kuchnieportal

Lampa, która przyjmuje kolor podłoża

Lampa, która przyjmuje kolor podłoża

Działająca niczym kameleon lampa ColorUp potrafi emitować kolor dowolnego przedmiotu czy podłoża. Jest to nowość od azjatyckiego producenta PEGA Design & Engineering. Jeszcze w tym roku powinna trafić na rynek.

Lampa jest niezwykle prosta w obsłudze. Wystarczy jej dolną częścią dotknąć kolorowego przedmiotu i ścisnąć wykonany z silikonu klosz, a trzy kolorowe diody poprzez odpowiednie połączenie zaczną wspólnie emitować kolor tego podłoża. Dzięki temu będziemy mieli możliwość zmiany koloru w zależności od pogody, pomieszczenia czy naszego nastroju.
 
Gadżet posiada bardzo prosty ale efektowny wygląd – przypomina dużą żarówkę. Lampa zasilana jest baterią, dzięki czemu możemy ją przenosić w dowolne miejsce, a silikonowy materiał z jakiego została wykonana sprawia, że jest ona odporna na uszkodzenia.

Lampa ColorUp
 
ColorUp jest przykładem interaktywnej technologii, która opiera się na wzajemnym oddziaływaniu na siebie użytkownika i sprzętu. W prosty sposób decydujemy o tym na jaki kolor będzie świecić lampa i w jaki sposób będzie na nas działać. Nie od dziś przecież wiadomo, że kolor ma właściwości stymulujące i potrafi wpływać na naszą psychikę.
 
Projektanci z Tajwańskiego studia pracowali kilka lat nad znalezieniem odpowiednich proporcji pomiędzy wielkością lampy, sposobem zasilania, mocą żarówek LED oraz grubością silikonowego klosza. W końcu odnaleźli idealne połączenie tych aspektów i wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku będziemy mieli możliwość zakupu tego oryginalnego urządzenia.

Źródło: www.pegadesign.com

Dołącz do dyskusji