kuchnieportal

Trzy wyjątkowe kuchnie z dekorem drewna!

Trzy wyjątkowe kuchnie z dekorem drewna!

Fot. Kuchnia bazująca na linii frontów Vegas (fronty pokryte stalą ze szczotkowana strukturą) i linii frontów Artwood (imitacje dębowych i orzechowych fornirów).

Fornir drewniany i trwale laminaty perfekcyjnie odzwierciedlające kolor drewna, to doskonała baza do tworzenia nowoczesnych aranżacji kuchni. Obecność drewna ociepla wnętrza, nadaje im przytulnego i jednocześnie eleganckiego charakteru. Materiał ten doskonale komponuje się zarówno z matowymi, jak i błyszczącymi powierzchniami. Może również wybrać jeszcze bardziej niezwykłe połączenia. Niemiecki producent mebli – firma Nolte Küchen, proponuje m.in. aranżacje kuchni w których drewno łączy się ze stalą lub cementem.

Kuchnie z dekorem drewna w połączeniu ze stalą  

Ciekawą  propozycja aranżacyjną może być połączenie koloru drewna z  tak niezwykłym materiałem, jakim są fronty pokryte stalą. Szczególnie, jeśli  stal charakteryzuje się delikatną, szczotkowaną strukturą, która układa się w dekoracyjny, efektowny wzór.  Producent mebli firma Nolte Küchen udostępniła w tym roku program kuchni Vegas  o takiej charakterystyce. Fronty pokryte metalem ze szczotkowaną strukturą to wyjątkowa, oryginalna propozycja materiału do aranżacji kuchennych, która  doskonale komponują z kolorem drewna. Subtelny kontrast chłodnego, stalowego połysku i wybranego matowego drewnianego dekoru o ciepłej barwie to doskonała baza do subtelnej, bardzo eleganckiej i jednocześnie przyciągającej uwagę aranżacji kuchni.

 

Fot. Kuchnie łączące metal i kolor drewna to nietuzinkowa propozycja aranżacyjna. Projekt bazujący na frontach pokrytych metalem oraz frontach w kolorystyce drewna.

Program kuchni Artwood to propozycja Nolte Küchen inspirowana pięknem drewna. Fronty precyzyjnie odwzorowują rysunek i niejednolitą kolorystykę drewna. Dzięki wyczuwalnej w dotyku strukturze drewna,  doskonale oddają efekt naturalnego materiału. Producent opracował również linię blatów w kolorystyce frontów Artwood. Wykorzystanie tego samego dekoru na frontach i blacie podkreśla spójny, dopracowany charakter aranżacji.

MEBLE NOLTE

Fot. Klasyczna aranżacja kuchni w stylu modern. W projekcie zostały wykorzystane szuflady o obniżonej wysokości frontów w jasnej kolorystyce Eiche Champagner.  

 

Dekor drewna w kontraście z czarnym matem

Jasny kolor drewna o ciepłej barwie (program kuchni fornirowanych Legno od Nolte Küchen – fronty w kolorze Eiche Champagner) sprawdzi się jako motyw kolorystyczny przełamujący dominującą, ciemną barwę mebli. Niemiecki producent proponuje wprowadzenie tego materiału w postaci frontów szuflad. To co jest niezwykłe w tym rozwiązaniu projektowym, to nietypowa forma otwierania szuflad i ich oryginalny wygląd. Dzięki obniżeniu wysokości frontów szuflad powstały, regularne, symetryczne szczeliny służące z jednej strony, jako uchwyt, a z drugiej, jako element dekoracyjny, urozmaicający całą zabudowę. Jasna kolorystyka drewnianych frontów szuflad  kontrastująca z ciemną barwą mebli sprawia, że ten element mocno się wyróżnia na te całej zabudowy. Szuflady o obniżonej wysokości frontów to rozwiązanie, które można zastosować w wielu różnych stylach aranżacyjnych. Niemiecki producent proponuje je, jako jedno z wielu możliwych rozwiązań, m.in. w klasycznych aranżacjach w stylu modern.

 

Fot. Aranżacja kuchni bazująca na frontach fornirowanych drewnem oraz frontach pokrytych warstwą cementu.

Beton i drewno w niezwykłej aranżacji

Surowe materiały – metal i cement, kojarzące się ze stylem industrialnym, doskonale sprawdzą się również w nowoczesnych aranżacjach dodając im stylu i charakteru.  Jednym ze sposobów na wprowadzenie industrialnego akcentu w takiej formie, są fronty mebli pokryte warstwa cementu. Tak niezwykłą linie frontów oferuje m.in. Nolte Küchen. W produkcji tych frontów (program kuchni Portland) wykorzystywany jest ręcznie nakładany cement. Cementowa warstwa o nieregularnej, wyczuwalnej w dotyku strukturze w zależności  od kąta padania światła za każdym razem prezentuje się trochę inaczej podkreślając oryginalność designu kuchni. Fronty te Nolte Küchen udostępnia w dwóch wariantach kolorystycznych: jasnoszary (Cement agate grey) oraz ciemnoszary (Cement anthracite). Program kuchni Portland o chłodnej, industrialnej charakterystyce niemiecki producent proponuje zestawiać m.in. z frontami fornirowanymi drewnem (np.  program kuchni fornirowanych Legno).  Ciepłe w dotyku drewno i chłodny cement stworzą ciekawy duet, który podkreśli oryginalność aranżacji kuchni.

 

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty altan ogrodowych

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95