kuchnieportal

Najlepsza kuchnia stycznia – piękno i funkcjonalność

Najlepsza kuchnia stycznia – piękno i funkcjonalność

Kuchnia przestronna, elegancka i nowoczesna została wybrana głosami naszych Czytelników najlepszym projektem stycznia. Jej wykonawcą jest firma Meble Wach z woj. łódzkiego. Estetyczny design to nie jedyny atut styczniowej „Realizacji miesiąca”. O jej walorach funkcjonalnych i tym, czego nie widać „na pierwszy rzut oka” w naszym artykule. 

Najlepsza kuchnia stycznia to wysmakowane połączeniem elegancji i nowoczesności. Wszystkie elementy projektu doskonale współgrają z sobą, tworząc piękne oraz funkcjonalne wnętrze. Lakierowane na wysoki połysk fronty dodają kuchni szyku, a jednocześnie – za sprawą jasnej kolorystyki – lekkości i nowoczesnego rysu. Dzięki zastosowaniu klasycznych, szerokich uchwytów korzystanie z frontów jest wygodne, a na ich powierzchni nie pozostają ślady po otwieraniu i zamykaniu. Dopełnieniem projektu jest oświetlenie sufitowe oraz podszafkowe, które obok swojej praktycznej funkcji, stanowi również ozdobę wnętrza.

Dbałość o detale

Elementami, które wpływają na wizualny odbiór kuchni, są perfekcyjnie dopracowane detale. Przestrzeń między dolną a górną częścią zabudowy wykończono jednobarwnym szkłem hartowanym. Jego surowy, stonowany wygląd współgra z barwą frontów i naturalnie wkomponowuje się w aranżację. Jednocześnie szkło zabezpiecza ścianę nad blatem przed zabrudzeniami. W podobnej stylistyce utrzymany jest chromowany cokół oraz wsporniki półwyspu kuchennego wykonane ze stali nierdzewnej.

Najlepsza_kuchnia_stycznia_piękno_i_funkcjonalność.jpg

Elegancki i nowoczesny charakter kuchni został podkreślony również poprzez wykorzystanie zlewozmywaka podwieszanego. Taki sposób montażu sprawia, że wszelkie łączenia umieszczone są poniżej linii blatu, a aranżacja zyskuje spójny, uporządkowany wygląd. Designerskim dopełnieniem zlewozmywaka jest bateria marki Franke.

Dwa blaty: granit i fornir

W kuchni studia Meble Wach zastosowano dwa rodzaje blatów: granitowy oraz z forniru wenge. Pierwszy, z uwagi na jego wyjątkową wytrzymałość, umieszczono w głównej części kuchni, w której wykonuje się najwięcej prac. Granit, przy odpowiedniej impregnacji, zachowuje nienaganny wygląd mimo kontaktu z wilgocią i wysokimi temperaturami. Jest również odporny na uszkodzenia mechaniczne. Blat z forniru, jako element półwyspu, zamyka całą kompozycję.

Najlepsza_kuchnia_stycznia_piękno_i_funkcjonalność_2.jpg

Ten sam materiał wykorzystano także do wykończenia zabudowy słupkowej. Zarówno granit, jak i fornir doskonale wpisują się w modny trend naturalnych wnętrz, a przy tym podkreślają elegancki wygląd kuchni.

Walory praktyczne kuchni

Układ kuchni w kształcie litery G pozwolił na wyraźne wydzielenie obszarów roboczychmówi p. Grzegorz Wach, właściciel firmy Meble Wach. – Optymalnie zaprojektowane strefy przechowywania, przygotowywania, gotowania i zmywania (mokra ze zlewozmywakiem) wpływają na ergonomię kuchni i komfort jej użytkowania.

Najlepsza kuchnia stycznia posiada liczne schowki, które także podnoszą jej funkcjonalność. Jednocześnie, mimo dużej powierzchni, zabudowa prezentuje się lekko i nowocześnie. Projektanci uzyskali ten efekt m.in. dzięki zastosowaniu jasnej kolorystki, połyskujących powierzchni oraz dodatkowego oświetlenia (punktowe oświetlenie podszafkowe LED).

Najlepsza_kuchnia_stycznia_piękno_i_funkcjonalność_3.jpg

Innym praktycznym aspektem projektu jest ilość oraz sposób rozmieszczenia gniazd elektrycznych. Zlokalizowanie ich m.in. nad blatem roboczym umożliwia bezproblemowe podłączenie różnych sprzętów elektrycznych, np. ekspresu, robota kuchennego czy czajnika.

Funkcjonalność kryje się we wnętrzu

W kuchni Meble Wach wykorzystano wysokiej jakości akcesoria meblowe oraz systemy wyposażenia wewnętrznego. Okucia, zawiasy i szuflady TANDEMBOX marki BLUM gwarantują bezawaryjną i stabilną pracę mebli. Również górną część zabudowy wyposażono w produkty firmy BLUM: w wysokiej klasy podnośniki AVENTOS HK oraz mechanizm TIP-ON (wspomagający otwieranie górnych frontów bez uchwytów). Natomiast system do szafki narożnej Le Mans firmy PEKA daje wygodny dostęp do rzeczy umieszczonych w tym problematycznym obszarze zabudowy, dzięki czemu wnętrze mebli jest w pełni zagospodarowane.

Więcej realizacji kuchni firmy Meble Wach można zobaczyć na stronie: www.meblewach.com.pl
 

Najlepsza_kuchnia_stycznia_piękno_i_funkcjonalność_4.jpg  Najlepsza_kuchnia_stycznia_piękno_i_funkcjonalność_5.jpg

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95