kuchnieportal
5 5 39

Lampa, która przyjmuje kolor podłoża

Lampa, która przyjmuje kolor podłoża

Działająca niczym kameleon lampa ColorUp potrafi emitować kolor dowolnego przedmiotu czy podłoża. Jest to nowość od azjatyckiego producenta PEGA Design & Engineering. Jeszcze w tym roku powinna trafić na rynek.

Lampa jest niezwykle prosta w obsłudze. Wystarczy jej dolną częścią dotknąć kolorowego przedmiotu i ścisnąć wykonany z silikonu klosz, a trzy kolorowe diody poprzez odpowiednie połączenie zaczną wspólnie emitować kolor tego podłoża. Dzięki temu będziemy mieli możliwość zmiany koloru w zależności od pogody, pomieszczenia czy naszego nastroju.
 
Gadżet posiada bardzo prosty ale efektowny wygląd – przypomina dużą żarówkę. Lampa zasilana jest baterią, dzięki czemu możemy ją przenosić w dowolne miejsce, a silikonowy materiał z jakiego została wykonana sprawia, że jest ona odporna na uszkodzenia.

Lampa ColorUp
 
ColorUp jest przykładem interaktywnej technologii, która opiera się na wzajemnym oddziaływaniu na siebie użytkownika i sprzętu. W prosty sposób decydujemy o tym na jaki kolor będzie świecić lampa i w jaki sposób będzie na nas działać. Nie od dziś przecież wiadomo, że kolor ma właściwości stymulujące i potrafi wpływać na naszą psychikę.
 
Projektanci z Tajwańskiego studia pracowali kilka lat nad znalezieniem odpowiednich proporcji pomiędzy wielkością lampy, sposobem zasilania, mocą żarówek LED oraz grubością silikonowego klosza. W końcu odnaleźli idealne połączenie tych aspektów i wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku będziemy mieli możliwość zakupu tego oryginalnego urządzenia.

Źródło: www.pegadesign.com

Dołącz do dyskusji