kuchnieportal

Projekt czy realizacja? Zobacz fotorealistyczne wizualizacje kuchni, jadalni i salonów

Projekt czy realizacja? Zobacz fotorealistyczne wizualizacje kuchni, jadalni i salonów

Wizualizacja CAD Projekt K&A

Za nami druga edycja cyklu „Zaprojektowane z CAD Decor PRO” ! W jej ramach na fanpage’u Kuchnieportal.pl przez 5 tygodni prezentowaliśmy kuchnie wykonane w programie do projektowania, wizualizacji i wyceny wnętrz CAD Decor PRO poznańskiej firmy CAD Projekt K&A. Przeczytajcie nasze podsumowanie cyklu i zobaczcie fotorealistyczne wizualizacje, które wzbudziły bardzo duże zainteresowanie internautów.

Kuchnia projektu pracowni ZIELONE studio projektowe

CAD Projekt K&A - projekty

Nasz tegoroczny cykl publikacji „Zaprojektowane z CAD Decor PRO” otworzył projekt pracowni ZIELONE studio projektowe z Ełku. Przedstawia on elegancką i nowoczesną przestrzeń obejmującą salon, jadalnię i półotwartą kuchnię. Projektanci zastosowali ujednoliconą kolorystykę i wzornictwo, które dały efekt spójności oraz dopasowania wszystkich stref.

W projekcie połączono najmodniejsze trendy z akcentami, które od wielu sezonów cieszą się popularnością. Centralnym elementem kuchni jest wyspa z obudową o wyglądzie marmur. Deseń powtórzono na okładzinie ściennej oraz na blacie. Zestawienie marmur z czarnymi i miedzianymi elementami nadało wnętrzu luksusowy oraz wysmakowany wygląd.

Projektanci zadbali również o praktyczną stronę realizacji: liczne schowki, duża powierzchnia blatu roboczego oraz ergonomicznie rozmieszczone sprzęty gwarantują wygodę korzystanie z kuchni.

Zobacz więcej zdjęć. 

Kuchnia projektu sieci salonów meblowych „Anna”

Wąskie kuchnie są mało ustawne, a przez to trudne w aranżacji. Projektanci muszą zadbać o przestrzeń do swobodnego poruszania się, a zarazem znaleźć miejsce na niezbędne sprzęty, szafki i blaty robocze. Projektanci sieci salonów meblowych ?Anna? ze Zgorzelca wybrali liniowy układ zabudowy, oparty na sąsiadujących z sobą rzędach szafek. Jeden zapewnia długi ciąg blatu roboczego, natomiast w drugim zlokalizowano strefy zmywania i gotowania Między nimi utworzono ciąg komunikacyjny, który umożliwia wygodne poruszanie się mimo niewielkiej szerokości wnętrza.

W wąskich kuchniach bardzo dużą rolę odgrywają kolory i faktury. Pomagają one bowiem optycznie modelować kształt wnętrza. Projektanci sieci salonów meblowych „Anna” sięgnęli po jasne odcienie  oraz połyskujące powierzchnie frontów, które dodają wnętrzu lekkości.

Zobacz więcej zdjęć. 

Kuchnia projektu Studio Projekt

CAD Projekt K&A - projekty

Klasyka z dodatkiem glamour – ten elegancki duet projektanci Studio Projekt z Ostródy wykorzystali w projekcie kuchni, salonu i jadalni na planie otwartym. Jasne meble kuchenne wyposażono w pełne i przeszklone ramowe fronty, charakterystyczne dla klasycznych aranżacji. Zabudowę zwieńcza ciemny blat, który koresponduje z ciemnym akcentami w salonie.

Kuchnię od strefy dziennej oddziela półwysep z otwartymi półkami. Nad nim umieszczono designerski okap, którego wygląd wpisuje się reprezentacyjnych charakter kuchni.
W salonie i jadalni klasyka przeplata się z nowoczesną elegancją. Dekoracyjne lampy, marmurowa okładzina kominka oraz krzesła w stylu art deco  podkreślają wytworny i wysmakowany styl wnętrza.

Zobacz więcej zdjęć. 

Kuchnia projektu pracowni Architextura

CAD Projekt K&A - projekty

Kolejny projekt, prezentowany w ramach naszego cyklu, również utrzymano w klasycznej stylistyce. Jego wykonawcą jest pracownia Architextura. Meble wyposażono w ramowe fronty z dekoracyjnymi uchwytami oraz drewniany blat – elementy charakterystyczne dla kuchni klasycznych.

We wnętrzu zaaranżowano pomysłowy kącik jadalniany. Powstał poprzez wydłużenie blatu, który wypełnia wnękę okienną, a tym samym zastępuje parapet. Zajmuje on znacznie mniej miejsca niż standardowy stół oraz tworzy spójny zestaw z całą zabudową kuchenną. Ponadto, dzięki umieszczeniu w sąsiedztwie okna, kącik jadalniany jest dobrze oświetlony.

Rozwinięciem projektu są zdjęcia realizacji, która powstała na jego bazie. Pokazują one dokładność, z jaką projekt wykonany w programie CAD DECOR PRO oddaje wygląd gotowego wnętrza. Uwzględniając meble, dodatki, materiały wykończeniowe a nawet efekty świetlne.

Zobacz więcej zdjęć

Kuchnia projektu studia Projektownia

CAD Projekt K&A - projekty

Piąty projekt prezentowany w ramach naszego cyklu jest surowy i minimalistyczny a przez to oryginalny. Projektanci studia Projektownia sięgnęli po proste, zgeometryzowane formy oraz jednolitą, jasną kolorystykę. Dzięki temu kuchnia stanowi dyskretne tło dla bardziej przytulnego salonu, z którym jest połączona. Nie dominuje we wnętrzu, lecz elegancko się w nie wtapia. Nie oznacza to jednak, że kuchnia jest bez wyrazu. Bynajmniej. Industrialna estetyka, oszczędne wzornictwo i surowe materiały nadają jej niepowtarzalny i charakterystyczny wygląd.

Jednym z kluczowych elementów aranżacji jest betonowa ściana. Zastąpienie zabudowanych szafek otwartymi, pojedynczymi półkami pozwoliło ją wyeksponować oraz dodało kuchni lekkości.

Zobacz więcej zdjęć

Kamiks
20 listopada 2018, 10:43
1/0

Wygląda jak zdjęcie

Dołącz do dyskusji