kuchnieportal

Kuchnia w stylu minimalistycznym

Kuchnia w stylu minimalistycznym

Im mniej, tym większy efekt – tak w skrócie można opisać naczelną zasadę stylu minimalistycznego. Kuchnia wykonana w takim charakterze zadziwia prostotą, elegancją i nowoczesnością. Styl minimalistyczny, choć korzenie ma w Japonii, coraz częściej wykorzystywany jest do aranżacji zachodnioeuropejskich domów. Podpowiadamy, jak zaprojektować kuchnię w tym stylu!

Kuchnia w stylu minimalistycznym – dla kogo i dlaczego?

Jest to doskonałe rozwiązanie między innymi dla osób, które częściej jadają w restauracjach niż w domu. Osoby, które rzadko gotują, z reguły decydują się na małą kuchnię, a styl minimalistyczny pozwala elegancko i nowocześnie zagospodarować niewielką przestrzeń. Poza tym do takiego pomieszczenia doskonale pasują modne harmonijkowe  drzwi, które pozwolą estetycznie zakryć i oddzielić miejsce gotowania od reszty pokojów.
Kuchnia w stylu minimalistycznym to propozycja również dla miłośników sztuki kulinarnej. Pomieszczenie zaaranżowane według zasad tego stylu jest funkcjonalne, a to bardzo ułatwia pracę pasjonatom gotowania. Ponadto kuchnia urządzona w stylu minimalistycznym sprawia wrażenie większej niż jest w rzeczywistości, dlatego to doskonałe i praktyczne rozwiązanie dla mieszkańców małych mieszkań.

Charakterystyka stylu minimalistycznego w pigułce

Kuchnia urządzana w tym charakterze cechuje się przede wszystkim prostym umeblowaniem. Szafki powinny być kwadratowe lub prostokątne i mieć gładkie fronty oraz ukryte uchwyty. Styl minimalistyczny doskonale podkreśla sprzęt AGD wykonany ze stali nierdzewnej. Urządzenia i ich metaliczny odcień współgrają z prostymi liniami mebli, jednocześnie przypominając, że funkcjonalność jest najważniejsza.  
Kuchnia w stylu minimalistycznym nie powinna być ozdabiania żadnymi szczegółami, jedyną dekoracją ma być idealnie skomponowana całość wystroju wnętrza.

6 podpowiedzi – jak zaplanować kuchnię w stylu minimalistycznym

Jeśli kuchnia jest połączona na przykład z salonem, za pomocą dekoracyjnej szyby można podkreślić królujący w niej styl minimalistyczny. Proste motywy ozdabiające szkło podkreślają piękno ascetycznej przestrzeni kuchennej oraz bardzo efektownie wyznaczają granicę pomiędzy dwoma pomieszczeniami.
 
Kuchnia w stylu minimalistycznym

Najczęstszym projektem kuchni w stylu minimalistycznym jest propozycja utrzymania jej w odcieniach bieli, szarości, grafitu oraz połysku metalicznych elementów. Takie pomieszczenie dzięki odpowiedniemu oświetleniu nabiera charakteru nowoczesnej i czystej przestrzeni funkcjonalnej.
 
    Kuchnia w stylu minimalistycznym

Kuchnia w stylu minimalistycznym wbrew pozorom nie musi być zaaranżowana w jasnych pastelowych kolorach. Żywe barwy nie odbierają efektu prostej elegancji. Szafki o gładkich frontach w intensywnej kolorystyce ożywiają pomieszczenie i sprawiają, że ciemna kuchnia wydaje się o wiele jaśniejsza i przestronna. Natomiast intensywna barwa ścian podkreśla nowoczesność wnętrza. Styl minimalistyczny w kuchni pozwala na wyeksponowanie jakiegoś konkretnego elementu – swoistej dominanty wnętrza (na przykład: żyrandola, ozdobnego okna lub obrazu).
 
Kuchnia w stylu minimalistycznym
 
 
Wyspę kuchenną także można zaprojektować, stosując zasady stylu minimalistycznego. Proste linie, gładkie powierzchnie, prostokątny okap z oświetleniem typu LED oraz dodatki ze stali nierdzewnej – to niezbędne elementy, aby wyspa kuchenna nabrała minimalistycznego wyrazu.  

Kuchnia w stylu minimalistycznym
  
Styl minimalistyczny pozwala stworzyć kuchnię ekskluzywną oraz elegancką. Jest to świetne rozwiązanie zarówno dla tych, którzy cenią sobie wygodę jak i dla miłośników najnowszych trendów oraz dla osób dysponujących bardzo małą przestrzenią do gotowania. Kuchnia w stylu minimalistyczny to proste, ale perfekcyjne rozwiązanie dla każdego! 

4 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Julia
6 czerwca 2019, 08:02
0/0

W takim stylu liczą się przede wszystkim meble. Moje były zrobione na wymiar, a mam je od firmy JOPP Design i jestem z nich jak najbardziej zadowolona.

Nerwowa
24 listopada 2017, 12:12
0/0

Powściągliwa? Ha, ha! @Aleksandra – powściągać to trzeba nerwy na wodzy, żeby w małej kuchni funkcjonować. Jedynym plusem, to mało sprzątania. Dodatki to tylko zagracą, ale okap musi być, bo nie dość że ciasno to i duszno by było.

Aleksandra
25 lipca 2017, 19:27
0/0

Minimalistyczna kuchnia jest bardzo powściągliwa, ale za to można ją \”udobruchać\” kolorowymi dodatkami.

Bors
18 listopada 2014, 14:37
1/0

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95