kuchnieportal

Kuchnie w stylu klasycznym. 3 sposoby na oryginalne wnętrze w takim stylu!

Kuchnie w stylu klasycznym. 3 sposoby na oryginalne wnętrze w takim stylu!

Fot. Czarny, grafitowy czy granatowy kolor,  kojarzący się przede wszystkim nowoczesnymi aranżacjami, to sposób na dodanie stylizowanej kuchni nowoczesnego wyglądu i oryginalności. Kuchnia wykonanan w programie Torino Lack od Nolte Küchen.

Kuchnia w stylu klasycznym nie musi oznaczać przeładowanego detalami, ciężkiego w odbiorze wizualnym wnętrza! Pomysłów na efektowne, subtelnie odwołujące się do klasyki aranżacje jest wiele. Czasem wystarczy postawić na pojedynczy, wybrany zabieg aranżacyjny, by zachowując klasyczny charakter kuchni dodać jej oryginalności i świeżości. Dziś przedstawiamy 3 najciekawsze naszym zdaniem pomysły na niestandardowe klasyczne kuchenne aranżacje!

1. Połącz styl klasyczny z innym stylem aranżacyjnym!

Ciekawą propozycją na aranżację kuchni klasycznej może być łączenie w niej elementów klasycznych oraz tych zaczerpniętych z innych styli aranżacyjnych. Jak pokazują projektanci niemieckiego producenta mebli Nolte Küchen, doskonałą bazą takiego wnętrza mogą być klasyczne meble z prostą, szeroką ramką, np. program kuchni Torino Lack. Torino Lack to  klasyczna linia frontów mebli lakierowanych w macie z szerokim, wypukłym obramowaniem  – w przeciwieństwie do typowych frontów ramowych, ramka posiada lekkie zaokrąglenia i jest nieco odsunięta od krawędzi frontu. To co jednak wyróżnia tę klasyczną linię mebli, to możliwość skomponowania jej z ciekawymi elementami o zupełnie odmiennej stylistyce.

Fot. Nowoczesne witryny z aluminiowymi ramkami to jeden z wielu sposobów na urozmaicenie klasycznych aranżacji. Kuchnia od producenta mebli Nolte Küchen. 

Klasyka połączona z nowoczesnością

Jedna z propozycji aranżacyjnych od Nolte Küchen z wykorzystaniem tego programu uwzględnia połączenie w jednej aranżacji frontów Torino Lack i bardzo efektownych witryn z aluminiowymi ramkami. Nowoczesne, metalowe ramki to zdecydowanie elementy w stylu nowoczesnym – zarówno pod względem samej ich formy, jak i materiału. Niemieckie producent wzbogacił je o oświetlenie wkomponowane w boczne ścianki, które dodatkowo podkreśla ich modernistyczny charakter.  Witryny dostępne są w wysokości od 0,75 m cm do 2,25 m. Szczególnie te najwyższe doskonale podkreślają monumentalny, ekskluzywny charakter wnętrz w których zostały zastosowane. Mniejsze mogą stać się bardzo efektownym urozmaiceniem klasycznych aranżacji.

Fot. Klasyczne meble z witrynami w aluminiowej ramce oraz systemem drewnianych szuflad o prostych, jednolitych frontach. Kuchnia Torino Lack od  Nolte Küchen.

Innym elementem, który nada klasycznej kuchni nowoczesnego charakteru może być zestawienie ramowych frontów z frontami o prostej, minimalistycznej stylistyce. Aby takich zabieg – łączenia w jednym wnętrzu mebli o dwóch przeciwstawnych stylach, mógł się udać, należy zdecydować się na jeden dominujący typ frontów. Drugi ma stanowić jedynie dodatek. Kolejnym warunkiem jest to, by sama forma frontów klasycznych była również nieco nowoczesna. Klasyczny front ramowy Torino, jako typ klasycznego frontu w stylu modern, doskonale się sprawdzi w takich aranżacjach! Przykładem jest jedna z propozycji niemieckiego producenta – aranżacja kuchni bazująca na programie Torino Lack w której pojawiają się drewnie szuflady o gładkich, prostych frontach. Ich nietypowy, zupełnie inny od bazowego front efektownie kontrastuje z resztą zabudowy. Ciekawa jest również sama konstrukcja szuflad i sposób ich otwierania. Fronty szuflad są nieco niższe w stosunku do wysokości skrzyni szuflady, dzięki czemu powstaje wolna przestrzeń umożliwiająca wygodne ich wysunięcie.

klasyczna kuchnia w stylu modern

Fot. Uchwyt w stylu Art Déco od Nolte Küchen.

Klasyka i styl Art Déco

Nie tylko styl nowoczesny i klasyczny możemy łączyć ze sobą. Do bazowych klasycznych frontów, dobrze będą pasować także elementy w stylu Art Déco. Nolte Küchen  w swojej ofercie udostępnia m.in. uchwyty o takiej stylistyce. Ten niewielki, ale ważny w każdej aranżacji kuchennej detal jest wstanie mocno wpłynąć na charakter całej aranżacji. Subtelne, artdecowskie uchwyt od Nolte Küchen  doskonale komponują się z klasycznymi frontami i wnoszą dużą dawkę elegancji oraz uroku charakterystyczną dla mebli lat 20. XX w.

2. Postaw na niestandardowe kolory

W temacie unowocześnienia klasycznej kuchni można pójść o krok dalej i wybrać klasyczne meble w bardzo modnej obecnie ciemnej kolorystyce. Czarny, grafitowy czy granatowy kolor,  kojarzący się przede wszystkim nowoczesnymi aranżacjami, to sposób na dodanie stylizowanej kuchni nowoczesnego wyglądu i oryginalności. Sam forma mebli jest w takich aranżacjach, jak najbardziej klasyczna – meble posiadają ramowe fronty, dekoracyjne listwy, szafki witrynowe i inne charakterystyczne dla stylizowanych mebli elementy. Wyróżnikiem jest natomiast nasycony, ciemny kolor!  Meble w takiej kolorystce najlepiej będą się prezentować w przestronnych wnętrzach z dostępem do dużej ilością naturalnego światła.

Fot. Kuchnia w stylu modern classic. Linia frontów mebli Torino Lack od Nolte Küchen.

W klasycznych kuchniach dobrze sprawdzą się także i inne nasycone, intensywne barwy. Jak pokazują projektanci z Nolte Küchen   – może być ich kilka w obrębie jednej aranżacji! Odejście od typowej dla mebli w stylu klasycznym bieli, to doskonały sposób na nadanie klasycznej kuchni oryginalności.

 

 

Fot. Kolorowe kuchnie w stylu klasycznym. Program kuchnie Frame Lack od Nolte Küchen.

 

3. Poszukaj ciekawych detali i dodatków

Klasyczne kuchnie można jak najbardziej wzbogacać o inne ciekawe, niekojarzące się ze stylizowanymi wnętrzami detale. Jakie to mogą być rozwiązania? Zarówno te, które są integralna częścią mebli, np. uchwyty, jak i  inne, nietypowe materiały i elementy wystroju, przełamujące dominujący klasyczny styl, np. ratanowe meble, okrągłe wycięcia w frontach mebli zamiast tradycyjnych uchwytów.

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95