kuchnieportal

Jakie krzesła i stół sprawdzą się w salonie?

Jakie krzesła i stół sprawdzą się w salonie?

Salon jest miejscem spotkań z rodziną i znajomymi. Dlatego powinno się w nim znaleźć miejsce również na stół z krzesłami. Czym się kierować wybierając stoły i krzesła do salonu, aby zapewnić sobie i gościom odpowiedni komfort?

Jaki stół sprawdzi się w salonie?

Stół i krzesła w salonie to konieczność w sytuacji, gdy kuchnia jest niewielkich rozmiarów i nie można w niej swobodnie spożywać posiłków. W przypadku salonów nieco mniejszych dobrym rozwiązaniem będzie stół okrągły. Warto pamiętać o tym, że przy owalnym stole zmieści się więcej osób niż przy stole prostokątnym. Eksperci są zdania, że aby pomieścić przy stole sześć osób potrzeba 7,5 metra kwadratowego powierzchni przy stole w kształcie prostokąta i 6 metrów kwadratowych przy stole okrągłym. Mowa w tym przypadku o powierzchni stołu i krzeseł razem wziętych.

Aby dana osoba czuła się komfortowo przy stole powinna mieć do swojej dyspozycji około 60 cm przy blacie. Z kolei krzesło powinno znajdować się co najmniej 80 cm od ściany. Dzięki temu dostęp do gości będzie nieutrudniony, a ci bez problemu będą mogli wstać i udać się np. do łazienki.

Jakie krzesła i stół do salonu?

Jeśli salon jest duży i przestronny można rozważyć zakup stołu prostokątnego. Jest on na pewno bardziej komfortowy, mimo że zajmuje nieco więcej miejsca. Aby zmieściły się na nim wszystkie naczynia i nie zabrakło miejsca dla gości jego szerokość powinna wynosić od 80 do nawet 100 cm. Wiele zależy przy tym od wielkości danego pomieszczenia.

Jeśli istnieje obawa, że prostokątny stół zaburzy przestrzeń, warto rozważyć skup stołu rozkładanego. Na co dzień będą przy nim spożywać posiłki domownicy, a przy specjalnych okazjach pomieści również dodatkowych gości.
Jak modnie urządzić strefę jadalną w salonie?

Oczywiście najbardziej klasycznym i zarazem uniwersalnym materiałem, z którego wykonuje się stoły i krzesła do salonu jest drewno. Materiał ten nigdy nie wychodzi z mody, a przy tym prezentuje się bardzo efektownie. Osoby, które lubią podążać za trendami mogą zdecydować się na meble, które łączą w sobie różne materiały – drewno, szkło czy plastik.

Zawsze dobrym rozwiązaniem jest też odświeżenie nieco starszych mebli. Obecnie w sklepach znaleźć można szeroką gamę produktów, za sprawą których można szybko i niedużym kosztem odświeżyć meble. Zawsze mile widzianymi dodatkami są różnego rodzaju obrusy, serwetki czy podkładki.

Jakie krzesła wybrać do stołu w salonie?

Krzesła powinno się kupować razem ze stołem. Wówczas można mieć bowiem pewność, że wysokość siedziska będzie odpowiadać wysokości blatu. Eksperci zakładają, że dorosła osoba powinna siedzieć na wysokości od 45 do 50 cm nad podłogą.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95