kuchnieportal

Rolety plisowane w kuchni – czy to dobry wybór?

Rolety plisowane w kuchni – czy to dobry wybór?

Jeśli wykańczamy naszą kuchnię, to w pewnym momencie będziemy mieli dylemat – w jaki sposób osłonić okna? Żaluzje drewniane, aluminiowe, rolety dzień i noc, a może rolety plisowane w kuchni? Rozwiązań i możliwości jest wiele, natomiast my dzisiaj chcieliśmy zwrócić uwagę na zyskujące coraz większą popularność plisy.

Materiałowa alternatywa dla żaluzji

W wielu wnętrzarskich inspiracjach – na przykład na Instagramie – możesz zobaczyć często realizacje z żaluzjami drewnianymi w roli głównej. W takich pomieszczeniach stosowane są również żaluzje faux wood, które posiadają podwyższoną odporność na wilgoć.

Jednak żaluzje nie muszą być najlepszym wyborem w każdych warunkach. Po pierwsze – nie zawsze warunki montażowe pozwalają na ich zastosowanie, a po drugie – czasami osłona materiałowa wizualnie sprawdzi się lepiej. Choć to oczywiście kwestia gustu.

Skoro materiałowa osłona, to koniecznie zainteresuj się plisami. Jakie są ich główne zalety w momencie montażu w kuchni?

 

Osłonią wybrany fragment okna

Nie zawsze w kuchni możemy pozwolić sobie na to, aby zamontować żaluzje do ściany lub do sufitu. Wówczas świetną alternatywą pozostają właśnie plisy, które – montowane inwazyjnie lub bezinwazyjnie – wyglądają bardzo dobrze na naszym oknie.

Plisy okienne najczęściej wybierane są w modelu sterowania dwukierunkowego. Co to dokładnie oznacza? Otóż obydwie rynny – górna i dolna – są ruchome, a dzięki temu materiał możemy zatrzymać w dowolnym fragmencie okna. Właśnie za sprawą tej funkcjonalności cieszą się tak dużą popularnością.

Dzięki temu nasza plisa może stanowić nowoczesną wersję zazdrostki. Opuszczając górną rynienkę doprowadzimy do efektu, w którym osłonięta będzie tylko dolna część okna. Posiadając kuchnię na przykład na parterze w bloku lub w domku jednorodzinnym taka funkcjonalność może być szczególnie cenna. Dzięki niej zapewnimy sobie poczucie prywatności, a jednocześnie dopływ naturalnego światła przez górną część okna.

Oczywiście równie praktycznym wariantem jest osłonięcie tylko górnej części okna, co umożliwiają nam rolety plisowane dwukierunkowe, jak i jednokierunkowe. W tym drugim wariancie ruchoma jest tylko dolna listwa, natomiast górna pozostaje przymocowana na stałe do ramy okiennej.

 

Różne sposoby sterowania i ogromna ilość tkanin

Sterowanie jednokierunkowe oraz dwukierunkowe – o tym już sobie powiedzieliśmy. Plisy mogą być również sterowane sznurkiem.

Wszechstronność rolet plisowanych widzimy także w momencie wyboru tkaniny. Prawie 600 najróżniejszych materiałów robi naprawdę ogromne wrażenie. Wybór kolorystyczny jest duży, a zatem dobierzemy tkaninę do każdego wystroju kuchni.

Praktycznie nie ma takiej aranżacji, do której nie moglibyśmy dopasować plis okiennych marki Anwis. Wszystkie kolory oraz dostępne rozwiązania możesz sprawdzić na stronie: https://www.modniewoknie.pl/przeslony-okienne?category_id=7&type_id=20 Oprócz porównania kolorów, przede wszystkim możesz w szybki i łatwy sposób dokonać wyceny. Wystarczy, że podasz szerokość i wysokość pożądanej osłony.

Potrzebujesz do swojej kuchni osłony transparentnej? Plisa sprawdzi się świetnie. A może masz bardzo nasłonecznioną kuchnię, gdzie postawiłabyś chętniej na materiał blackout? Tutaj także rolety plisowane oferują ogromne możliwości.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95