kuchnieportal

Listwa narożna idealna do kuchni – jaką wybrać?

Listwa narożna idealna do kuchni – jaką wybrać?

Prace wykończeniowe to doskonały moment na ostatnie poprawki, dzięki którym remontowane pomieszczenie będzie wyglądało dokładnie tak, jak sobie wymarzyliśmy. Niektóre miejsca ? takie jak choćby kuchnia ? wymagają jednak poświęcenia im szczególnej uwagi, ponieważ zastosowane materiały muszą być nie tylko ładne I wytrzymałe, ale także funkcjonalne. Tyczy się to także listew wykończeniowych, których nie może tutaj zabraknąć. Jaka listwa krawędziowa będzie więc najlepsza I na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

Czym są listwy krawędziowe do płytek?

Profile krawędziowe z powodzeniem można znaleźć wśród asortymentu listew wykończeniowych. Tego rodzaju listwa narożnikowa do płytek ma za zadanie dokładnie przylegać do powierzchni, dzięki czemu chronione są wszelkie szczeliny (głównie między ścianą a podłogą). Kurz oraz inne zanieczyszczenia nie wnikają w odsłonięte miejsca, dlatego materiały zabezpieczone są także przed wilgocią.  W jakich jeszcze przypadkach listwa narożna do płytek może okazać się niezbędna? Jeżeli podczas malowania ścian pojawiają się drobne skazy i widoczne niedociągnięcia – nie jest trudno ukryć je właśnie pod takim ozdobnym elementem.

 

Listwa narożnikowa – czy rzeczywiście jest niezbędna?

Już podczas remontu warto podjąć decyzję dotyczącą tego, czy we wnętrzu pojawią się listwy wykończeniowe. Nie jest to konieczny wymóg, bez którego nie można przeprowadzić prac remontowych, ale warto rozważyć wszelkie za i przeciw i samodzielnie zdecydować, czy rzeczywiście jest to wydatek, z którego warto zrezygnować. Okazuje się, że zakładając m.in. profil krawędziowy do płytek, możemy zaoszczędzić pieniądze – odpowiednio zabezpieczone kafelki czy płytki nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne i nie jest konieczna ich wymiana w przypadku ukruszenia.

Zobacz pełną ofertę listew wykończeniowych na https://listwy.online/listwy-narozne-zewnetrzne/.

Listwy narożne do płytek ceramicznych to więc absolutna konieczność, jeżeli wybieramy bardzo drogie i kruche materiały. Ceramika lubi pękać, ale jeżeli zostanie odpowiednio zabezpieczona – może posłużyć nam przez wiele długich lat. Profil krawędziowy możemy stosować nie tylko do zabezpieczania świeżo ułożonych kafelków. To także doskonały wybór, jeżeli kupujemy stary dom, w którym na ścianach zostały zachowane w idealnym stanie wszelkie zdobienia – w tym także ręcznie malowane płytki.

 

Listwy krawędziowe, których warto unikać

Aby listwa krawędziowa do płytek mogła pełnić swoje funkcje, musi być wykonana z odpowiednich materiałów. Profil krawędziowy z tworzywa sztucznego nie jest dobrym rozwiązaniem ? łatwo ulega uszkodzeniom, a listwa narożna do glazury z czasem traci swój pierwotny kolor. Plastik w tej roli zupełnie się nie sprawdza. Właśnie dlatego najczęściej polecane listwy narożne ozdobne to te, które wykonane są z metalu. Cieszą się dużą popularnością i pozytywnymi opiniami, a zadowoleni klienci poprzestają na zakupie wersji aluminiowych lub stalowych.

 

Profile krawędziowe – stalowe czy aluminiowe?

W przypadku kuchni listwy krawędziowe do płytek powinny doskonale poradzić sobie w przypadku podwyższonej wilgotności powietrza. Profil narożny nie może korodować i widocznie niszczeć pod wpływem działania gorącej pary, której nigdy w kuchni nie brakuje. Stąd też poleca się zastosowanie tego samego materiału, z którego wykonane są najczęściej profile narożne zewnętrzne, czyli z aluminium. Dostępne są natomiast aż dwa wykończenia, które warte są uwagi: polerowane i anodowane. W przypadku tego pomieszczenia opcja druga wybierana jest najczęściej.

Profil krawędziowy aluminiowy doskonale sprawdzi się przy łączeniach podłogowych płytek ze ścianą – ale nie tylko. Czasami łączymy płytki z płytkami lub płytki z panelami. W każdym miejscu, gdzie niezbędna jest odpowiednio wyprofilowana listwa narożnikowa do płytek, możemy wybrać taki element, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale także idealnie współgrający z całym wnętrzem. Listwa aluminiowa narożna, która została poddana anodowaniu, może występować w takich kolorach jak: oliwkowy, srebrny czy złoty. Dzięki temu każde pomieszczenie może pozostać modne i stylowe, a profil narożny do płytek stanie się dodatkową ozdobą.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95