kuchnieportal

Praktyczne funkcje nowoczesnych okapów kuchennych

Praktyczne funkcje nowoczesnych okapów kuchennych

Okap jest urządzeniem, które spotkać można niemal w każdej kuchni. Niepozorny, często niedoceniany, stanowi istotny element wyposażenia tego szczególnego pomieszczenia. To bowiem dzięki pracy okapu możemy cieszyć się czystym i wolnym od intensywnych aromatów gotowania powietrzem. Okap zapobiega także skraplaniu się pary, która powstaje podczas gotowania, a co za tym idzie, chroni sprzęty oraz ściany w kuchni. Podobnie, jak i wszystkie inne kuchenne urządzenia, także i okapy są przez producentów stale ulepszane i usprawniane, tak aby mogły jeszcze lepiej służyć użytkownikom. W jakie praktyczne funkcje i udogodnienia wyposażone są nowoczesne okapy?

Nowoczesność = estetyka

Warto przede wszystkim nadmienić, że nowoczesne okapy kuchenne to urządzenia nie tylko funkcjonalne i wyjątkowo wygodne w użytku, ale także estetyczne. Szeroki wachlarz dostępnych modeli, w różnych kolorach i gabarytach sprawia, że bez trudu możemy dopasować okap zarówno do pozostałych sprzętów, jak i koloru, czy stylistyki całej kuchni. Wśród nowoczesnych okapów kuchennych znaleźć można modele dopasowane zarówno do charakteru i kolorystyki kuchni, jak i umiejscowienia oraz rozmiarów płyty grzewczej.  

Okapy kuchenne i ich funkcje 

Poza niekwestionowaną estetyką, nowoczesne okapy mogą oczywiście pochwalić się także bogatym zbiorem praktycznych funkcji, które zdecydowanie ułatwiają korzystanie z nich, jak i usprawniają proces gotowania. Funkcją, na którą z całą pewnością warto zwrócić uwagę, jest praktyczny timer, wbudowany w okap. Pozwala on monitorować czas przygotowywania poszczególnych potraw, jak również uniknąć zbyt długiego gotowania, smażenia, czy pieczenia, które skutkować może przypaleniem lub przesuszeniem dania.  

 

Okap do kuchni to nie tylko praktyczne rozwiązania, ale także funkcje wspierające nasze bezpieczeństwo. Doskonałym tego przykładem jest inteligentny sensor zanieczyszczeń, będący częścią okapu. Sensor składa się najczęściej z kilku czujników, które po wykryciu wybranych zanieczyszczeń automatycznie uruchamiają wentylator, w celu optymalnego oczyszczenia powietrza w pomieszczeniu.  

 

Do najnowszych, a zarazem wyjątkowo wygodnych funkcji nowoczesnych okapów zaliczyć należy program umożliwiający zintegrowanie wywietrznika z płytą grzewczą. System ten, w urządzeniach marki Electrolux znany pod nazwą Hob2Hood to niezwykle wygodne i praktyczne rozwiązanie dla osób, które często przebywają w kuchni, przygotowując potrawy dla siebie i bliskich. Innowacyjna technologia integracji okapu z kuchenką sprawia, że płyta grzewcza w sposób automatyczny steruje pracą wywietrznika, dopasowując jej tryb, intensywność oraz czas trwania, do ilości zajętych pól, czy wybranej na kuchence temperatury.  

 

Dzięki tak wygodnemu systemowi nie musimy więc martwić się o to, że rozpoczynając gotowanie, zapomnimy włączyć okap, a tym samym pozwolimy intensywnym aromatom rozprzestrzenić się po całym domu. Inteligentna funkcja, w jaką wyposażone są oba urządzenia, zrobi to bowiem za nas.  

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95