kuchnieportal

Najlepsza kuchnia lutego – elegancja i nowoczesność w jednym projekcie!

Najlepsza kuchnia lutego – elegancja i nowoczesność w jednym projekcie!

Głosami Czytelników serwisu kuchnieportal.pl najlepszą realizacją lutego została nowoczesna, jasna kuchnia studia Ideal Kuchnie (woj. dolnośląskie). Elegancki, perfekcyjnie dopracowany wygląd zabudowy współgra z jej walorami użytkowymi. Funkcjonalne rozplanowanie stref roboczych, harmonijne dopasowany sprzęt AGD do wymagań wnętrza oraz dekoracyjne oświetlenie – to tylko niektóre z atutów najlepszej kuchni lutego.
 

Modna kuchnia w jasnych barwach
 
Biel i kaszmir – ten ponadczasowy duet kolorystyczny został wykorzystany w najlepszej kuchni lutego. Gładkie, lakierowane na wysoki połysk fronty podkreślają elegancki i nowoczesny wygląd realizacji. Uzupełnienie białych powierzchni beżowym kaszmirem ociepliło aranżacją, a jednocześnie pozwoliło utrzymać jasną, modną kolorystykę.
 
Na tle jasnych frontów wyróżnia się ciemna, przeszklona szafka wisząca Climber. Jej front zbudowany jest ze sterowanych elektronicznie paneli o delikatnie przezroczystej strukturze. Po złożeniu tworzą one idealnie gładką powierzchnię. Szafka stanowi ciekawy akcent projektu i efektownie przełamuje dominującą kolorystykę.

Najlepsza_kuchnia_lutego_elegancja_i_nowoczesność_w_jednym_projekcji.jpg
 
Trwały blat z konglomeratu kwarcowego

 
Dopełnieniem zabudowy jest trwały i funkcjonalny blat z konglomeratu kwarcowego Silestone, który łączy w sobie walory naturalnego kamienia z nowoczesną technologią produkcji. Skład konglomeratu (połączenie kwarcu i żywicy) sprawia, że jest to materiał wyjątkowo twardy i odporny na plamy, a zarazem elastyczny i łatwo poddający się obróbce. Ponadto posiada on unikalną ochronę bakteriobójczą, która gwarantuje higieniczną powierzchnię blatu.

Nad blatem kuchennym zamontowano szklany panel z grafiką, który chroni ścianę przed zabrudzeniami. Jego idealnie gładka powierzchnia jest bardzo łatwa w czyszczeniu, dzięki czemu doskonale sprawdza się on w tym obszarze kuchni.

Najlepsza_kuchnia_lutego_elegancja_i_nowoczesność_w_jednym_projekcie_2.jpg
 
Estetyczny i funkcjonalny sposób ustawienia zabudowy
 

Najlepsza kuchnia lutego to projekt otwarty na salon, który wyróżnia się funkcjonalnym i estetycznym ustawieniem zabudowy. Strefę kuchenną zamyka nowoczesny półwysep, który wizualnie rozgranicza oba pomieszczenia. Umieszczona na nim płyta gazowa z białego szkła jest przykładem optymalnego dostosowania AGD do wymagań kuchni – model z palnikami uszeregowanymi w jednej linii doskonale sprawdza się w przypadku takiego projektu mebli. Nowoczesny okap sufitowy firmy Falmec dopełnia strefę gotowania.
 

Charakterystycznym elementem kuchni jest podwieszana zabudowa słupkowa, która dodaje wnętrzu dynamicznego, nowoczesnego charakteru oraz lekkości. Zlokalizowane w tym obszarze urządzenia do zabudowy: piekarnik z funkcją mikrofali i ekspres do kawy współtworzą nowoczesną, dopracowaną bryłę mebli.

Najlepsza_kuchnia_lutego_elegancja_i_nowoczesność_w_jednym_projekcie_3.jpg
 
W kuchni wyodrębniliśmy niezbędne strefy użytkowe: zapasów, przechowywania, zmywania, przygotowywania i gotowania. Sposób ich lokalizacji zapewnia wygodę korzystania z wnętrza i usprawnia wykonywanie codziennych prac kuchennych – mówi p. Monika Gradowska, właścicielka studia Ideal Kuchnie. Praktycznym udogodnieniem jest również szufelka automatyczna zamontowana w cokole szafki zlewozmywakowej. Ten pomysłowy element ułatwia utrzymanie czystości w kuchni.
 
Wysokiej jakości akcesoria
 
W kuchni autorstwa firmy Ideal Kuchnie wykorzystano nowoczesne akcesoria i produkty renomowanych firm. Górne szafki wyposażono w system wspomagania otwierania AVENTOS marki Blum. W szafce zlewozmywakowej, w której znajduje się selektor na odpady, obecny jest natomiast system elektronicznego wspomagania otwierania SERVO-DRIVE (również marki Blum). To bardzo praktyczne rozwiązanie w tej części zabudowy – front uchyla się po delikatnym naciśnięciu, np. kolanem, dzięki czemu można łatwo otworzyć go również wówczas, kiedy mamy zajęte lub brudne ręce bez konieczności dotykania jego powierzchni dłonią.

W szafce narożnej zastosowano system półek Le Mans firmy PEKA. Dzięki swojej wysuwanej konstrukcji, zapewnia on swobodny dostęp do rzeczy umieszczonych w tym problematycznym obszarze zabudowy oraz pozwala w pełni wykorzystać jej powierzchnię. Natomiast szuflady wewnętrzne nadają kuchni symetryczny i uporządkowany wygląd oraz ułatwiają optymalne rozmieszczenie przedmiotów w zabudowie. To rozwiązanie godzi elegancki design mebli (niezakłócony licznymi frontami o różnej wielkości) z ich praktycznym zagospodarowaniem.

Najlepsza_kuchnia_lutego_elegancja_i_nowoczesność_w_jednym_projekcie_4.jpg
 
Dopełnieniem aranżacji jest oświetlenie, które oprócz swojej podstawowej roli, stanowi również ozdobę wnętrza. Pod szafkami wiszącymi umieściliśmy pojedyncze oprawki z diodami LED w precyzyjnie wymierzonych odstępach, które pozwalają uzyskać równomierne oświetlenie całego blatu kuchennego – wyjaśnia p. Monika – Diody przysłonięte są specjalnymi osłonkami rozpraszającymi światło, aby ich obraz nie odbijał się w gładkiej powierzchni blatu kuchennego, co mogłoby utrudniać widzeniom osobom pracującym przy nim. W oświetleniu sufitowym zastosowano taśmę LED oraz halogeny o barwie neutralnej, które doskonale eksponują walory wizualne najlepszej kuchni lutego.
 

4 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Violla89
30 marca 2016, 10:34
2/0

Marzenie… ile taka kuchnia może kosztować. Przepiękna….

Daga
15 marca 2016, 15:42
3/0

Mi też się podoba, ale na swojej stronie firma, która zrobiła te kuchnie ma jeszcze ładniejsze mebelki

KALINA
15 marca 2016, 15:41
3/0

BARDZO ŁADNA

Ed
15 marca 2016, 10:20
1/0

Fajna ta płyta na szkle

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95