kuchnieportal

O czym pamiętać, kiedy urządzamy sypialnię?

O czym pamiętać, kiedy urządzamy sypialnię?

Sypialnia jest jednym z najważniejszych miejsc w naszym domu, zaraz obok łazienki. To tu odbywa się najbardziej podstawowa potrzeba fizjologiczna – sen – dlatego też musimy kłaść ogromny nacisk na to, żeby był pełny i jakościowy. Tym niemniej trzeba wiedzieć, jak pokój sypialniany w ogóle urządzić, żeby móc w odpoczywać tak, jak sobie tego zażyczymy. W tym celu warto rozejrzeć się za kilkoma meblami oraz rozważyć, co trzeba z tego pokoju usunąć, żeby spać do samego rana.

Pierwszą kwestią, jaka powinna pojawić się w naszej głowie odnośnie sypialni, są kolory. Powinniśmy postawić na delikatne pastele i bardzo stonowane barwy, unikać natomiast musimy odcieni jaskrawych. Nasze oczy muszą odpocząć, a samo otoczenie powinno nam dostarczać jak najmniejszej ilości przeszkadzających bodźców.

Po drugie, kwestią pozostaje oczywiście stosowny materac oraz łóżko.

Łóżko w pokoju dorosłych – co warto wiedzieć?

Dwie osoby nie mogą wchodzić sobie w paradę, kiedy śpią, dlatego łóżko i materac – powinny być dość duże, aby sobie nie przeszkadzać. Dzięki temu łatwiej będzie im zasnąć. Dodatkowo można pomyśleć o dwóch kołdrach – jest to rozwiązanie dużo lepsze niż jedna duża, jako, że w śnie wielu ludzi ma zwyczaj zabierać okrycie swojemu partnerowi, co naturalnie sprawia, że jedna ze stron zwyczajnie się nie wyśpi.

W zależności od wieku i wagi mamy również różne zapotrzebowanie w kwestii podłoża, na którym śpimy. Właśnie dlatego trzeba postawić na materac uniwersalny, taki jak Hilding Step, pozwalający na odpoczynek wszystkim niezależnie od zapotrzebowania. Znaleźć go można na przykład na tej stronie internetowej: https://senpo.pl/materac-step/. Podobnie dobrym rozwiązaniem okaże się rewelacyjny materac Hilding Flamenco, który można polecić zarówno tym starszym, jak i młodszym.

Czego nie powinno być w sypialni?

Z sypialnią kwestia jest taka, że więcej rzeczy trzeba z niej usunąć niż dodać. Przede wszystkim powinniśmy zabrać stamtąd klatki ze zwierzętami, w szczególności chomikami i papugami. Chociaż to słodkie stworzenia, to potrafią robić dużo hałasu, także w nocy.

W sypialni nie powinny znajdować się również żadne ekrany. Jeśli mamy taką możliwość, zabierzmy stamtąd telewizor i komputer, bo światło z LCD oszukuje nasz mózg i sugeruje, że jeszcze nie musimy iść spać – co jest oczywiście nieprawdą. Nie produkujemy wtedy wystarczającej ilości melatoniny do tego, żeby zasnąć.

Powinniśmy usunąć również wszystkie inne przeszkadzające rzeczy i przedmioty – na naszej drodze do łóżka nie powinno się nic znajdować. Starajmy się również nie korzystać z telefonu ani tabletu przed spaniem, znajdźmy dla nich miejsce na szafce nocnej.

Reasumując, sypialnia jest miejscem bardzo intymnym, do tego takim, w którym jesteśmy najbardziej bezbronni. To właśnie na łóżku przeżywamy cały poprzedni dzień, to tam śpimy i chorujemy. Z tego też względu powinniśmy postawić na maksymalny komfort snu, aby móc tam zawsze wracać z poczuciem, że jesteśmy bezpieczni. Tylko wyspani będziemy w stanie naprawdę funkcjonować i w pełni cieszyć się z każdego nadchodzącego dnia.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95