kuchnieportal

Kuchnia studia Wiomar najlepszą realizacją lipca!

Kuchnia studia Wiomar najlepszą realizacją lipca!

Najlepsza kuchnia lipca to projekt nowoczesny – nie tylko ze względu na swój wygląd, ale również na zastosowane materiały i rozwiązania. Akrylowe fronty, systemy wspomagania otwierania, wysokiej jakości akcesoria meblowe czy dekoracyjne oświetlenie LED to tylko niektóre elementy, które odnajdziemy w tej realizacji. Jej autorem jest studio Wiomar z Miłobądza. 

W najlepszej kuchni lipca zastosowano gładkie, białe fronty akrylowe, które charakteryzują się głębokim połyskiem. Zrezygnowano z tradycyjnych, wystających uchwytów na rzecz mechanicznego wspomagania otwierania TIP-ON, dzięki czemu podkreślono nowoczesną linię zabudowy. Szafka pod zlewozmywakiem posiada elektryczny odpowiednik TIP-ON: SERVO-DRIVE. Systemy mechanicznego i elektronicznego wspomagania otwierania pozwalają otworzyć front po jego delikatnym dociśnięciu np. kolanem, co sprawdza się szczególnie wówczas, kiedy mama pobrudzone lub zajęte ręce. W zabudowie zastosowano również system amortyzacji Blumotion, który zapewnia ciche i delikatne zamykanie frontów i szuflad.

Meble na miarę wnętrza 

Przeciwwagę dla jasnych frontów stanowi ciemny blat wykonany z konglomeratu kwarcowego. Jest on elegancki a przy tym bardzo wygodny w codziennym użytkowaniu i niewymagający w pielęgnacji. Konglomerat charakteryzuje się bowiem wysoką odpornością na wilgoć, powstawanie przebarwień i uszkodzeń mechanicznych.  

Kuchnia_studia_Wiomar_najlepszą_realizacją_lipca.jpg

Meble kuchenne zostały ściśle dostosowane do wymagań wnętrza. Przykładem tego są szafki stojące, które ze względu na położenie okna, mają niestandardową wysokość  93 cm (łącznie z blatem). Duże, panoramiczne okno uniemożliwiło również montaż nad blatem szafek wiszących. Zostały one zastąpione za pomocą wysokiej zabudowy słupkowej, która, wbudowana we wnękę, tworzy jednolitą płaszczyznę ze ścianą. W tej części kuchni – obok piekarnika i mikrofali – znajdują się drzwi do spiżarni, które ujednolicono wizualnie z zabudową kuchenną.
 

Wyspa – centrum kuchennego życia 

Centralnym punktem kuchni jest wyspa o wymiarach 125cmx125cm. Została ona wyposażona w wysokiej jakości szuflady Legrabox i szafki z koszami cargo marki BLUM. Szuflady Legrabox charakteryzują się eleganckim, prostym wyglądem – ich ściany boczne mają zaledwie 12.8 mm grubości. Dzięki przedłużonemu  blatowi, wyspa pełni również rolę stolika kuchennego. 
 
Kuchnia_studia_Wiomar_najlepszą_realizacją_lipca_2.jpg

Na wyspie zaaranżowano strefę gotowania wyposażoną w płytę indukcyjną Samsung Chef Collection i okap wyspowy Polar Black Isola marki Falmec. Praktycznym dopełnieniem strefy jest potrójne gniazdo blatowe, które umożliwia wygodne korzystanie z miksera, robota kuchennego i innych sprzętów kuchennych.
 

 

Oryginalny pomysł na wnękę 

Ciekawym elementem najlepszej kuchni lipca jest wnęka z zaaranżowanym siedziskiem. Oprócz poduszek i klimatycznych dodatków, umieszczono w niej szafki wiszące: trzy o wymiarach 30 cm gł., 50 cm szer. i 50 cm wys. z systemem wspomagania otwierania TIP-ON oraz jedną o wymiarach 30 cm gł., 90 cm szer. i 36cm wys. otwieraną do góry na podnośniku AVENTOS HK-S (podnośnik ten przeznaczony jest do małych frontów uchylnych). Estetyczne walory wnęki podkreśla zewnętrzne oświetlenie LED w formie frezowanego paska. Zarówno ścianę wnęki, jak i  front wyspy kuchennej wykończono lakierowaną płytą laminowaną w dekorze Złotego Dębu.
 

Kuchnia_studia_Wiomar_najlepszą_realizacją_lipca_3.jpg
AO

12.08.2016

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95