kuchnieportal

Salon połączony z kuchnią. Pomysły na jego aranżację!

Salon połączony z kuchnią. Pomysły na jego aranżację!

Fot. Niemieckie meble kuchenne Nolte Küchen.

Nie tak dawno temu w polskich mieszkaniach realizowane były głównie kuchnie zamknięte. Obecnie nasze preferencje w tym temacie zdecydowanie się zmieniły. W nowych mieszkaniach powstają już niemal wyłącznie kuchnie połączone z salonem. Jak zaaranżować taką przestrzeń? Przedstawiamy wybrane pomysły i rozwiązania w tym temacie od niemieckiego producenta mebli Nolte Küchen

Otwarta przestrzeń pełniąca jednocześnie kilka funkcji – kuchni, salonu, jadalni to rozwiązanie ma swoje zalety, ale też i wady!

Salon połączony z kuchnią: zalety i wady

Otwarty plan kuchni połączonej z salonem powoduje, że wnętrze wydaje się większe. Atutem tak zorganizowanej przestrzeni jest również to, że domownicy mogą być w stałym kontakcie ze sobą – doceniają to szczególnie rodzice małych dzieci, którzy mogą jednocześnie przygotowywać posiłki i doglądać swoje pociechy. Zaletą otwartej kuchni jest również możliwość równoczesnego przyrządzania potraw i brania udziału w rozmowach toczących się w salonie, czy też śledzenia akcji filmu. Po stronie wad z kolei należy wymienić przenikanie zapachów i dźwięków. Głośna praca okapu czy odgłos pracującej zmywarki może skutecznie zakłócić wypoczynek w salonie.

 

Fot. Nolte Küchen.

Jak urządzić salon połączony z kuchnią?

Wady, które wskazują przeciwnicy łącznia kuchni z salonem, na szczęście mamy dziś skuteczne rozwiązania! Wysokiej klasy sprzęt AGD, np. wydajny i cichy okap kuchenny rozwiąże problem zapachów i uciążliwych dzięków. Podobnie pralki, ekspresy do kawy czy lodówki są dostępne w wersjach o niskim poziomie emitowanych dźwięków.

Urządzając połączona przestrzeń należy mieść na uwadze spójność stylistyczna obu części oraz ich funkcjonalność. Najlepiej oczywiście powierzyć wykonanie aranżacji takiej przestrzeni projektantowi!

Salony mebli niemieckiej marki Nolte Küchen 

Najlepszymi rozwiązaniami w tego typu aranżacjach jest umowne oddzielenie części kuchennej od salonowej. Można to zrealizować odpowiednio ustawiając meble – granicę może wyznaczać sofa, wyspa kuchenna, barek lub stół. Sposobem na oddzielenie części salonowej i kuchennej są także przeszklone ścianki oraz składane, np. harmonijkowe drzwi. Często realizowaną opcją, to wyznaczenie granicy poprzez zastosowanie dwóch rodzajów pokryć podłogi, np. panele w salonie oraz bardziej kojarzące się z kuchnią płytkami ceramiczne.

Więcej rozwiązań podpowiedzą gotowe kuchnie połączone z salonem! Przedstawiamy pomysłowe projekty kuchni, które sprawdzą się w otwartej przestrzeni!

Projekty i rozwiązania niemieckiego producenta Nolte Küchen.

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95