kuchnieportal

Kuchnia w kolorze czarnym. Przytulna i pełna ciekawych rozwiązań projektowych

Kuchnia w kolorze czarnym. Przytulna i pełna ciekawych rozwiązań projektowych

Aranżacja kuchni z dominującą czarną kolorystyką? Ten pomysł może się udać! Nie tylko udać ale również zachwycić stylem, przytulnością i ciekawymi rozwiązaniami projektowymi. Odpowiedni dobór materiałów, dodatków, dobre dopasowanie do warunków pomieszczenia oraz ciekawy pomysł projektowy zapewni udany aranż kuchni w kolorze czarnym. Przykładem tego jest projekt niemieckiego producenta mebli – BAUFORMAT&burger.

Czarnego koloru w aranżacjach wnętrz nie należy się bać! Jeśli pomieszczenie jest stosunkowo przestronne oraz z dostępem do dużej ilości naturalnego światła, kolor czarny jako dominujący w aranżacji, np. czarny kolor mebli, sprawdzi się tak samo dobrze, jak inne odcienie. Atutem kuchni w kolorze czarnym będzie na pewno jej oryginalność. Czerń mimo, że wskazywana jest jako jeden z bardzo modnych motywów aranżacyjnych i chętnie prezentowana na targach wnętrzarskich, nadal nieczęsto można ją spotkać w aranżacjach wnętrz. Stawiając na meble w czarnej kolorystyce, wybieramy mocny wyróżnik projektu! Jak modnie i stylowo zaaranżować kuchnię w czerni, doskonale pokazuje projekt marki BAUFORMAT&burger bazujący na programie kuchni Lea.

Lea to nowa linia frontów, którą niemiecki producent od stycznia 2020 udostępnia na polskim rynku. Program ten charakteryzuje się stylową, klasyczną formą z charakterystycznymi pionowymi frezami. Wykonany na bazie płyty MDF oklejonej folią PET (materiał, który w przeciwieństwie do foli PCV jest odporny na wysokie temperatury – można go stosować np. w pobliżu płyt grzewczych) charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami użytkowymi oraz umożliwia uzyskanie efektu wyczuwalnej w dotyku struktury słojów naturalnego drewna. Lea doskonale odwzorowuje strukturę drewna, co sprawia, że w przypadku aranżacji o niższym budżecie, może być jego bardzo dobrym zamiennikiem. Jednym z trzech udostępnionych przez niemieckiego producenta kolorów tej linii frontów, obok jasnej i ciemnej szarości, jest – czerń i właśnie aranżacje w tym kolorze producent zaprezentował podczas targów w Löhne  w Niemczech na których Lea była prezentowana po raz pierwszy.

Program doskonale sprawdzi się w aranżacjach klasycznych, rustykalnych, country, skandynawskich oraz industrialnych a także we wszelkiego rodzaju projektach eklektycznych łączących różne style, jeśli potrzebny jest akcent w postaci mebli o charakterystycznej, wyróżniającej się formie.

W aranżacji z wykorzystaniem programu Lea zaproponowanej przez BAUFORMAT&burger obecne są elementy zaczerpnięte z różnych styli aranżacyjnych. Fronty Lea uzupełniają stalowe, klasyczne w formie uchwyty muszelkowe (uchwyt 401 – również nowość BAUFORMAT&burger na sezon 2020). Zamysłem aranżacyjnym było stworzenie wnętrza z elementami o mocnym, industrialnym charakterze. Czerń mebli doskonale wpisuje się w ten koncept. W projekcie pojawiają się również inne, charakterystyczne dla stylu industrialnego detale wykonane z metalu  – ciężkie lampy, relingi, stołki barowe.  Odsłonięta, czerwona cegła na ścianach oraz drewniane deski z wyrazista linia słojów i sęków, nadają aranżacji nieco rustykalnego charakteru.

Aby nie przytłoczyć wnętrza nadmiarem ciężkich, mocno określonych rustykalnych, klasycznych, industrialnych elementów, projektanci z BAUFORMAT&burger zaproponowali w tej aranżacji dla równowagi elementy o prostej, modernistycznej formie. Kuchnię uzupełnia m.in. nowoczesny sprzęt AGD w czerni. Ciekawym rozwiązaniem projektowym jest również zastosowanie szafek witrynowych ze szklaną ramą w kolorze czarnym – nowość BAUFORMAT&burger na sezon 2020. Prosta, minimalistyczna forma szafek charakterystyczna dla stylu nowoczesnego efektownie kontrastuje z klasycznymi frontami mebli dodając aranżacji lekkości i przełamując główną stylistykę.

 

Cechą charakterystyczną pokazowego projektu BAUFORMAT&burger jest obecność dużej ilości otwartych półek i listw relingowych – zarówno w regularnej zabudowie, jak i na półwyspie. Z jednej strony doskonale komponują się w projektach inspirowanych stylem industrialnym, klasycznym, country czy skandynawskim. Z drugiej – otwarte półki, a nawet jak w przypadku tego projektu wkomponowanie z regularną zabudowę fragmentu blatu roboczego w kontrastowej, jasnej kolorystyce, to celowy zabieg projektowy mający wizualnie nadać czarnym meblom lekkości.

Dokładnie w takim samym celu motyw jasnego, szarego dekoru pojawia się w postaci wangi na półwyspie pokazowego projektu. Aranżacja zyskuje dzięki temu kolejny, ciekawy element konstrukcyjny. Nowością udostępnioną na kolejny sezon przez niemieckiego producenta jest również blat o grubości 90 mm z krawędzią PP w dekorze blatu. Krawędzie blatów to element mebli najbardziej narażony na przenikanie wilgoci a tym samym najbardziej podatny na zniszczenia i wskazujący zużycie mebli. Dzięki zastosowaniu termoplastycznej krawędzi PP, obrzeże idealnie przylega do płyty meblowej i tym samym prezentuje się estetycznie oraz jest odporne na wilgoć. Dzięki zastosowaniu dwóch grubości blatów w kontrastującej kolorystyce projekt zyskuje ciekawe urozmaicenie. Dodatkowy, podwyższony blat 90 mm w tym projekcie akcentuje również miejsce do spożywania szybkich posiłków – mini kącik jadalniany na półwyspie, jaki tworzy fragment blatu wraz ze stołkami barowymi.

Czarne meble, jak pokazuje ta aranżacja, można oswoić, bez wykorzystywania do tego celu dodatkowej kolorystyki frontów mebli. Ciekawa forma zabudowy meblowej oraz przemyślane rozwiązania projektowe pozwolą stworzyć modną, stylowa kuchnię w czerni.

Znajdź studio BAUFORMAT&burger mebli w swojej okolicy.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95