty krawędziowe – dyskretne i funkcjonalne uzupełnienie frontów

Uchwyty krawędziowe – dyskretne i funkcjonalne uzupełnienie frontów

W nowoczesnych wnętrzach wysoko ceni się minimalizm. Dotyczy to zarówno budowy mebli, jak i dodatków. W myśl zasady „mniej znaczy więcej” projektanci starają się zredukować ilość przykuwających uwagę elementów na rzecz eleganckiej prostoty. Musi się to jednak odbywać z zachowaniem wysokiej funkcjonalności wnętrza. Umożliwiają to nowoczesne uchwyty krawędziowe, które są dyskretne, a zarazem wygodne w użytkowaniu.

Fot. Uchwyty HEXI, GTV

Uchwyty krawędziowe, określane również jako listwowe, montuje się do górnych krawędzi szafek stojących lub do dolnych krawędzi szafek wiszących. Zapewniają one wygodne otwieranie i zamykanie frontów, będąc jednocześnie mało widoczne. Uchwyty mają różną budowę: mogą być półokrągłe lub ścięte do wewnątrz pod kątem 45°. Powstałe zagłębienie ułatwia złapanie krawędzi frontu i otwarcie szafki lub szuflady.
 
Uchwyty krawędziowe  to popularne rozwiązanie w zabudowie kuchennej, ale sprawdzą się również w przypadku mebli pokojowych czy łazienkowych. Firma GTV, międzynarodowy dystrybutor akcesoriów meblowych oraz oświetlenia, przygotowała dla nas szeroki wybór uchwytów krawędziowych o różnym kształcie, kolorystyce i długości.  Największą grupę stanowią modele aluminiowe, które są uniwersalne i harmonizują wizualnie z większością frontów. Firma GTV duży nacisk położyła na wygodę projektowania. Najpopularniejsze modele uchwytów krawędziowych: PROFIL L, PROFIL C, PAXO i TREX są dostępne w listwach o długości 3500 mm, które można łatwo dociąć do pożądanego wymiaru. Dzięki temu swobodnie dopasujemy je do wielkości każdego frontu. Modele PAXO i TREX występują również w rozstawie 32 mm, 96 mm, 224 mm i 320 mm. 

Uchwyty_krawędziowe_GTV.jpg
Fot. Uchwyty PAXO, GTV
 
Uchwyty krawędziowe oferowane przez naszą firmę występują w wersji frezowanej lub wpuszczanej, a dzięki swojej prostej, idealnie zespolonej z frontem formie efektownie podkreślą linię i styl nowoczesnych mebli. To dyskrecja połączona z wygodą użytkowania, ponieważ uchwyt krawędziowy zapewnia wygodny dostęp do zawartości szafki na całej szerokości frontu – mówi Joanna Repko, Specjalista ds. Marketingu w firmie GTV.


Na tle aluminiowych uchwytów wyróżnia się model HEXI dostępy w czterech wariantach kolorystycznych: aluminium, chrom, biały mat oraz czarny mat. Możemy wyposażyć w niego popularne jasne fronty, uzyskując w ten sposób jednolitą, monolityczną powierzchnię. Czarny wariant tego modelu wpisuje się natomiast w modny trend ciemnych kuchni. HEXI dostępny jest w rozstawie 32 mm i 96 mm.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95