kuchnieportal

Najlepsza kuchnia czerwca! Biel i kamień w nowoczesnym wydaniu

Najlepsza kuchnia czerwca! Biel i kamień w nowoczesnym wydaniu

Przejrzysta, biała kuchnia wzbogacona surową stalą, szkłem i luksusowym kamieniem została wybrana przez naszych Czytelników najlepszą realizacją czerwca! Jej wykonawcą jest studio Kuchie PINIO z Tychów. Elegancka, prosta forma mebli idzie w parze z funkcjonalnością oraz nietuzinkowymi rozwiązaniami aranżacyjnymi. 
 

Najlepsza kuchnia czerwca ma charakter otwarty – łączy się z salonem i wraz z nim współtworzy reprezentacyjną część domu. Strefy kuchenną i dzienną oddziela półwysep zwieńczony podwyższoną obudową w formie barku. To bardzo praktyczny koncept w przypadku otwartych kuchni – barek przysłania część roboczą blatu, dzięki czemu nieporządek powstający w czasie gotowania pozostaje niewidoczny dla osób przebywających w salonie czy jadalni.  

Najlepsza_kuchnia_czerwca_Biel_i_kamień_w_nowoczesnym_wydaniu.jpg

W półwyspie od strony salonu znajdują się szafki wyposażone w system wspomagania otwierania frontów. Rezygnacja z tradycyjnych, wystających uchwytów pozwoliła nadać temu elementowi zabudowy elegancki, jednolity wygląd. W szafkach można przechowywać rzadziej używaną zastawę stołową lub też inne przedmioty przydatne w części jadalnianej.

Trwałe i funkcjonalne materiały

Większość frontów wykonano z lakierowanej na wysoki połysk płyty MDF (lakier w kolorze RAL 9016). Zwartą bryłę mebli przełamuje elegancka witryna, która pozwala wyeksponować wybrane przedmioty kuchenne. Fronty witryny zbudowano z przezroczystego szkła float zamkniętego w aluminiowej ramie firmy Zobal. Rama harmonijnie komponuje się z wyglądem zabudowy za sprawą białego, lakierowanego wykończenia.

Najlepsza_kuchnia_czerwca_Biel_i_kamień_w_nowoczesnym_wydaniu_2.jpg
Fot. Projektanci studia PINIO świetnie zamaskowali utrudnienie architektoniczne kuchni, czyli wystający słup konstrukcyjny. Został on wkomponowany w meble i ukryty za frontami – dzięki temu udało się stworzyć jednolitą, wysoką zabudowę przysłaniającą całą ścianę. 
 

Elegancki charakter mebli podkreśla blat z granitu Cosmic Black o dekoracyjnym i wyrazistym zabarwieniu. Blat roboczy został zamontowany na poziomie okna, dzięki czemu udało się zwiększyć jego głębokość i jednocześnie uniknąć uskoków – wyjaśnia p. Małgorzata Sułek, właścicielka studia Kuchnie PINIO .

Z polerowanego granitu wykonano również panel ścienny oraz boczną obudowę półwyspu. Ten gatunek kamienia nie tylko prezentuje się elegancko, ale również podnosi funkcjonalność kuchni. Granit jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, szkodliwe działanie wilgoci czy przebarwienia, dzięki czemu stanowi trwały element każdej aranżacji oraz podnosi wygodę korzystania z kuchni.

Najlepsza_kuchnia_czerwca_Biel_i_kamień_w_nowoczesnym_wydaniu_3.jpg

Dalej ->


Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Megi
12 lipca 2016, 17:19
2/1

Cudna

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95

Najlepsza kuchnia czerwca! Biel i kamień w nowoczesnym wydaniu

  ?Ergonomia w parze z elegancją Sprzęt AGD został ściśle dostosowany do projektu kuchni studia PINIO. Dzięki temu piekarnik, lodówka czy okap są nie tylko funkcjonalnym elementem wnętrza, ale również wpływają na jego estetykę. Dużą ilość miejsca do przechowywania produktów spożywczych zapewnia pojemna chłodziarko-zamrażarka SIDE-BY-SIDE SAMSUNG o eleganckim wykończeniu ze stali nierdzewnej. Lodówka, która współtworzy strefę zapasów, […]

 

Najlepsza_kuchnia_czerwca_Biel_i_kamień_w_nowoczesnym_wydaniu_8.jpg

?Ergonomia w parze z elegancją

Sprzęt AGD został ściśle dostosowany do projektu kuchni studia PINIO. Dzięki temu piekarnik, lodówka czy okap są nie tylko funkcjonalnym elementem wnętrza, ale również wpływają na jego estetykę.

