kuchnieportal

Najmodniejsze sposoby wykończenia ściany nad blatem!

Najmodniejsze sposoby wykończenia ściany nad blatem!

Wykończenie ściany nad blatem roboczym jest „kropką nad i” kuchennych aranżacji. Odpowiedni dobór materiałów i akcesoriów może nadać tej powierzchni funkcjonalny, a zarazem bardzo dekoracyjny charakter. Przedstawiamy kilka najmodniejszych sposobów na wykończenie ściany nad blatem kuchennym.  

Designerskie panele w kuchennym klimacie

Ściana nad blatem kuchennym to wizualne dopełnienie mebli kuchennych. Harmonijne dopasowanie tych dwóch elementów pozwoli stworzyć spójne, wysmakowane wnętrze. Praktyczne i designerskie pomysły aranżacji ściany nad blatem kuchennym odnajdziemy w propozycjach wybranych producentów mebli kuchennych. Oferują oni szeroką gamę ciekawych i jednocześnie idealnie dopasowanych do mebli kuchennych rozwiązań.

Perfekcyjnie zaprojektowane grafik i panele 3D, które doskonale uzupełniają zabudowę kuchenną znajdziemy m.in. w ofercie niemieckiego producenta mebli kuchennych na wymiar Nolte Küchen. Owoce, warzywa, zioła, kwiaty czy ziarna kawy, to tylko niektóre z motywów szklanych niszy, jakie można zamówić razem z zestawem mebli kuchennych.


Fot. Panel szklany Herbs, Nolte Küchen

Obrazy na szkle przedstawiane są w niezwykle umiejętny oraz estetyczny sposób, z zachowaniem fotograficznego kunsztu i doskonałej kompozycji barw. Niektóre grafiki są kusząco świeże i orzeźwiające, inne bardziej spokojnie oraz wyważone. Łatwo je zatem dopasować zarówno do wyglądu zabudowy kuchennej, jak i własnego temperamentu oraz gustu. Można również zdać się na pomoc projektantów z salonów mebli kuchennych. Pomogą oni zaprojektować całe wnętrze kuchenne i dobrać materiały wykończeniowe, w tym również odpowiednią grafikę nad blatem roboczym. Grafiki mogą być wyposażone w podświetlenie tylne, co dodatkowo podnosi ich walory wizualne.  

W najnowszej ofercie Nolte znajdziemy również modne i eleganckie panele 3D perfekcyjnie imitujące wygląd betonu architektonicznego, drewna, muru z kamienia lub muru z cegły. Z tą różnicą, iż usunięcie zabrudzeń z ich gładkiej, jednolitej powierzchni jest znacznie szybsze i łatwiejsze niż w przypadku pierwowzorów. Z tego względu panele 3D doskonale sprawdzą się, jako wykończenie ściany nad blatem kuchennym, która narażona jest na częste zabrudzenia.


Fot. Panel 3D imitujący kamień, Nolte Küchen


Fot. Panel 3D imitujący beton, Nolte Küchen, www.nolte-kuechen.pl

Funkcjonalne systemy relingów

Ściana nad blatem kuchennym może być nie tylko estetyczna, ale również funkcjonalna. Warto w takiej sytuacji zdecydować się na system relingów, który jest praktycznym uzupełnieniem ściany nad dolną zabudową. Wygląd relingów można dowolnie kreować, wyposażając je w wybrane akcesoria, np. kasetki na ręczniki papierowe, wyprofilowane półki na butelki czy uchwyty na przybory kuchenne. Tak wyeksponowane akcesoria podkreślą przytulny i prawdziwie domowy charakter kuchni. Jednocześnie za sprawą relingów wszystkie potrzebne przybory są zawsze pod ręką, bez konieczności ustawiania ich na blacie kuchennym. To nowoczesne rozwiązanie świetnie uzupełnia szuflady kuchenne, co ma niebagatelne znaczenie zwłaszcza w niewielkich kuchniach.


Fot. Relingi z akcesoriami, Nolte Küchen

Relingi wpisują się również w koncept otwartej i spersonalizowanej kuchni ? najmodniejszy trend w aranżacji kuchni. Stanowi on alternatywę dla minimalistycznych, surowych projektów, w których wszystkie przedmioty i przybory kuchenne ukrywane są za frontami zabudowy. Dzięki relingom, które zapewniają szerokie możliwości kreowania wyglądu wnętrza, kuchnia zyskuje indywidualny i ciepły charakter.

Co zamiast górnej zabudowy? 

W przestronnych kuchniach niekiedy rezygnuje się z szafek wiszących na rzecz pojemnej dolnej zabudowy. Wówczas cała ściana nad blatem roboczym pozostaje niezagospodarowana i stanowi wdzięczną przestrzeń do aranżacji. W takim przypadku sprawdzą się duże panele ścienne wyposażone w relingi. Dzięki nim ściana zyska bardziej funkcjonalny charakter, a jednocześni zachowa lekki i oryginalny wygląd.


Fot. Kuchnia z linii Glass Tec Plus/ Nature, Nolte Küchen

Na relingach, oprócz półek i uchwytów na typowo kuchenne akcesoria, można zamontować np. telewizor. W ten sposób podczas przygotowywania posiłku będzie można śledzić swój ulubiony program, a zarazem kuchnia zyska walory pokoju dziennego. Ozdobny charakter paneli podkreśla oświetlenie, którego barwę (ciepłe-zimne) oraz natężenie (jasne – ciemne) można wygodnie regulować za pomocą pilota, podobnie jak i inne elementy oświetlenia w kuchniach Nolte.


Fot. Kuchnia z linii Legno/Nova Lack, Nolte Küchen

Sposobów na ciekawe i praktyczne zagospodarowanie ściany nad blatem kuchennym jest wiele. Ważna, aby dostosować jej wykończenie do wyglądu mebli oraz funkcjonalnych aspektów wnętrza.

Polecamy: 

Gotowe projekty domów 

Projekty altan ogrodowych

Projekty domów szkieletowych

4 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Hanka
18 października 2016, 11:28
3/1

Mi się strasznie podobają panele 3d, genialnie ma właśnie loft design system w decomanii, moim zdaniem taka ściana jest na prawdę bardzo efektowna. Poza tym różne aranżacje tego typu sa chyba teraz jak najbardziej modne z tego co zauważyłam.

Ja
26 stycznia 2016, 12:00
0/1

te relingi to jest super pomysł, chociaż jak się na nich za dużo poukłada to jak dla mnie jest trochę za bardzo \”napaćkane\”

borys
12 stycznia 2016, 14:11
2/0

Ten panel na telewizor jest mega!

kla.
7 stycznia 2016, 11:34
3/0

Fajnie, że można więcej rzeczy w kuchni pokazać dzięki tym uchwytom nad blat, bo i łatwiej się wtedy pracuje i jest przytulniej, tak pod po domowemu

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95