kuchnieportal

Kuchnia Studia Szufladka najlepszą realizacją lutego!

Kuchnia Studia Szufladka najlepszą realizacją lutego!

Nowoczesne kuchnie cieszą się ogromną popularnością, co po raz kolejny udowodnił konkurs na najlepszą realizację miesiąca. W lutym najwięcej Waszych głosów zdobyła kuchnia Studia Szufladka (woj. małopolskie), w której postawiono na modernistyczne formy, wysokiej jakości materiały oraz funkcjonalne wyposażenie wewnętrzne. Odnajdziemy w niej zatem wszystko to, czego możemy oczekiwać od nowoczesnych i dopracowanych realizacji. 

Modny i solidny zestaw: lakierowany MDF, konglomerat oraz fornir

Najlepsza realizacja miesiąca wyróżnia się interesującym zestawieniem wysokiej jakości materiałów. Fronty wykonano z lakierowanej na wysoki połysk płyty MDF. Aby podkreślić ich nowoczesną linię, zrezygnowano z tradycyjnych uchwytów na rzecz systemu wspomagania otwierania firmy Blum oraz listew korytkowych marki De Novo. Listwy są montowane wewnątrz korpusu szafki, dzięki czemu nie ingerują w wygląd mebli, a zarazem dają możliwość bezuchwytowego otwierania frontów na całej ich długości.
?

Aranżację ocieplają elementy wykończone fornirem, który zabezpieczono poprzez olejowanie. Dzięki zastosowaniu forniru kuchnia nabiera eleganckiego, a zarazem przytulnego charakteru. Blat wykonano z konglomeratu kwarcowego, który bardzo dobrze radzi sobie jako powierzchnia robocza. Całość dopełniają elementy wykończeniowe z płyty laminowanej Pfleiderer w kolorze antracytowym. Kolorystyka wnętrza współgra z jego nowoczesnym charterem, a jednocześnie pozwala czuć się w nim komfortowo i przyjemnie.
 

Design w zgodzie z ergonomią 

Wykonawcy kuchni duży nacisk położyli na ergonomiczne zagospodarowanie wnętrza. Lodówkę, zlewozmywak i kuchenkę rozmieszczono zgodnie z zasadą trójkąta roboczego, dzięki czemu prace kuchenne przebiegają szybciej i sprawnie. Jednocześnie udało się wydzielić długi ciąg blatu roboczego, który zapewnia wygodę przygotowywania posiłków.

Kuchnia_studia_Szufladka_realizacją_lutego_2.jpg

Z powierzchnią blatu licują podwieszany zlewozmywak oraz płyta grzewcza, których sposób montażu wpisuje się w nowoczesny styl kuchni. Podobny efekt wizualny zapewnia okap, który – umieszczony w podwieszany suficie – jest niemal niewidoczny.
 

Co kryje wnętrze szuflady? 

Zabudowę wyposażono w produkty marek Blum i Hettich. Oprócz wspomnianego systemu wspomagania otwierania frontów TIP-ON (Blum) odnajdziemy w niej:
?

  • designerskie szuflady Tandembox Antaro z systemem Blumotion, który gwarantuje ich ciche i delikatne zamykanie (Blum);
  • podnośniki Aventos dedykowane frontom szafek wiszących otwieranym do góry Blum);
  • wkłady do szuflad OrgaTray (Hettich), które umożliwiają przejrzyste rozmieszczenie sztućców oraz innych akcesoriów.

W wysokiej zabudowie słupkowej zamontowano szuflady wewnętrzne Tandembox Antaro z pełnym wysuwem, który zapewnia wygodny dostęp do wszystkich przechowywanych w nich produktów. Tak zaaranżowany schowek tworzy nowoczesną i funkcjonalną wersję spiżarni.

Kuchnia_studia_Szufladka_realizacją_lutego_3.jpg

Projekt kryje w sobie również kilka nietypowych rozwiązań. Zgodnie z życzeniem Inwestora pod blatem zamontowaliśmy szufladę bez frontu, która pełni rolę chlebaka – wyjaśnia p. Adrian Wojciechowski, właściciel studia mebli Szufladka. – Ponadto obok zabudowy z piekarnikiem zaaranżowaliśmy miejsce do przechowywania drewna kominkowego. Ten nietypowy element wyróżnia kuchnię, a zarazem jest jej oryginalną i naturalną dekoracją.
 

Kuchnia_studia_Szufladka_realizacją_lutego_4.jpg

 
 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95