Dużą ilość miejsca do przechowywania produktów spożywczych zapewnia pojemna chłodziarko-zamrażarka SIDE-BY-SIDE SAMSUNG o eleganckim wykończeniu ze stali nierdzewnej. Lodówka, która współtworzy strefę zapasów, została umieszczona zgodnie z zasadami ergonomii – przy wejściu do kuchni. Dzięki temu nie trzeba przechodzić z zakupami przez całe pomieszczenie.
 
Strefę zmywania wyposażono w zlewozmywak BLANCO AXIA II 6S-F montowany na równi z blatem oraz zmywarkę do zabudowy marki MIELE. Zlewozmywak posiada ociekacz, który stanowi przedłużenie blatu roboczego – po nałożeniu deski można na nim kroić, a także odkładać na niego umyte warzywa czy owoce. Ponadto montaż zlewozmywaka na równi z blatem sprawia, że powierzchnia blatu pozostaje idealnie równa.

Najlepsza_kuchnia_czerwca_Biel_i_kamień_w_nowoczesnym_wydaniu_9.jpg
 
Piekarnik do zabudowy marki ELECTROLUX umieszczono w zabudowie słupkowej na optymalnej wysokości – podczas wkładania lub wyjmowania z niego potraw użytkownik może pozostać w wygodniej, wyprostowanej pozycji. Nad piekarnikiem znajduje się kuchenka mikrofalowa, ukryta dyskretnie za frontem meblowym. Z racji tego, że mikrofala jest rzadko używana przez domowników, mogła zostać przysłonięta frontem. Front otwierany pionowo do góry wyposażyliśmy w siłownik AVENTOS HL marki BLUM – wyjaśnia p. Małgorzata Sułek.
 
Na półwyspie zaaranżowano strefę gotowania z płytą indukcyjną Electrolux o szerokości 70 cm, montowaną na równi z blatem. Nad płytą znajduje się okap wyspowy marki Faber o zaokrąglonej linii. Kulista budowa urządzenia dodaje projektowi lekkości i stanowi jego kolejny, dekoracyjny element. Bezpośrednio pod płytą indukcyjną zamontowano szerokie szuflady przeznaczone do przechowywania garnków, patelni i sztućców. Dzięki takiemu rozwiązaniu kuchnia jest bardziej komfortowa w użytkowaniu, a gotowanie przebiega sprawniej – podczas przygotowywania posiłków wszystkie niezbędne naczynia i akcesoria znajdują się obok siebie i są łatwo dostępne bez konieczności odchodzenia od kuchenki.

Najlepsza_kuchnia_czerwca_Biel_i_kamień_w_nowoczesnym_wydaniu_10.jpg
 
Zabudowę wyposażono również w inne rozwiązania zapewniające jej maksymalne zagospodarowanie. W narożniku kuchni znajduje się kosz LE MANS firmy PEKA, który umożliwia wygodny dostęp do rzeczy umieszczonych w tym problematycznym obszarze. Praktycznym elementem zabudowy jest także podblatowy kosz cargo przeznaczony na wysokie butelki. 
 

Kuchnia w dobrym świetle

W dnie szafek wiszących znajduje się oświetlenie ledowe (zamontowane w profilu aluminiowym). Wraz z punktowym oprawami sufitowymi oraz dodatkowymi, wiszącymi lampami ma ono za zadanie rozświetlić blat roboczy. Również w witrynach umieszczono oświetlenie punktowe w postaci oczek ledowych, które eksponuje zawartość przeszklonych szafek.
 
Zobacz inne realizacje studia Kuchnie PINIO: www.kuchniepinio.pl 
 

<- Wróć

AO
12.07.2016

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95