kuchnieportal

Projekt czy realizacja? Zobacz fotorealistyczne wizualizacje kuchni, jadalni i salonów

Projekt czy realizacja? Zobacz fotorealistyczne wizualizacje kuchni, jadalni i salonów

Wizualizacja CAD Projekt K&A

Za nami druga edycja cyklu „Zaprojektowane z CAD Decor PRO” ! W jej ramach na fanpage’u Kuchnieportal.pl przez 5 tygodni prezentowaliśmy kuchnie wykonane w programie do projektowania, wizualizacji i wyceny wnętrz CAD Decor PRO poznańskiej firmy CAD Projekt K&A. Przeczytajcie nasze podsumowanie cyklu i zobaczcie fotorealistyczne wizualizacje, które wzbudziły bardzo duże zainteresowanie internautów.

Kuchnia projektu pracowni ZIELONE studio projektowe

CAD Projekt K&A - projekty

Nasz tegoroczny cykl publikacji „Zaprojektowane z CAD Decor PRO” otworzył projekt pracowni ZIELONE studio projektowe z Ełku. Przedstawia on elegancką i nowoczesną przestrzeń obejmującą salon, jadalnię i półotwartą kuchnię. Projektanci zastosowali ujednoliconą kolorystykę i wzornictwo, które dały efekt spójności oraz dopasowania wszystkich stref.

W projekcie połączono najmodniejsze trendy z akcentami, które od wielu sezonów cieszą się popularnością. Centralnym elementem kuchni jest wyspa z obudową o wyglądzie marmur. Deseń powtórzono na okładzinie ściennej oraz na blacie. Zestawienie marmur z czarnymi i miedzianymi elementami nadało wnętrzu luksusowy oraz wysmakowany wygląd.

Projektanci zadbali również o praktyczną stronę realizacji: liczne schowki, duża powierzchnia blatu roboczego oraz ergonomicznie rozmieszczone sprzęty gwarantują wygodę korzystanie z kuchni.

Kuchnia projektu sieci salonów meblowych „Anna”

Wąskie kuchnie są mało ustawne, a przez to trudne w aranżacji. Projektanci muszą zadbać o przestrzeń do swobodnego poruszania się, a zarazem znaleźć miejsce na niezbędne sprzęty, szafki i blaty robocze. Projektanci sieci salonów meblowych ?Anna? ze Zgorzelca wybrali liniowy układ zabudowy, oparty na sąsiadujących z sobą rzędach szafek. Jeden zapewnia długi ciąg blatu roboczego, natomiast w drugim zlokalizowano strefy zmywania i gotowania Między nimi utworzono ciąg komunikacyjny, który umożliwia wygodne poruszanie się mimo niewielkiej szerokości wnętrza.

W wąskich kuchniach bardzo dużą rolę odgrywają kolory i faktury. Pomagają one bowiem optycznie modelować kształt wnętrza. Projektanci sieci salonów meblowych „Anna” sięgnęli po jasne odcienie  oraz połyskujące powierzchnie frontów, które dodają wnętrzu lekkości.

Kuchnia projektu Studio Projekt

CAD Projekt K&A - projekty

Klasyka z dodatkiem glamour – ten elegancki duet projektanci Studio Projekt z Ostródy wykorzystali w projekcie kuchni, salonu i jadalni na planie otwartym. Jasne meble kuchenne wyposażono w pełne i przeszklone ramowe fronty, charakterystyczne dla klasycznych aranżacji. Zabudowę zwieńcza ciemny blat, który koresponduje z ciemnym akcentami w salonie.

Kuchnię od strefy dziennej oddziela półwysep z otwartymi półkami. Nad nim umieszczono designerski okap, którego wygląd wpisuje się reprezentacyjnych charakter kuchni.
W salonie i jadalni klasyka przeplata się z nowoczesną elegancją. Dekoracyjne lampy, marmurowa okładzina kominka oraz krzesła w stylu art deco  podkreślają wytworny i wysmakowany styl wnętrza.

Kuchnia projektu pracowni Architextura

CAD Projekt K&A - projekty

Kolejny projekt, prezentowany w ramach naszego cyklu, również utrzymano w klasycznej stylistyce. Jego wykonawcą jest pracownia Architextura. Meble wyposażono w ramowe fronty z dekoracyjnymi uchwytami oraz drewniany blat – elementy charakterystyczne dla kuchni klasycznych.

We wnętrzu zaaranżowano pomysłowy kącik jadalniany. Powstał poprzez wydłużenie blatu, który wypełnia wnękę okienną, a tym samym zastępuje parapet. Zajmuje on znacznie mniej miejsca niż standardowy stół oraz tworzy spójny zestaw z całą zabudową kuchenną. Ponadto, dzięki umieszczeniu w sąsiedztwie okna, kącik jadalniany jest dobrze oświetlony.

Rozwinięciem projektu są zdjęcia realizacji, która powstała na jego bazie. Pokazują one dokładność, z jaką projekt wykonany w programie CAD DECOR PRO oddaje wygląd gotowego wnętrza. Uwzględniając meble, dodatki, materiały wykończeniowe a nawet efekty świetlne.

Kuchnia projektu studia Projektownia

CAD Projekt K&A - projekty

Piąty projekt prezentowany w ramach naszego cyklu jest surowy i minimalistyczny a przez to oryginalny. Projektanci studia Projektownia sięgnęli po proste, zgeometryzowane formy oraz jednolitą, jasną kolorystykę. Dzięki temu kuchnia stanowi dyskretne tło dla bardziej przytulnego salonu, z którym jest połączona. Nie dominuje we wnętrzu, lecz elegancko się w nie wtapia. Nie oznacza to jednak, że kuchnia jest bez wyrazu. Bynajmniej. Industrialna estetyka, oszczędne wzornictwo i surowe materiały nadają jej niepowtarzalny i charakterystyczny wygląd.

Jednym z kluczowych elementów aranżacji jest betonowa ściana. Zastąpienie zabudowanych szafek otwartymi, pojedynczymi półkami pozwoliło ją wyeksponować oraz dodało kuchni lekkości.

 

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów drewnianych


Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Kamiks
20 listopada 2018, 10:43
1/0

Wygląda jak zdjęcie

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95