kuchnieportal

Kupujesz blat kuchenny? Nie zapomnij zamontować gniazda wpuszczanego w blat!

Kupujesz blat kuchenny? Nie zapomnij zamontować gniazda wpuszczanego w blat!

Podczas urządzania kuchni łatwo zapomnieć o detalach, które znacznie ułatwiają gotowanie, przyrządzanie posiłków czy chociażby zaparzenia kawy. Zdarza się bowiem, że zapominamy o kontaktach, zakładając, że te zamontowane przez dewelopera w ścianie w zupełności wystarczą. Tymczasem w praktyce, gdy zaczniemy już użytkować kuchnie, okazuje się, że tych miejsc przyłączenia różnych urządzeń mogłoby być więcej. Dlatego pomyśl wcześniej i zamontuj gniazdo wpuszczane w blat, a najlepiej całą listwę!

Gniazda meblowe w kuchni

Czy zdarzyło Ci się kiedyś przyrządzać niedzielny obiad z trzech dań i przełączać wtyczki od różnych urządzeń do jednego gniazda? Rozmrażanie w mikrofali, po czym użycie robota kuchennego, blendera itp. Nie dość, że pobrudzonymi rękoma ciężko przełączać wszystkie potrzebne narzędzia to jeszcze łatwo o zwarcie, gdy sięgasz mokrymi dłońmi do kontaktu, by to zrobić. W ten sam sposób łatwo też uszkodzić sprzęty kuchenne, które podczas zwarcia mogą się po prostu spalić. Jak zatem widzisz, dobrze zaplanowane gniazda mają ogromne znaczenie nie tylko ze względów praktycznych, ale także z uwagi na bezpieczeństwo użytkowania. Dlatego warto zainstalować gniazda meblowe.

 

Rodzaje gniazd meblowych

Gniazdo meblowe od razu może kojarzyć Ci się z otworem wyciętym w blacie lub korpusie szafki i osadzonym w nim gniazdku, ale tak naprawdę wyróżniamy kilka rodzajów gniazd meblowych. Należą do nich:

  • gniazda wpuszczane w blat (chowane),
  • gniazda wysuwane,
  • gniazda nablatowe.

Najpopularniejsze są gniazda wpuszczane w blat, które przytwierdzone są do klapki widocznej na blacie, po której naciśnięciu uzyskujemy dostęp do gniazda (jednego lub kilku w przypadku zamontowania listwy). To minimalistyczne rozwiązanie, które sprawia, że gniazda są niewidoczne, przez co zachowujemy wysoką estetykę w czasie, gdy z nich nie korzystamy. Podobnie wygląda to z gniazdami wysuwanymi, z tym że te potrzebują więcej miejsca pod blatem. Zwykle jest to długa, kilkugniazdowa listwa o długości kilkudziesięciu centymetrów, po której wysunięciu uzyskujemy możliwość podłączenia większej ilości sprzętów znajdujących się na blacie kuchennym. Z kolei ostatnim rodzajem gniazd meblowych są gniazda nablatowe. Nie potrzebują one miejsca pod blatem, gdyż montuje się je na blatach kuchennych, przytwierdzając bezpośrednio do ich powierzchni.

 

Gniazdo meblowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Jeśli planujesz właśnie meble kuchenne i chcesz zamieścić w blacie lub na nim gniazda przyłączeniowe to zrób analizę potrzeb. Zastanów się, z jak wielu sprzętów korzystasz na co dzień i jak będziesz je podłączać do źródeł energii elektrycznej. Czy czajnik i ekspres będą miały swoje gniazda w ścianie, czy też potrzebujesz dla nich dodatkowych kontaktów, bo nie zdołasz podłączyć ich do ściany. Zastanów się także, jak często korzystasz jednocześnie z takich sprzętów jak mikser, blender, czy opiekacz i na tej podstawie określ, ile gniazd dodatkowych potrzebujesz. Na tej podstawie określ, czy większą wygodę da Ci gniazdo montowane na blacie kuchennym, czy też bardziej estetycznie wyglądające gniazdo wpuszczane w blat.

 

Gniazdo wpuszczane w blat – co warto o nim wiedzieć

Gniazda meblowe wpuszczane w blat to nie tylko wygoda, ale duża swoboda w podłączaniu różnego rodzaju sprzętów. Dlatego liczy się nie tylko odpowiednia ilość gniazdek, ale też cechy wpływające na bezpieczeństwo użytkowania. Podstawowym zabezpieczeniem w gniazdach meblowych jest uziemienie. Gniazda z uziemieniem chronią Cię przed porażeniem prądu na skutek przepięć. To bardzo istotne, zwłaszcza w takich pomieszczeniach jak kuchnia. Warto jednak wiedzieć, że gniazdo wpuszczane w blat często używane jest także w innych pomieszczeniach, gdzie sprawdza się równie dobrze.

Gniazda meblowe osadzane w blatach lub na blacie znajdują także zastosowanie w meblach biurowych. Gniazdo zamontowane na biurku to bardzo praktyczne rozwiązanie, które umożliwia podłączenie wielu sprzętów, podobnie zresztą jak w szafce nocnej w sypialni. Uzyskujesz wówczas łatwą możliwość podłączenia ładowarki do telefonu. Ponadto gniazda to produkty, które dobrze sprawdzają się także w łazience. Dzięki nim łatwo można skorzystać z lokówki czy suszarki. Jak więc widzisz, wpuszczane gniazda meblowe są wielofunkcyjne i warto z nich korzystać, dla zwiększenia komfortu i funkcji pomieszczeń.

 

Gdzie kupić gniazdo blatowe?

Dobrze jest kupić wpuszczane gniazdo meblowe lub gniazdo meblowe nablatowe w sklepie elektrycznym. W takim sklepie pracują specjaliści, którzy znają się na elektryce i prowadzeniu instalacji elektrycznych w różnych miejscach. Dlatego dbają o to, by w ich ofercie znalazły się produkty, które są trwałe, bezpieczne i funkcjonalne. To zaufane źródło dostępu do produktów elektrycznych, inaczej niż markety oferujące mydło i powidło, które nie przykładają zbytniej uwagi do jakości. Dlatego, jeśli zależy Ci na tym, aby kupić wysokiej jakości produkt, który spełni Twoje oczekiwania i będzie działać bez zarzutów, to skorzystaj z oferty sklepów elektrycznych takich jak elus.pl

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95