kuchnieportal

Naturalne i eleganckie kuchnie z fornirem

Naturalne i eleganckie kuchnie z fornirem

Fornir jest jednym z najbardziej luksusowych materiałów używanych w produkcji mebli. Podkreśla ekskluzywny charakter kuchni, łącząc elegancję i naturalny wygląd. Co więcej, drewno nigdy nie wychodzi z mody, dzięki czemu fornir nadaje meblom ponadczasowy charakter. W ofercie niemieckiego producenta mebli kuchennych, firmy Nolte Küchen, znajdziemy wyjątkowy fornir Legno, który przykuwa uwagę naturalnym rysunkiem drewna o wyraźnym, nieregularnym usłojeniu i widocznych sękach.  

Fot. Kuchnia z linii Legno/Soft Lack, Nolte Küchen

Fornir Legno wiernie oddaje wygląd drewna, jego niepowtarzalny rysunek i wybarwienie. Patrząc na niego ma się wrażenie obcowania z surowym, nieidealnym, a przez to niezwykle naturalnym i pięknym materiałem. Za sprawą wyraźnego usłojenia, widocznych sęków i niejednolitego wybarwienia forniru, fronty z linii Legno zyskują żywy, wyrazisty wygląd. Ponadto Legno posiada strukturę z wyczuwalnymi pod palcami nierównościami, które podkreślają jego naturalny charakter. O wyjątkowej klasie forniru Legno świadczy również jego budowa: jest on czterokrotnie grubszy od innych produktów tego typu, co zwiększa jego trwałość i odporność na uszkodzenia. 

Naturalne_i_stylowe_kuchnie_z_fornirem.jpg
                Oak champagne                                              Oak marone                                                     Oak truffle
 
Fronty z linii Legno występują w trzech wariantach kolorystycznych: Oak champagne, Oak marone, Oak truffle. Pierwszy z nich ma najjaśniejsze wybarwienie, trzeci – najciemniejsze. Mogą być one łączona z innymi liniami frontów z oferty Nolte Küchen:

  • lakierowanym w połysku (linia Nova Lack)
  • lakierowanymi w macie (linia Soft Lack)
  • szklanymi w połysku (linia Glas Tec Plus)
  • szklanymi w macie (linia Glas Tec Satin)

?Firma Nolte Küchen przygotowała kilka projektów kuchni, które obrazują te połączenia. Oto trzy z nich:
 
Kuchnia o prezencji salonu – Legno Oak trufle/Nova Lack Deep blue
 
Projektanci Nolte zaproponowali połączenie frontów Legno w kolorze Oak truffle z połyskującymi frontami Nova Lack w odcieniu głębokiego grantu. Zestawienie naturalnego, matowego forniru ze lśniącymi powierzchniami dało elegancki i wyrafinowany efekt. Został on wzmocniony za sprawą ciemnej, modnej kolorystyki obu rodzajów frontów.

Naturalne_i_stylowe_kuchnie_z_fornirem_2.jpg
Fot. Kuchnia z linii Legno/Nova Lack, Nolte Küchen
 
W projekcie kuchni z linii Legno/Nova Lack zastosowano praktyczny koncept drzwi wysuwanych z korpusu. To nowatorski system umożliwiający przysłonięcie części roboczych zabudowy kuchennej (np. strefy zmywania, blatu czy półek). Po zamknięciu fronty tworzą jednolitą, estetyczną powierzchnię, która przyciąga wzrok swoim drewnianym wykończeniem. Natomiast podczas wykonywania prac kuchennych fronty mogą zostać wsunięte obok korpusów zabudowy, przez co nie zmniejszają swobody korzystania z kuchni.

Naturalne_i_stylowe_kuchnie_z_fornirem_3.jpg

Naturalne_i_stylowe_kuchnie_z_fornirem_4.jpg  Naturalne_i_stylowe_kuchnie_z_fornirem_5.jpg
 
Zastosowanie drzwi wysuwanych z korpusu pozwala nadać kuchni wyjątkowo reprezentacyjny charakter. Po ich zamknięciu uzyskujemy jednolitą, elegancką powierzchnię, która upodabnia zabudowę kuchenną do mebli pokojowych. W przypadku kuchni otwartych fronty wysuwne sprawiają, że wygląd kuchni ujednolica się z wyglądem salonu.
 
Fornir nie tylko na frontach – Legno Oak marone/Nova Lack Deep blue
 

Kuchnie są centrum domowego życia, co bardzo dobrze pokazuje poniższa realizacja. Projektanci Nolte Küchen wprowadzili do niej funkcjonalne panele z relingami, na których można zawiesić np. kasetki na ręczniki papierowe, wyprofilowane półki na butelki, uchwyty na przybory kuchenne, a także – jak w przypadku prezentowanej realizacji – telewizor czy półki na książki i ozdoby.

Naturalne_i_stylowe_kuchnie_z_fornirem_5.jpg
Fot. Kuchnia z linii Legno/Nova Lack, Nolte Küchen

Panel ścienny, podobnie jak część frontów, został wykończony fornirem Legno. Oryginalny koncept kuchni współgra z charakterem forniru Legno, czyli produktu luksusowego, który nadaje wnętrzu niepowtarzalnego stylu. 
 
Lekko i naturalnie – Legno Oak champagne/Soft Lack White
 
Oak champagne jest najjaśniejszym odcieniem linii Legno. Jego połączenie z białymi frontami Soft Lack daje świeży efekt, który współgra z naturalnym wyglądem forniru. W projekcie wykorzystano modne zestawienia zamkniętych i otwartych przestrzeni, które podkreśla charakter tej kuchni – wnętrza o domowym, przytulnym a zarazem nowoczesnym charakterze.

Naturalne_i_stylowe_kuchnie_z_fornirem_6.jpg
Fot. Kuchnia z linii Legno/Soft Lack, Nolte Küchen

Przedstawione realizacje są jedynie przykładami zastosowań frontów z serii Legno. Różne typy powierzchni i bogata paleta kolorystyczna frontów, z którymi można zestawiać linię Legno, pozwalają tworzyć różnorodne kuchnie o indywidualnym stylu, których wspólnym elementem będzie naturalny i wyjątkowy fornir. 
 

AO
25.05.2016

3 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Teresa
9 czerwca 2016, 11:29
0/0

Uważam że nie ma bardziej naturalnego, eleganckiego i prztulnego materialu niż drewno, obojętnie czy będzie to fornir czy fronty całe z drewna. Każdy inny materiał prędzej czy później przestanie być mody, a drewno zawsze wygląda na czasie.

Weronika_ki.
26 maja 2016, 21:35
1/0

To naprawde wygląda z klasą

Kama
26 maja 2016, 21:33
1/1

rewelacyjnie to wygląda

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95