kuchnieportal

Stylowe połączenie bieli i naturalnego drewna w nowoczesnej, rodzinnej kuchni

Stylowe połączenie bieli i naturalnego drewna w nowoczesnej, rodzinnej kuchni

Nowoczesna i stylowa kuchnia została stworzona na potrzeby trzyosobowej rodziny, lubiącej razem gotować (projekt: Aneta Paruzel)

Rodzinna kuchnia, w której domownicy uwielbiają razem gotować i spędzać czas, wymaga stworzenia dla nich praktycznej, przestronnej przestrzeni, pełnej ergonomicznych rozwiązań i udogodnień ułatwiających wykonywanie codziennych obowiązków. Taki jest właśnie projekt kuchni wykonany przez projektantkę wnętrz – Anetę Paruzel, właścicielkę pracowni architektonicznej Deco-Studio. To stylowe, nowoczesne wnętrze zachwyca estetyką i wieloma ciekawymi rozwiązaniami projektowymi.

Kuchnia otwarta na salon i jadalnię

Do studia projektowego Anety Paruzel zgłosiła się trzyosobowa rodzina, która po 15 latach mieszkania w swoim domu, postanowiła diametralnie zmienić wygląd jego wnętrz. Remont zakładał wprowadzenie wielu modyfikacji, wśród których najbardziej widoczną i efektowną, miało być  przekształcenie układu kuchni – z zamkniętego na otwarty. Efekt tych działań jest więcej niż zadowalający. W miejscu ciemnego, przytłaczającego pomieszczenia kuchennego, powstało przestronne, otwarte na salon i jadalnię, nowoczesne, jasne  wnętrze wyposażone w szereg funkcjonalnych rozwiązań. Projekt ten powstał przy pomocy programu CAD Decor Pro 3X poznańskiej firmy CAD Projekt K&A. Oprogramowanie to umożliwia tworzenie fotorealistycznych wizualizacji zaprojektowanych wnętrz, pokazywanie pomieszczeń z różnych perspektyw oraz w kilku wariantach kolorystycznych, a  także odbywanie wirtualnych spacerów po nowo zaprojektowanym wnętrzu. Decydując się na remont domu, polegający na diametralnej zmianie układu i wyglądu pomieszczeń, oczywiste jest, że nasi Klienci chcą „zobaczyć” nowe wnętrza możliwie jak najdokładniej i zapoznać się ze wszystkimi ich szczegółami. Możliwość wirtualnego przespacerowania po nowym pomieszczeniu oraz fotorealistyczne wizualizacje projektów, jakie oferuje nasze studio, jest w takiej sytuacji naszym  dużym atutem. – opowiada  Aneta Paruzel.

Aneta Paruzel CAD

Fot. Kuchnia otwarta na salon i jadalnię zyskuje na przestronności. Powinna być ona stylistycznie spójna z pozostałymi pomieszczeniami w domu (projekt: Aneta Paruzel)

Elegancka i funkcjonalna wyspa kuchenna dla miłośników gotowania

Klienci  Anety Paruzel, którzy są miłośnikami rodzinnego gotowania, z radością zaakceptowali pomysł wyposażenia nowej kuchni w wyspę, która poprawia ergonomię wnętrza i daje dodatkowe, wygodne miejsce do wspólnego przygotowywania posiłków.

Nie tylko ze względu na funkcjonalność, ale również na estetykę wyspa kuchenna jest dużym atutem  i ciekawym wyróżnikiem całego projektu.  Zaplanowana w tym miejscu przestronna strefa przygotowywania posiłków, wyposażona została w jasny blat roboczy, przedłużony  również na boki wyspy. Jest on wykonany ze spieku kwarcowego firmy Laminam o grubości zaledwie 12 mm, w naturalnej kolorystyce kamienia calacatta, będącego subtelnym połączeniem bieli, beżu i szarości. Taki sam materiał znajdziemy również na blatach roboczych szafek i okładzinie ściennej, co sprawia, że aranżacja całego wnętrza prezentuje się spójnie i harmonijnie. Na wyspie kuchennej wygospodarowano również strefę spożywania szybkich posiłków w postaci dodatkowego szerokiego blatu w eleganckim kolorze naturalnego orzecha amerykańskiego. Dzięki dwóm grubościom blatów  ? cienkiemu wykonanemu ze spieku kwarcowego i bardzo grubemu tworzącemu kącik jadalniany, powstaje ciekawa, dynamiczna forma urozmaicająca cały projekt. Kolejnym kontrastem, jaki został zastosowany dla wizualnego uatrakcyjnienia wyspy,  jest zestawienie jasnych blatów z ciemnym frontem z lakierowanej płyty MDF z efektem struktury.

kuchnia Anety Paruzel

Fot. Wyspa kuchenna łączy w sobie dwie strefy- przygotowywania posiłków oraz kącik jadalniany. Ponadto stanowi dodatkowe miejsce do przechowywania naczyń, akcesoriów kuchennych i produktów spożywczych (projekt: Aneta Paruzel)

Przechowywanie staje się niezwykle proste

W kuchni, w której rodzina uwielbia gotować nie brakuje sprzętów, akcesoriów, przypraw i produktów spożywczych. Konieczne było zatem wygospodarowanie miejsce na ich wygodne przechowywanie. W projekcie Anety Paruzel znalazła się zatem duża ilość pojemnych szafek w białym kolorze- zarówno stojących, jak i wiszących.  Klientom, którzy w swojej aktualnej kuchni posiadają wiele drobnych sprzętów AGD na blacie roboczym- zależało na maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni. W nowej kuchni sprzęt będzie schowany w szafce stojącej przy oknie, z frontem otwieranym równolegle, w którym zainstalowano podnośnik Aventos HL firmy Blum. Pozostałe szafki również zostały wyposażone w elektryczne systemy otwierania szafek Servo Drive marki Blum. Dodatkowym miejscem do przechowywania staje się również duża, przeszklona witryna kuchenna, która pełni w tym pomieszczeniu również funkcję dekoracyjną.

