kuchnieportal

Nowoczesna kuchnia z wyspą

Nowoczesna kuchnia z wyspą

Nowoczesna kuchnia z wyspą to pomysł na funkcjonalne, a przy tym niezwykle modne wnętrze. Bardzo dobrze sprawdza się zarówno w małych, jak i dużych mieszkaniach. W przypadku tych pierwszych pozwala optycznie powiększyć przestrzeń. Połączenie dużych pomieszczeń zaś dodaje wrażenia przestronności i zapewnia wręcz spektakularny efekt. Wyspa w nowoczesnych kuchniach może spełniać funkcję barku lub roboczego blatu. Bez względu jednak na rolę, jaką będzie pełnić we wnętrzu, powinniśmy zadbać o to, by jej wygląd wpisywał się w charakter całego pomieszczenia. W jaki sposób to zrobić?

Kuchnia z wyspą – postaw na funkcjonalność!

Nie ulega wątpliwości, że kuchnie z wyspą są niezwykle praktyczne. Brak ograniczeń w postaci otaczających ścian sprawia, że otwarta kuchnia staje się bardzo przestronna, nawet jeśli jej powierzchnia nie należy do największych, a przy tym niezwykle funkcjonalna. Obecność wyspy pozwala wygospodarować dodatkowe miejsce służące do spożywania posiłków, ich przygotowania, czy też przechowywania przeróżnych elementów wyposażenia kuchni. Za sprawą tego rozwiązania nawet mała kuchnia z wyspą staje się optycznie większa i niezwykle wygodna w użytkowaniu.

Fot. Peka

Aranżacja kuchni z wyspą nie jest trudna do stworzenia, choć wymaga dokładnego przemyślenia swojej koncepcji, zwłaszcza w zakresie wyboru miejsca, w którym umieścimy wyspę czy zajmie ona miejsce pośrodku wnętrza, czy też będzie umiejscowiona na jednej ze ścian, tworząc tzw. barek. Miejsce ulokowania wysypy bardzo mocno przekłada się na jej funkcjonalność oraz zachowanie proporcji powierzchni, które przedziela, warto więc dobrze zastanowić się nad jej lokalizacją.

Nowoczesne kuchnie z wyspą – znajdź swój ideał

Aneks kuchenny z wyspą można urządzić na różne sposoby, w zależności od własnych upodobań oraz stylu, który dominuje w całym mieszkaniu. Wybierając styl nowoczesny, warto postawić na meble i dodatki zgodne z jego założeniami. W tym wypadku meble kuchenne z wyspą powinny wyróżniać się prostotą i surową formą. Mogą być białe, szare lub utrzymane w innej kolorystyce, pod warunkiem, że będzie im towarzyszył połysk. Dokładnie te same rozwiązania można zastosować w przypadku wyspy kuchennej, wówczas całość zabudowy będzie ze sobą spójna. Wyspa kuchenna może stać się także efektownym kontrastem dla pozostałych mebli – wystarczy, że będzie miała inny odcień, choć wciąż pozostający w tej samej tonacji kolorystycznej.

 

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów drewnianych

 

W nowoczesnych wnętrzach bardzo mocno liczą się detale dekoracyjne, które – choć z pozoru przypadkowe – tak naprawdę tworzą dobrze przemyślaną kompozycję. Do jej stworzenia z powodzeniem można wykorzystać kuchenną wyspę, aranżując wolną powierzchnię znajdującą się na niej. Na blacie wyspy możemy ustawić świeże zioła usadzone w oryginalnych doniczkach, a także suszone przyprawy wykorzystywane na co dzień do przygotowywania posiłków. Do ich przechowywania najlepiej wybrać specjalne pojemniczki, które zabezpieczają znajdujące się w nich przyprawy przed kontaktem z powietrzem, w ten sposób przedłużając ich świeżość. W związku z tym, że owe pojemniczki będą przez cały czas pozostawać widoczne, warto postawić na ozdobne modele, posiadające na przykład dekoracyjną etykietę. Nie zapominajmy też upewnić się, czy wybrane przez nas pojemniki wykonane są z trwałego i bezpiecznego tworzywa, które zapewnia długą użyteczność, a co najważniejsze, jest przeznaczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95