kuchnieportal

Nie tylko kuchnia! Praktyczne rozwiązania do pomieszczeń gospodarczych

Nie tylko kuchnia! Praktyczne rozwiązania do pomieszczeń gospodarczych

Po aranżacji kuchni, czas na zaplanowanie pomieszczeń gospodarczych! Schowek, domowa pralnia, spiżarnia a także garderoba – każde z tych miejsc może mieć atrakcyjny i przede wszystkim funkcjonalny design. Ciekawą linię dedykowanych rozwiązań do tego typu pomieszczeń udostępnia w swojej ofercie m.in. znany producent mebli – firma Nolte Küchen.

W nowoczesnych budownictwie coraz częściej standardem jest projektowanie domów w taki sposób, by znalazły się tu jedno-dwa osobne pomieszczenia o przeznaczeniu typowo gospodarczym. Dzięki im komfort korzystania z naszego domu jest dużo wyższy.

Jakie rozwiązania możemy wykorzystać w tego typu wnętrzach? Prezentujemy przykładowe pomysły na aranżację: pralni, garderoby, schowka, spiżarni z wykorzystaniem funkcjonalnych rozwiązań od Nolte Küchen.

 

Wszystko co potrzeba do: funkcjonalnej pralni

Osobna przestrzeń zaaranżowana na pomieszczenie pralnicze to duża wygoda a także większa swoboda w aranżowaniu łazienek w domu. Przeniesione do pralni detergenty, miski, kosze na pranie, przenośne suszarki, deski do prasowania oraz sprzęty AGD uwalniają przestrzeń łazienki i dają możliwość jej swobodnej aranżacji.  Osoba pralnia może być przy tym również ciekawie i funkcjonalnie zaaranżowana.

 

Praktycznym rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się w domowej pralni są fronty szuflad wyprofilowane w taki sposób, aby można było bez ich otwierania, w komfortowy sposób wkładać do nich ubrania przeznaczone do prania. Projektanci Nolte Küchen proponują, aby w zabudowie pralni szuflad z wycięciem z przeznaczeniem do segregowania ubrań zaplanować trzy lub cztery (na ubrania jasne, kolorowe, wymagające delikatnego prania oraz do prania w 60° lub 90°. Najlepszym rozwiązaniem jest również umieszczenie takich szuflad w bezpośrednim sąsiedztwie pralki, tak aby ubrania wygodnie przekładać wprost do pralki bez konieczności ich przenoszenia w koszu.

 

domowa pralnia

Innym rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się w domowej pralni jest wysuwana, płytka półka, która pełni rolę podestu dla kosza na pranie. Bezpośrednio z pralki można do niego wkładać wyprane i przeznaczone do suszenia ubrania. Sama pralka, jak i suszarka powinny być umieszczone na komfortowej, nie wymagającej schylania się wysokości. Oszczędzamy w ten sposób nasz kręgosłup!

domowa pralnia

W ofercie Nolte Küchen w zabudowie pralni szuflady są wyposażone w idealnie dopasowane do nich wymiarem, przenośne kosze, które ułatwiają wykonywanie czynności związanych z praniem i suszeniem ubrań. Trwałe a przy tym lekkie tworzywo z jakiego są wykonane gwarantuje komfortowe użytkowanie koszy przez lata.

 

Praktycznym rozwiązaniem w domowej pralni jest również wyposażenie mebli w fronty żaluzjowe. W trakcie wykonywania czynności związanych z praniem i suszeniem ubrań, wystarczy zwinąć żaluzje, aby mieć łatwy dostęp do wszystkich potrzebnych detergentów i akcesoriów. Po skończonej pracy, wystarczy je zasunąć, aby przywrócić ład wizualny i uchronić zawartość półek przed zakurzeniem.

O krok od: praktycznej garderoby

Osobna, przestronna garderoba dając a możliwość wygodnego ułożenia odzieży, obuwia oraz akcesoriów ubraniowych to komfort i wygoda. Planując takie wnętrze koniecznie należy postawić na różne wielkości oraz typy szuflad. Mniejsze posłużą do przechowywania bielizny i drobnych akcesoriów, w większych ułóżmy swetry. Niezbędne w garderobie są również drążki ubraniowe na których możemy powiesić wierzchnie odzienie, sukienki czy koszule. Jeśli nie posiadamy pralni, garderoba może być również tym miejscem, w którym zorganizujemy przechowywanie odzieży przeznaczonej do prania. Doskonale sprawdzą się tutaj duże, pojemne szuflady z wycięciem we froncie, przez które można swobodnie, bez otwierania szuflady, wkładać ubrania. Wygodnym i modnym rozwiązaniem będzie również miękkie siedzisko zaplanowane w zabudowie, na którym można przysiąść podczas przeglądu ubrań!

 

obuwie przechowywanie

Przechowywanie obuwia zwłaszcza w przypadku kilkuosobowych rodzin wiąże się w koniecznością wygospodarowania w garderobie sporej ilości miejsca. W tym temacie sprawdzi się duża liczba półek zamontowanych na różnych wysokościach, tak aby pomieścić zarówno niskie, jak i wysokie buty. Praktycznym rozwiązaniem będą również metalowe holdery montowane na drzwiach szafy, dzięki którym zwiększymy powierzchnię przechowywania szafy i zmieścimy kilka dodatkowych par obuwia.

 

schowek gospodarczy - wyposażenie

Schowek gospodarczy: praktyczne rozwiązania

Można go połączyć z pralnią lub zaplanować, jako osobne pomieszczenie. Otwarte półki, szuflady o różnej wysokości, jak i zamykane szafki są standardem w przypadku zabudowy na wymiar tego typu pomieszczeń. Można pójść o krok dalej i zdecydować się na zastosowanie dodatkowych, dedykowanych przechowywaniu sprzętów AGD rozwiązań, np. praktycznych holderów do zawieszania rury od odkurzacza. Uchwyty na deskę do prasowania zapobiegną z kolei jej przesuwaniu się i osuwaniu na inne przedmioty w szafie. Dzięki takim rozwiązaniom łatwiej jest utrzymać porządek w szafach pomieszczenia gospodarczego oraz wygodnie sięgać po potrzebne sprzęty i przedmioty.

 

spiżarniaSzuflady zamontowane pod kątem ułatwią wkładanie i wyjmowane ciężkich skrzynek z wodą lub sokami. To doskonały pomysł na uzupełnienie zabudowy szafy w spiżarni lub schowku gospodarczym. Dzięki temu, że są wykonane z metalu i posiadają odpowiednio wzmocnioną konstrukcję udźwigną nawet bardzo duże obciążenia.

 

 

 

 

 

 

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95