– Do koncepcji jasnego, przestronnego wnętrza w bieli najlepiej pasował sprzęt AGD, będący w dyskretnej harmonii z całym wnętrzem. Dlatego w wysokiej zabudowie meblowej zamontowane zostało  AGD marki Bosch – piekarnik, mikrofalówka i duża, dwuskrzydłowa lodówka z białej linii sprzętów tego producenta – dodaje  autorka projektu, Aneta Paruzel.

Aneta Paruzel projekt

Fot. Dzięki szafkom kuchennym różnego typu, rodzina zyskuje dużo miejsca na przechowywanie nie tylko naczyń i akcesoriów, ale również małego sprzętu AGD, który do tej pory stał na blacie roboczym (projekt: Aneta Paruzel)

Panele będące dekoracją, nie tylko na ścianie

Elementem, który przyciąga uwagę w tej aranżacji, są ozdobne panele drewniane, które projektantka umieściła na ścianie, suficie i w przepierzeniu między holem a kuchnią. Są one wykonane z fornirowanych płyt MDF o kolorze i strukturze naturalnego orzecha amerykańskiego, co nadaje tej nowoczesnej aranżacji ciepła i przytulności, doskonale komponując się z jasnym kolorem mebli, ścian i podłóg. Charakterystyczny w tym projekcie jest również sufit, będący kombinacją zabudowy gipsowo-kartonowej, sufitu napinanego oraz konstrukcji z fornirowanego MDF-u, który jest przedłużeniem ozdobnej, ażurowej ścianki między kuchnią a holem. Jak powiedziała autorka projektu, Aneta Paruzel- Sufit napinany jest w tym domu lekarstwem na pękające stropy, ponieważ nie będzie go obciążał i ukryje wszystkie niedoskonałości. Sufity napinane są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych sufitów podwieszanych. Ich zaletą jest szybki i czysty montaż, który polega na rozciągnięciu elastycznego materiału wykonanego z folii PCV, poprzez jego nagrzanie i naciągnięcie na specjalną konstrukcję. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest również łatwość ich pielęgnacji – do umycia wystarczy woda z środkiem czyszczącym.

kuchnia zaprojektowana w CAD

Fot. Dekoracyjne panele na ścianie stanowią wyraźny akcent całej aranżacji. To samo można powiedzieć o suficie, będącym kombinacją zabudowy gipsowo-kartonowej, sufitu napinanego oraz konstrukcji z fornirowanego MDF-u (projekt: Aneta Paruzel)

Mieć miedź

Elegancki charakter całego wnętrza, tak zwaną kropkę nad „i”- zapewnia użycie dodatków i elementów wykończeniowych w modnym od kilku sezonów kolorze miedzi. Jednak, jak powiedziała nam autorka projektu- Aneta Paruzel – Klienci otrzymali wizualizacje w dwóch wariantach kolorystycznych- jeden z nich to właśnie modna ostatnio miedź, ocieplająca wizerunek tej kuchni, druga natomiast to ponadczasowy wariant z kolorem chromu. Niezależnie na którą opcję zdecydują się inwestorzy, to właśnie dzięki wizualizacji wykonanej w programie CAD Decor Pro 3.X, mogli sprawdzić i przekonać się na własne oczy, jeszcze przed rozpoczęciem remontu- czy tak właśnie ma wyglądać ich wymarzona kuchnia.

projekt CAD Aneta Paruzel

Fot. Dodatki oraz elementy wyposażenia w miedzianym kolorze doskonale sprawdzą się jako motyw ocieplający biały wystrój wnętrza (projekt: Aneta Paruzel) 

5 komentarzy

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Michał
18 października 2019, 23:16
3/0

Tak z ciekawości, o ile to nie tajemnica, ile mniej więcej kosztuje realizacja tego projektu kuchni? A raczej kuchni + jadalni + salonu, bo te 3 pomieszczenia należy tu traktować jako całość. PS. Pełen szacunek, świetna aranżacja!

Marek
4 maja 2019, 22:32
5/0

Rewelacyjny projekt. Poziom wizualizacji i dopracowania szczegółów absolutny top. Gratuluje!

Eliza Michalik
20 kwietnia 2019, 22:16
4/0

Wow! Super

Saab
20 kwietnia 2019, 15:33
8/0

Piękny projekt! Wyczucie przestrzeni niesamowite! Dziękuję za publikację. Już szukam autorki projektu.

igorxx
18 kwietnia 2019, 12:55
9/0

projekt zwala z nóg. chapeau bas za majstersztyk i level obłsugi programu

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95