kuchnieportal

Nowoczesne rozwiązania w meblach kuchennych – jaki system wybrać?

Nowoczesne rozwiązania w meblach kuchennych – jaki system wybrać?

Nowoczesne rozwiązania w kuchni sprawiają, że gotowanie czy pieczenie przestaje być uciążliwym obowiązkiem, a może stać się prawdziwą zabawą. Coraz częściej kuchenne meble są uzupełniane o wspomaganie otwierania drzwi czy szuflad, dzięki czemu korzystanie z nich staje się naprawdę wygodne.

Jeżeli szukasz pomysłów na to, jak wykończyć wymarzoną kuchnię wykorzystując w pełni dostępną przestrzeń, zapoznaj się z innowacyjnymi rozwiązaniami włoskiej marki Salice, której system EXEDRA to ucieleśnienie estetyki i funkcjonalności, sprawdzających się nie tylko w przestrzeniach kuchennych!

 

Poznaj nowoczesne rozwiązania w kuchni

Przy projektowaniu wnętrz dla całej rodziny, takich jak kuchnia szczególnie ważne są funkcjonalne rozwiązania, które pozwolą na wygodne korzystanie z niej wszystkim domownikom. Nowoczesna kuchnia to pomieszczenie, w którym wszystkie akcesoria kuchenne i przybory kuchenne mają swoje miejsce i to niekoniecznie na blacie kuchennym. W dużej kuchni można pozwolić sobie na umieszczenie mebli o sporych gabarytach, jednak w przypadku małej kuchni ważne są sprytne pomysły, które pomogą zagospodarować przestrzeń i zachować porządek we wnętrzu.

Bardzo ważne jest także to, aby w trakcie gotowania i innych prac kuchennych nic nie przeszkadzało nam w swobodnym poruszaniu się po całym pomieszczeniu. Bałagan może być twórczy, ale wpadanie na otwarte drzwiczki szaf i szafek nie należy do przyjemności. Jeżeli podczas gotowania nie masz czasu na zamykanie szaf i szafek, mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie – drzwi chowane w korpus szafy – EXEDRA, czyli unikalny produkt włoskiej marki Salice, której oficjalnym dystrybutorem na polskim rynku jest firma Belmeb.

 

System drzwi chowanych w korpus – wyposażenie kuchni XXI wieku

Ważną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, urządzając swoją kuchnię, jest sposób otwierania drzwi szafek i szuflad kuchennych. Jest to szczególnie istotne w przypadku małych pomieszczeń i aneksów kuchennych, drzwi otwierane w sposób tradycyjny potrzebują dodatkowego miejsca, podobnie zresztą jak kosze cargo. Nowoczesny system drzwi EXEDRA włoskiej marki Salice, z możliwością schowania skrzydeł w korpusie mebla, to wygodne rozwiązanie pozwalające na optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Wystarczy chwila i skrzydło znika wewnątrz szafy – system drzwi chowanych w korpus to prawdziwa estetyczna innowacja, na którą możemy zdecydować się nie tylko w kuchni, ale także w garderobie, pomieszczeniu gospodarczym, w biurze itp.

 

 

Po otwarciu drzwi systemu EXEDRA widoczna jest cała zawartość szafy, a schowane w mebel drzwi nie zawadzają w tracie poruszania się po kuchni czy innym pomieszczeniu. Zamiast osobnych tradycyjnych uchwytów i frontów postaw na nowoczesny system EXEDRA – wystarczy jedna chwila, aby uzyskać wygodny dostęp do wszystkiego, co znajduje się zarówno w szafkach górnych, jak i na wszystkich innych półkach.

 

Wyjątkowe drzwi do kuchni i nie tylko

W każdej kuchni lubimy przechowywać nie tylko produkty spożywcze i przyprawy, ale także środki czystości. W związku z tym wyposażając kuchnie, warto zadbać nie tylko o to, aby wszystko było na swoim miejscu, ale także o to, aby meble stanowiły ozdobę wnętrza. System EXEDRA marki Salice, czyli drzwi chowane w korpus, to innowacyjny pomysł do Twojego domu, sprawdzający się także przy dużych i ciężkich frontach. Ciche domykanie, płynnie otwierające się szuflady i chowające się w korpusie drzwi niewymagające wysiłku przy ich otwarciu ułatwią codzienną pracę.

Warto dodać, że drzwi tego typu sprawdzą się także w garderobie czy przestrzeni biurowej. Jeżeli zainteresowało Cię to rozwiązanie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Belmeb – oficjalnego dystrybutora tej włoskiej marki na terenie naszego kraju.

Półki obrotowe, kolejne sprytne rozwiązania do Twojej kuchni

Drzwi EXEDRA to bez wątpienia jeden z najnowocześniejszych pomysłów aranżacyjnych, jakie znajdziesz w ofercie sklepu Belmeb.pl, ale znajdziesz na rynku również wiele innych, może mniej spektakularnych i nowatorskich, za co całkiem funkcjonalnych rozwiązań, które mogą Ci się spodobać. Jednym z takich pomysłów, wartych wykorzystania w swojej kuchni, mogą być obrotowe półki, pozwalające na wygodne składowanie dużych garnków czy patelni. Sprawdzają się świetnie zwłaszcza w szafkach narożnych. O półki tego typu można uzupełnić także szafki wiszące w różnych rozmiarach wykorzystywane do przechowywania produktów spożywczych lub przypraw. Zapewni to łatwy dostęp to znajdujących się w szafce produktów, co bez wątpienia poprawi komfort pracy – przygotowywanie posiłków.

Szuflady z pełnym wysuwem to kolejny pomysł pozwalający na pełne wykorzystanie przestrzeni szafki – w razie potrzeb możemy wybrać cargo. Duży udźwig połączony z elektrycznym wspomaganiem otwierania sprawia, że wystarczy delikatny ruch i już masz wygodny dostęp do wnętrza najgłębszej nawet szafki czy szuflady. W głębokiej szufladzie dodatkowo możesz umieścić różnego rodzaju pojemniki lub organizery na sztućce czy kosze, które zdecydowane sposób podniosą funkcjonalność mebla. Jeżeli całość połączysz z systemem drzwi EXEDRA otrzymasz nowoczesną, wygodną i bardzo elegancką zabudowę kuchni.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95