kuchnieportal

Meble w stylu klasycznym. Przykłady aranżacji

Meble w stylu klasycznym. Przykłady aranżacji

Fot. Program kuchni Girona S marki BAUFORMAT

Meble w stylu klasycznym można aranżować na wielu różnych sposobów! Nie muszą być wyłącznie bazą typowych klasycznych wnętrz. Jak nadać im bardziej nowoczesnego wyglądu oraz jak je łączyć z nie-klasycznymi elementami? Prezentujemy przykłady takich aranżacji na podstawie projektów niemieckiego producenta mebli, firmy BAUFORMAT.

meble bauformat Fot.  Aranżacja kuchni w stylu Landhaus. Meble z linii Torino marki BAUFORMAT.

Z siedziskiem pod oknem

Meble klasyczne mogą mieć również wymiar mniej elegancki a bardziej sielski – odpowiedni do aranżacji w stylu Landhaus. Delikatna pastelowa kolorystyka, podświetlone witryny i siedzisko pod oknem  sprawią, że wnętrze nabierze przytulnego charakteru. Duże siedzisko po oknem najlepiej zaaranżować w wykuszu. Ale nie jest to tylko jedno rozwiązanie! Jeśli go nie ma, z powodzeniem wykonamy go bazując na zabudowie meblowej. Dobry projekt mebli wykonany w sprawdzonym salonie meblowym oraz cienki materac lub kilka miękkich poduszek i takie miejsce może stać się jednym z ulubionych na chwile odpoczynku z książka w ręku!

Znajdź salony mebli BAUFORMAT

 

Kuchnia klasyczna z nowoczesną wyspą kuchenną

Meble z dekoracyjnymi, ramowymi frontami, witrynami oraz stylizowanym sprzętem AGD to podstawowe elementy klasycznej aranżacji. Aby nadać jej bardziej nowoczesnego charakteru można wprowadzić do takiego wnętrza 1-2 elementy w zupełnie innym stylu. Ciekawym pomysłem może być wkomponowanie w aranżację fragmentu zabudowy meblowej w zupełnie innej stylistyce, np. klasyczne meble i nowoczesna zabudowa wyspy kuchennej.  Projekty bazujące na takich nietypowych łączeniach wymagają wiedzy projektowej i dużego wyczucia stylu. W przypadku takich wnętrz najlepiej posiłkować się pomocą doświadczonego projektanta wnętrz.

Fot.  Połączenie klasycznych mebli i nowoczesnej wyspy kuchennej. Program kuchni Cambridge i Singapur marki marki BAUFORMAT.

 

Nie tylko biel!

Styl klasyczny kojarzy się przede wszystkim z jasną kolorystką – bielą, beżem, kremowym kolorem i odcieniami drewna.   Aranżacje takie bazują zazwyczaj na niskim kontraście – różnice kolorystyczne między poszczególnymi elementami wnętrza są niewielkie lub kontrastowa, mocniejsza kolorystyka, jeśli jest obecna, to jest jej zdecydowanie mniej i pojawia się jako np. czarny blat, uchwyty lub wybrane dekoracje wnętrza. Zakasującą dobrze aranżacje w stylu klasycznym będą jednak wyglądać, jeśli ciemnego koloru w aranżacji pojawi się więcej. Ciemna, nasycona kolorystyka wnętrz to jeden z obowiązujących trendów wnętrzarskich 2020. Śmiało możemy więc postawić np. na modne, czarne lub granatowe meble w takim kolorze. Jeśli tylko wnętrze jest dobrze doświetlone i kuchnia jest średnich lub dużych rozmiarów, ciemny kolor będzie jego stylowym wyróżnikiem  i nie przytłoczy go.

Fot. Klasyczna kuchnia w czarnej kolorystyce. Program Kuchni Torino od BAUFORMAT.

 

 

Klasyczna kuchnia z elementami industrialnymi

Proporcje klasyczne – nowoczesne można również odwrócić! Nowoczesne meble o prostych, gładkich frontach oraz fragment zabudowy meblowej w klasycznej stylistyce – takie połączenie nie tylko może się udać ale będzie prezentować się wyjątkowo oryginalnie! Aby nie sprawiało wrażenia zestawienia przypadkowych elementów, warto postawić na podobną kolorystykę, która scali całą aranżację w jedną, spójną całość.

Fot. Kuchnia z linii Girona oraz Como marki BAUFORMAT.

 

Klasyczna meble w morskich tonacjach

Oryginalnym pomysłem na klasyczna aranżacje może być wybór nietypowej kolorystki mebli.  Haze Blue – morski, zielono-niebieski matowy kolor (nowość 2020 w ofercie BAUFORMAT) nada świeżości i pomoże wprowadzić do klasycznej kuchni element zaskoczenia oraz oryginalności.

Fot. Meble kuchenne w kolorze Haze Blue. Program kuchni Girona S marki BAUFORMAT.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95