kuchnieportal

Stylowe połączenie czerni i bieli w nowoczesnej kuchni

Stylowe połączenie czerni i bieli w nowoczesnej kuchni

Autorami projektu tej nowoczesnej i modnej kuchni są Anna Żyjewska-Bas i Patryk Kwaśniewski z firmy Verlani ze Szczecina

Umiejętne zestawienie czerni i bieli, to ponadczasowe połączenie, które doskonale sprawdza się w kuchennych aranżacjach. Wiedzą o tym projektanci- Anna Żyjewska-Bas oraz Patryk Kwaśniewski ze szczecińskiej firmy Verlani. Efektem tej owocnej współpracy, jest wyjątkowy projekt nowoczesnej, niezwykle eleganckiej i stylowej kuchni w tej właśnie kolorystyce. Sprawdźmy, co wyróżnia to wnętrze.

Czerń i biel na wysoki połysk

Kuchnia przeznaczona dla rodziców i trójki dzieci, musi być przestronna, praktyczna i dostosowana do potrzeb dużej rodziny. I taki jest właśnie ten projekt! Aranżacja jest połączeniem funkcjonalności i eleganckiego wyglądu. Dodatkowym atutem tej kuchni, jest również zastosowanie ciekawych i nietypowych rozwiązań, jak np.  umiejscowienie w bezpośrednim jej sąsiedztwie- drugiej kuchni roboczej.
Projekt zachwyca nie tylko modnym wyglądem, ale również dbałością o funkcjonalną organizację przestrzeni do przechowywania naczyń, kuchennych akcesoriów i produktów spożywczych. Zapewnia to wysoka zabudowa po sam sufit, której fronty wykonano z lakierowanej na wysoki połysk, białej płyty MDF autorstwa firmy Verlani ze Szczecina. Zabudowa, dzięki widocznemu podziałowi na segmenty, prezentuje się spójnie i symetrycznie. Całość wygląda efektownie dzięki zastosowaniu czarnych okalających ram z połyskującego szkła typu Lacobel. Zabudowa prezentuje się estetycznie i elegancko, łącząc w sobie zarówno funkcjonalność i wygodę użytkowania. Na komfort korzystania z pojemnych szaf i szuflad wpływa ich wewnętrzne wyposażenie. Szafki oraz szuflady wyposażone zostały w solidne prowadnice i zawiasy marki Blum, które gwarantują łatwość otwierania frontów i wysuwania szuflad, nawet przy dużym obciążeniu. Ponadto wewnątrz umieszczono system koszy i pojemników marki Peka, które doskonale organizują przestrzeń i pozwalają na zachowanie porządku wewnątrz szuflad. Projektantka wykorzystała w tym projekcie funkcjonalny i stylowy sprzęt AGD, umiejscowiony w centralnej części zabudowy – W tej modnej i praktycznej kuchni nie mogło zabraknąć najwyższej jakości sprzętu AGD, który pozwoli rodzinie na komfortowe wykonywanie codziennych obowiązków. W centralnej części zabudowy znajdują się zatem sprzęty marki Bosch w kontrastującym, czarnym kolorze- kawiarka, a także dwa piekarniki, z których jeden ma funkcję mikrofalówki – mówi projektantka Anna Żyjewska-Bas.

szczecin verlani kuchnie

Fot. Połączenie lakierowanych na wysoki połysk białych frontów z czarną efektowną ramą, tworzy modną, nowoczesną i niezwykle symetryczną kompozycję (fot. Verlani).

Efektowna wyspa kuchenna

Niezwykle charakterystycznym elementem w aranżacji tej kuchni, jest wyspa kuchenna, umiejscowiona w centralnym miejscu kuchni, która przyciąga uwagę nie tylko swoimi rozmiarami, ale również ciekawym zestawieniem dwóch blatów – Wyspa kuchenna przygotowana dla pięcioosobowej rodziny przyciąga uwagę, nie tylko swoim rozmiarem oraz stylowymi hokerami, ale również dwustopniową konstrukcją blatu roboczego. Górna warstwa blatu wykonana została z wytrzymałego konglomeratu kwarcowego Silestone Blanco Zeus ze zintegrowaną komorą zlewozmywaka. Dolny blat natomiast, to konstrukcja z białej płyty lakierowanej na wysoki połysk. Pod blatem zamontowane zostało oświetlenie typu LED, które tworzy subtelną, efektowną łunę świetlną – podkreśla projektant Patryk Kwaśniewski.
Tak zaprojektowana wyspa stała się praktycznym i stylowym miejscem do wspólnego przygotowywania i spożywania szybkich posiłków. O funkcjonalności tej wyspy świadczy ergonomiczne połączenie kilku stref umożliwiające komfortowe wykonywanie codziennych obowiązków w kuchni. Na wyspie kuchennej znajduje się zatem strefa gotowania wyposażona w płytę indukcyjną AEG, strefa zmywania z modnym zlewozmywakiem i baterią kuchenną z efektowną wylewką umiejscowioną w sprężynie oraz miejsce do przygotowywania posiłków. W wydzielonym kąciku do spożywania szybkich posiłków umiejscowiono cztery wygodne, masywne, czarne hokery na eleganckiej srebrnej nodze. Ponadto nad wyspą kuchenną zainstalowano w suficie minimalistyczny okap kuchenny marki Falmec Nuvola 140. Jest on nie tylko obowiązkowym elementem, gwarantującym w kuchni dobrą wentylację oraz pochłanianie pary wodnej i zapachów, ale także idealnie wpisuje się on w koncepcję tej nowoczesnej  i modnej kuchni.

