kuchnieportal

Nowoczesne, funkcjonalne i estetyczne – meble minimalistyczne

Nowoczesne, funkcjonalne i estetyczne – meble minimalistyczne

Minimalizm rozgościł się w naszych domach i od kilku lat bije rekordy popularności. To styl, który ma wiele atutów – meble minimalistyczne są proste, funkcjonalne i świetnie się prezentują. Z łatwością można je dopasować do różnych wnętrz – zarówno nowoczesnych apartamentów, jak i tradycyjnych mieszkań. Styl ten można też „przełamać” akcentami utrzymanymi w innych konwencjach, co nie burzy jednak obrazu całości. Minimalistyczne meblościanki, komody, regały, łóżka, sofy, narożniki są nie tylko popularne, ale również dostępne w atrakcyjnych cenach.

Uniwersalny minimalizm

 

Styl minimalistyczny sprawdzi się w każdym miejscu – w domach, jak i w budynkach użyteczności publicznej, w firmach, hotelach, czy gabinetach. Ich możliwości aranżacyjne są niemal nieskończone. Dlaczego?

Decyduje o tym ponadstandardowa funkcjonalność oraz uniwersalność nowoczesnych i prostych mebli. Minimalizm kojarzy się głównie ze stylem industrialnym (charakterystycznym dla mieszkań typu loft), ale również skandynawskim, czyli aranżacjami „cieplejszymi” w wyrazie, dzięki użyciu naturalnych materiałów i rustykalnych dodatków.

Niezależnie od tego, jaki styl preferujemy, meble minimalistyczne stanową inspirującą bazę dla wystroju: salonu, sypialni, pokoju dziecięcego czy kuchni. Zazwyczaj meble te proponowane są w stonowanych kolorach, które idealnie wpisują się w klimat nowoczesności.

Meblościanki białe, czarne, z elementami biało-czarnymi, w odcieniach szarości i w różnych kolorach naturalnego drewna (np. buku, sosny, czereśni, orzecha) rewelacyjnie prezentują się samodzielnie, na podobnym tle (białe ściany, ściany z naturalnego kamienia), ale również na kanwie barw mocniejszych (np. cegły, tapet i fototapet).

Takie meble w atrakcyjnych cenach oferuje sklep internetowy perlavita.com.pl. Są to zarówno meble samodzielne – komody, regały, sofy, narożniki, stoły, ławy, łóżka, fotele, jak i eleganckie zestawy.

Harmonia i funkcjonalność

Nowoczesne, proste w formie i w kolorze meble są nie tylko komfortowe i funkcjonalne, ale również estetyczne. Mają te cechy, które współcześnie bardzo sobie cenimy – stąd też ich rosnąca popularność.

Czasem wystarczy jeden nowy, designerski element, aby uzyskać spektakularny efekt. Takim meblem może być m.in. komoda. To nie tylko piękny, ale również funkcjonalny mebel. Dzięki pojemnym szufladom, o różnych wymiarach, możemy znaleźć dodatkowe miejsce do przechowywania wielu rzeczy.

Blat komody to z kolei, kolejna powierzchnia, która może pełnić funkcje dekoracyjne. To właśnie na komodach stawiamy donice z kwiatami, lampki nocne, świeczniki, figurki czy pamiątki.

Komoda sprawi, że czasem zbyt chłodny styl minimalistyczny, stanie się cieplejszy i bardziej domowy.

Atrakcyjne komody, w różnych rozmiarach i kolorystyce, znajdziemy w katalogach Per La Vita. Warto również zwrócić uwagę na nowoczesne regały, szczególnie bardzo obecnie modne, typu schodkowego.

W otwartych półkach regału można umieścić pudełka i inne akcesoria dekoracyjne. Za pomocą regału schodkowego można również atrakcyjnie zorganizować przestrzeń, oddzielając różne części pokoju i tworząc niebanalną aranżację.

Fot. perlavita.com.pl

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95