kuchnieportal

Sztuka i rękodzieło w kuchni. Ciekawy dodatek czy niepotrzebny grat?

Sztuka i rękodzieło w kuchni. Ciekawy dodatek czy niepotrzebny grat?

Fot. Häcker Küchen

Wartość dzieł sztuki wzrasta z każdym kolejnym krokiem. Obrazy, które wyszły spod ręki znanych artystów to nie tylko wartościowa zdobycz, ale również wyjątkowa ozdoba do kuchni. Podobnie jak klasyczne rzemiosło, czyli rękodzieło sprawi, że wnętrze będzie jedyne w swoim rodzaju. Na jakie artystyczne elementy do wystroju warto zwrócić uwagę?

Obrazy w kuchni

Zaskakujące, dynamiczne…wyjątkowe. Tak w trzech słowach można opisać dzieła sztuki malarskiej, które wydane zwykle w jednym egzemplarzu podnoszą wartość kuchni, dodając do niej pierwiastek oryginalności. Obraz w kuchni może być różny – od wizerunku człowieka, po wydarzenia historyczne, a na malowniczych krajobrazach skończywszy. Techniki również są na tyle zróżnicowane, że z powodzeniem dobierzemy do wnętrza, tę która najlepiej odda charakter kuchni. Wśród nich możemy wyróżnić farby olejne, akrylowe, rysunki o miękkiej linii ołówka itp. Obraz definiuje się również jako instalację artystyczną wykonaną z różnych tworzyw m.in. metalu. Taki element 3D doda wnętrzu głębi i awangardy. Mając w rękach gotowe dzieło nie możemy zapominać także o stylowej oprawie, która będzie mu towarzyszyć na ścianie, bądź w innym dowolnym miejscu w kuchni. Do wyboru mamy te wykonane z drewna, metalowe, szklane. Jeśli z kolei jesteśmy fanami minimalizmu, możemy zawiesić dzieło w wersji saute. Wersja dla odważnych? Fototapeta z ulubionym zdjęciem bądź wzorem!

Inne, równie efektowne obrazy do kuchni – ponieważ stworzone przez matkę naturę – to krajobrazy, które wyłaniają się za kuchennym oknem. Jeśli więc jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużych, przestronnych okien – odsłońmy je! Na ich wyjątkowość wpływa przede wszystkim fakt ze w zależności od pory dnia czy roku, będzie prezentował swoje zupełnie nowe oblicze.

obrazy do kuchni

Fot. Studiodruku.com.pl

Dodatki do kuchni

Ręcznie robione dodatki do kuchni, w tym: wiklinowe kosze na owoce, tkane obrusy na stół, szyte zasłony czy drewniane szkatułki na drobiazgi, to tylko kilka z propozycji na wykorzystanie przedmiotów klasycznego rzemiosła. Możemy wybierać spośród wielu materiałów, a każdy z nich – w zależności od stylu kuchni, doda jej charakteru i jeszcze bliżej zwiąże nas z naszym miejscem zamieszkania. Dodatkowym atutem jest fakt, że większość tych ozdób z powodzeniem wykonasz samemu i to za niewielkie pieniądze! Wiele z potrzebnych materiałów możesz znaleźć w domu, lub przerobić te dodatki, które już dawno pożegnały się z dobrym stylem.

Ceramika z drugiej ręki to również sposób na oryginalne uzupełnienie kuchennej przestrzeni. Aby ją zdobyć wystarczy odwiedzić sklepy z antykami, bądź pchle targi, na których aż roi się od ręcznie robionych ozdób. Kupując przedmioty prosto od kolekcjonera bądź artysty, mamy pewność, że nasze zdobycze będą jedynymi egzemplarzami, której kształtu i faktury nie da się identycznie powtórzyć.

rękodzieło

Fot. Pakamera

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty altan ogrodowych

Projekty domów szkieletowych

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95