kuchnieportal
5 5 41

Międzynarodowy Festiwal Designu w Łodzi

W dniach 9-19 października w Łodzi odbędzie się 8. Międzynarodowy Festiwal Designu – to największa impreza tego typu w Europie Środkowej. W ramach festiwalu pokazane są najnowsze międzynarodowe trendy w dziedzinie sztuki użytkowej, architektury, mody i grafiki.  Ważnym elementem imprezy jest promocja rodzimych projektów i marek produktowych. 

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest slogan: "Brave New World”. Zagadnienie designu będzie przedstawione z różnych perspektyw, tak aby samemu móc podjąć decyzję, czy odważne projektowanie niesie za sobą nadzieję zmiany naszego życia na lepsze. Organizatorzy zadają pytanie: „Czy projektowanie rzeczywiście może wnieść wartościowy wkład do procesu budowania Nowego Lepszego Świata w przyszłości czy teraźniejszości?”

HOUSE OF TOMORROW to przestrzeń, w której Partnerzy festiwalu  zaprezentują produkty wyposażenia wnętrz oraz usługi i uniwersalne rozwiązania. Na ogromnej powierzchni pokazane zostaną m.in: wystawy MUST HAVE (wybór najlepszych produktów pochodzących od polskich projektantów lub producentów), MAKE ME! (jeden z najważniejszych międzynarodowych konkursów skierowanych do młodych projektantów) oraz wystawa hiszpańskiego designu z projektami wybitnej artystki Patricii Urquioli. Goście festiwalu będą mieli okazję zapoznać się również z innowacyjnymi rozwiązaniami, produktami i z projektami uwzględniającymi ekologię, tradycyjne formy i materiały oraz surowce naturalne.

W ramach 8. edycji Festiwalu odbędą się również liczne wystawy towarzyszące, m.in. MEBEL MARZEŃ 2014 (prezentacja nagrodzonych prac plastycznych dzieci oraz projektów młodych designerów i wybranych prototypów), CO NOWEGO? (w ramach wystawy Kinnarps zaprezentuje ze swojej oferty nowości, uwzgędniające wyzwania przyszłości związane z miejscem pracy intelektualnej), BRAVE NEW ŁÓDŹ (będzie to okazja do podpatrzenia, jak rodzące się w głowach architektów i projektantów idee zmaterializowały się najpierw w formie wizualizacji by ostatecznie doczekać się realizacji w przestrzeni publicznej miasta) oraz wystawa polskiego producenta opraw oświetleniowych LAKO.

W ramach Festiwalu odbędą się także liczne warsztaty, m.in. prowadzone przez Henryka Stawickiego „Od pomysłu do działania. Jak tworzyć w odpowiedzi na rzeczywiste potrzeby”. Natomiast dla najmłodszych przygotowano  Bawialnię Edukacyjną, wyposażoną w zabawki rozwijające kreatywność, blok interaktywnych warsztatów oraz kalendarz, który dzieci zabierają ze sobą do domu.

Atrakcją dla zwiedzających są Noce otwartych pracowni. Dzięki temu wydarzeniu, każdy może poznać „od kuchni” jak działają różne pracownie, jak wygląda proces tworzenia produktów, od biżuterii autorskie meble czy projekty graficzne. W czasie festiwalu będzie można skorzystać także z Czytelni działającej przy centrum festiwalowym –  całkowicie za darmo i bez ograniczenia czasowego wypożyczymy książki i albumy, a także wiele polskich i zagranicznych magazynów poświęconych tematyce designu.

Harmonogram wydarzenia oraz więcej informacji o 8. Międzynarodowym Festiwalu Designu można znaleźć na stronie: https://lodzdesign.com/

Dołącz do dyskusji

5 5 41

Międzynarodowy Festiwal Designu w Łodzi

W dniach 17-23 października 2013 w Łodzi odbędzie się 7. Międzynarodowy Festiwal Designu – to największa impreza tego typu w Europie Środkowej. W ramach festiwalu pokazane są najnowsze międzynarodowe trendy w dziedzinie sztuki użytkowej, architektury, mody i grafiki.  Ważnym elementem imprezy jest promocja rodzimych projektów i marek produktowych. 

               

              Fot. lodzdesign.com   


Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest slogan: "It's all about humanity”, który podkreśla rolę użytkownika w procesie projektowania. W programie głównym festiwalu znalazły się trzy wystawy, poświęcone temu gdzie i jak mieszkamy, co jemy i odczuwamy.

W ramach imprezy będzie można min. odwiedzić wystawę MUST HAVE (produkty z tej ekspozycji biorą udział w plebiscycie na najciekawszy polski produkt) oraz MAKE ME (wystawa i konkurs dla młodych projektantów na najlepszy projekt z zakresu wzornictwa przemysłowego i grafiki).

Na "Remade Market" zwiedzający będą mogli zakupić oryginalne przedmioty bezpośrednio od ich autorów, a w strefie "Edukreacja" organizatorzy Festiwalu przygotowali miejsce do kreatywnej zabawy i nauki dla dzieci. 

W ramach 7. Międzynarodowego Festiwalu Designu odbędzie się również wystawa  „The Spirit of Poland". Wystawa gościła w sierpniu bieżącego roku w w São Paulo  w ramach Design Weekend, gdzie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Wydarzeniu towarzyszyć będzie „Inwazja, czyli design z Polski za granicą” czyli panel dyskusyjny o potencjale polskich marek za granicą. W rozmowie wezmą udział Anna Siedlecka i Radek Achramowicz z Puff-Buff Design, Monika Brauntsch i Weronika Rochacka z The Spirit of Poland, Wojciech Baczyński, były vice konsul ds. handlowych w São Paulo, Gian Luca Amadei z British Council oraz przedstawiciel firmy LUG.

Nowością tegorocznej edycji Festiwalu jest konferencja "Biznes!Up", która ma umożliwić przedsiębiorcom poznanie najlepszych specjalistów zajmujących się m.in. budowaniem strategii działań marketingowych w oparciu o design. 

W trakcie Festiwalu odbędą się również liczne wykłady, warsztaty, spotkania z artystami, pokazy filmówi wystawy towarzyszące.

Harmonogram wydarzenia oraz więcej informacji o 7. Międzynarodowym Festiwalu Designu można znaleźć na stronie: https://lodzdesign.com/

Dołącz do dyskusji