verlani kuchnie

Fot.Wyspa kuchenna to funkcjonalne miejsce, które łączy w sobie kilka stref, dając rodzinie komfortową przestrzeń na wykonywanie codziennych, kuchennych obowiązków (fot. Verlani).

Oświetlenie w stylu glamour

Efektem kooperacji dwójki projektantów, jest zachwycający efekt końcowy, uwydatniony dodatkowo przez stylowe oświetlenie. Eleganckie zestawienie połyskującej czerni i bieli zostało w tej aranżacji uwydatnione przez efektowne oświetlenie. Nad wyspą kuchenną zainstalowano trzy lampy ozdobione drobnymi kryształkami odbijającymi światło. Dają one nie tylko dużo światła nad wyspą kuchenną, ale idealnie komponują się z kolorystyką kuchni. Zestawienie połyskujących czarnych i białych frontów mebli z efektownym oświetleniem, sprawia, że całość nabiera charakteru glamour i prezentuje się szykownie i elegancko. Prócz dekoracyjnych lamp wiszących, w kuchni zastosowano również dodatkowe źródło światła, jakim jest oświetlenie sufitowe, zamontowane na dwóch, równolegle rozmieszczonych stelażach. Do całości wystroju idealnie pasuje również subtelne światło podblatowe, które jest dekoracyjnym elementem w tej kuchni. Projektanci z firmy Verlani zadbali nie tylko o oświetlenie zewnętrzne – Wewnątrz szafek i szuflad zamontowano również w oświetlenie na fotokomórkę, które zapala się automatycznie po otwarciu frontu. Daje to możliwość swobodnego korzystania, wyszukiwania i wyjmowania naczyń, akcesoriów i produktów spożywczych – mówi projektantka Anna Żyjewska-Bas.  

kuchnie verlani szczecin

Fot. Oświetlenie w stylu glamour nadaje temu pomieszczeniu wyjątkowego, eleganckiego charakteru (fot. Verlani).

Subtelne przejście do drugiej kuchni

Kuchnia stworzona w efekcie połączenia pomysłów dwójki projektantów ze Szczecina, pełna jest ciekawych i nietypowych rozwiązań projektowych, które sprawiają, że właściciele zyskali niepowtarzalną i oryginalną kuchnię. Jednym z nich są subtelnie wmontowane w zabudowę drzwi, prowadzące do drugiej kuchni ­- Kuchnia główna, z racji, iż jest otwarta na salon, pełni w tym domu funkcję reprezentacyjną, stąd pomysł, aby w bezpośrednim jej sąsiedztwie, stworzyć jeszcze jedną kuchnię- roboczą, w której właściciele mają do dyspozycji ukrytą przestrzeń do przygotowywania posiłków, przechowywania produktów żywnościowych i dodatkowych sprzętów AGD – podkreśla projektant Patryk Kwaśniewski.  

Prócz niewidocznej na pierwszy rzut oka drugiej kuchni, innym ciekawym rozwiązaniem w tym projekcie jest zamontowanie telewizora w zabudowę. Jest on osadzony na specjalnym wysięgniku, który umożliwia jego swobodne obracanie i ustawienie zgodnie z preferencjami domowników. Tuż pod telewizorem znajduje się oryginalny barek z frontem otwieranym do dołu.

kuchnie verlaniFot. Ciekawym rozwiązaniem jest subtelne przejście do drugiej kuchni roboczej, idealnie wkomponowane w zabudowę (fot. Verlani).

Tak zaprojektowana kuchnia, łącząca w sobie dobrze zorganizowaną przestrzeń, pełną ciekawych, ergonomicznych rozwiązań, z najwyższej jakości sprzętem AGD, odpowiada na wszystkie codzienne potrzeby pięcioosobowej rodziny.

Więcej zdjęć tej realizacji znajduje się w galerii:

Pozostałe projekty wykonanych przez firmę Verlani dostępne są na stronie internetowej www.verlani.com lub na profilu facebook’owym Verlani Kuchnie.

2 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Alicja
20 maja 2019, 17:46
2/0

Dzieci nie gotują 😉 kuchnia wygląda super.

Maks
11 maja 2019, 16:57
1/1

projekt z przytupem, fajna zabudowa. jednak kuchnia jest tak ekskluzywna i elegancka, ze nie potrafię sobie wyobrazić w niej tej trójki dzieci

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95