kuchnieportal

Przewozimy meble – jak to zorganizować?

Przewozimy meble – jak to zorganizować?

W Polsce i na świecie stale rośnie liczba firm kurierskich, które oferują szybkie, bezpieczne i co najważniejsze dla klienta ? tanie rozwiązania transportowe. Najczęściej wysyłamy paczki i palety. Jednak gdy w grę wchodzi transport mebli często klasyfikowanych przez firmy transportowe jako przesyłki niegabarytowe, niestandardowe, podlega to pewnym ograniczeniom i co za tym idzie ? specjalnej wycenie transportu. W internecie można znaleźć wiele firm kurierskich, a ich ceny za usługi są konkurencyjne. Nie zawsze jednak tani kurier będzie w stanie zabrać przesyłkę z meblami, ze względu na różne rodzaje pakowania przesyłek np. nieregularnych kształtach.

Przesyłki kurierskie – skuteczny sposób na transport mebli

Wiele osób chce zaoszczędzić i samodzielnie organizują transport mebli z miejsca na miejsce. Tymczasem samodzielny załadunek mebli czy ich przygotowanie do przewozu często jest katastrofalne w skutkach. Podczas przenoszenia mebli nietrudno o wypadek. Również nieodpowiednie zabezpieczenie towaru może się skończyć jego zniszczeniem. Dlatego w tym wypadku lepiej zdać się na profesjonalistów. Okazuje się, że doskonałym rozwiązaniem mogą być przesyłki kurierskie. Warto skorzystać na przykład z platformy www.parcelabc.pl/. To internetowy system, który łączy tysiące nie tylko lokalnych, ale i międzynarodowych przewoźników, a przy tym działa w czasie rzeczywistym. W ten sposób planując transport mebli można wybrać nie tylko najlepszą firmę kurierską, ale i najbardziej korzystną cenę. Dodatkowo wszystkie przesyłki są ubezpieczone, a nadawca w każdej chwili może sprawdzić gdzie znajduje się jego przesyłka.

Przewóz mebli – nie taki łatwy jak się wydaje

Przesyłki kurierskie są o tyle dobrym rozwiązaniem, że transport mebli nie ogranicza się tylko i wyłącznie do ich przewiezienia z miejsca na miejsce. Meble to towar wyjątkowy, który wymaga odpowiedniego traktowania i należytego zabezpieczenia i to niezależnie od gabarytów czy formy mebli.

Kluczowe znaczenie ma oczywiście odpowiednie zabezpieczenie mebli na czas transportu. W tym przypadku wiele zależy od rodzaju transportowanych mebli itd. Przede wszystkim meble transportuje się w całości lub po wcześniejszym ich demontażu. W obu sytuacjach kluczem do sukcesu jest jednak odpowiednie zabezpieczenie towaru, gdyż meble to produkt delikatny, który nietrudno jest uszkodzić czy zniszczyć.

Meble po demontażu pakuje się na ogół w odpowiedniej ilości kartony, stosując jako zabezpieczenie folię i gąbki. Jeśli meble są z kolei transportowane w całości, należy pamiętać o tym, aby wszystkie szuflady, szafki i inne elementy były zamknięte i zabezpieczone przed otwarciem się, wysunięciem czy wypadnięciem.

Transport mebli za pośrednictwem firmy kurierskiej

Oczywiście w przypadku transportu mebli o większych gabarytach samochód musi być odpowiednio dużych rozmiarów. Warto o tym pamiętać, poszukując na platformie www.parcelabc.pl odpowiedniej firmy kurierskiej. Znaczenie ma również to czy meble będą transportowane w całości, a może w mniejszych częściach. Jeśli mowa o ułożeniu towaru w pojeździe, o to już martwi się sam kurier.

Przesyłki kurierskie są o tyle dobrym rozwiązaniem w przypadku przewozu mebli, że wielu osobom bardzo zależy na czasie. Dla klientów liczy się terminowość, z czym w przypadku firm kurierskich raczej problemów nie ma, zwłaszcza w przypadku transportu krajowego. Inną sprawą jest to, że w ten sposób można też na bieżąco śledzić stan i lokalizację przewozu.

Wysyłanie mebli kurierem – czy to dobry pomysł?

Wciąż stosunkowo niewiele osób wie, że doskonałym pomysłem podczas przeprowadzki do innego miasta czy nawet kraju jest przewóz mebli za pośrednictwem firmy kurierskiej. To świetny sposób na bezproblemowe przetransportowanie nawet dużych gabarytowo mebli w krótkim czasie i w bardzo atrakcyjnej cenie.

 

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów drewnianych

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95