kuchnieportal

Siekacz i obierak do czosnku

Pieczony schab z czosnkiem, grecki sos tzatziki lub po prostu grzanki z czosnkiem i masłem to przysmaki, które mają wielu amatorów w polskich domach. Zdejmowanie czosnkowych łusek i ścieranie tego warzywa nie należy jednak do przyjemnych czynności. Wyślizgujący się z dłoni ząbek czosnku oraz skaleczenia w trakcie jego obierania i siekania mogą skutecznie zniechęcać do przygotowywania  potraw z tą przyprawą. Na naszym rynku  dostępne są jednak dwa proste gadżety, które mogą znacznie nam ułatwić obieranie i siekanie czosnku. 

GarlicZoom firmy Chef'n – siekacz do czosnku.

Siekacz składa się z przezroczystego pojemnika na kółkach, w którym znajdują się ostrza ze stali nierdzewnej. Wystarczy otworzyć obudowę pojemnika, włożyć obraną główkę czosnku, zamknąć pokrywę i przesunąć siekaczem kilka razy po blacie. Połączone z kółkami ostrza dokładnie posiekają warzywo w środku. Po użyciu siekacza, należy otworzyć obudowę, wyjąć posiekany czosnek a samo urządzenie umyć pod bieżącą wodą. GarlicZoom można także myć w zmywarce. Urządzenie umożliwia siekanie czosnku w prosty i przyjemny sposób. 

GarlicZoom firmy Chef'n

Obierak do czosnku firmy Silicone Zone

Zaprojektowany w kształcie główki czosnku obierak, umożliwia szybkie usuniecie suchych łupinek tego warzywa bez brudzenia sobie rąk. Wystarczy włożyć kilka ząbków czosnku do obieraka i lekko zrolować przyciskając do blatu a następnie wyjąć dokładnie obrane z łupin warzywo. Nieczystości, które pozostały w środku można w łatwy sposób wyjąć. Obierak wykonany jest z elastycznego silikonu, dzięki czemu wystarczy wywrócić go na lewą stronę, aby usunąć niepotrzebne łupiny i umyć to urządzenie. Obierak można także czyścić w zmywarce. 
         Obierak do czosnku Silicone Zone                  
                                   

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95