kuchnieportal

Kuchnia obsługiwana smartfonem i inne rozwiązania od Alno

Koncern Alno jest jednym z największych producentów mebli kuchennych na świecie. W ramach zakończonych niedawno targów Hausemeese firma zaprezentowała swoją bogatą ofertę, w tym inteligentną kuchnię Tielsa. Wyposażona jest ona w nowoczesne rozwiązania i  funkcjonalności, które można obsługiwać m.in. za pomocą telefonu. Regulacja wysokości blatu, natężenia światła czy muzyki, to tylko niektóre z możliwości, jaki daje ten projekt. 

Kuchnia-obsługiwana-smartfonem-i-inne-rozwiązania-od-Alno-2.jpg
Fot. Kuchnia Tielsa, Alno

Alno od ponad 80 lat współtworzy trendy w meblarstwie, często oferując produkty innowacyjne i zaskakujące. Przykładem tego jest m.in. nowatorski projekt luksusowej kuchni w kształcie statku – ALNOMARECUCINA. To przykład unikalnego designu, w którym połączono oryginalność mebli z ich funkcjonalnością. Ideą projektu jest zachęcenie do odkrywania nowych, kulinarnych lądów oraz podkreślenie roli każdego domownika (podobnie, jak ważny jest każdy członek załogi statku).

Kuchnia_obsługiwana-smartfonem-i-inne-rozwiązania-od-Alno.jpg
Fot. Kuchnia ALNO MARECUCINA, Alno

W ofercie koncernu Alno odnajdziemy również projekty bardziej oszczędne w formie, które powstały w oparciu o nowoczesne trendy wzornicze. Alno tworzy swoje kuchnie wykorzystując różnorodne materiały i wykończenia, dzięki czemu projekty zyskują oryginalny, unikalny wygląd. Obok lakierowanych frontów dostępnych w szerokiej gamie kolorystycznej, odnajdziemy m.in. powierzchnie ze szkła, ceramiki czy wykończone drewnianym fornirem.

  • Ceramiczne fronty wprowadzają do wnętrza szyk i nowoczesny design. Mają nierównomierną kolorystykę, przez co nabierają niepowtarzalnego wyglądu. Ponadto fronty są odporne na zarysowania i inne uszkodzenia. W ofercie Alno ceramika występuje w 27 dekorach, zaprojektowanych dla dwóch linii kuchni: ALNOCERA i ALNOSTAR CERA.
  • Szklane fronty od Alno to przykład nowoczesnej elegancji w aranżacjach kuchennych. W projektach firmy szkło zestawiono m.in. z metalowymi detalami, drewnianym fornirem i lakierem. Materiał ten wykorzystano w czterech liniach kuchni: ALNOVERA/ALNOVETRINA, ALNOSTAR SATINA, ALNOSTAR SATINA/ ALNOSTAR CLASS i ALNOART PRO.

Kuchnia-obsługiwana-smartfonem-i-inne-rozwiązania-od-Alno-3.jpg
Fot. Kuchnia ALNO STAR CERA, Alno

Alno proponuje swoim klientom połączenie funkcjonalności i niemieckiej jakości kuchni z elementami sztuki. Sposobem na to są szklane nisze z grafikami, które urozmaicają wygląd mebli. Nisze zostały zaprojektowane przez grafika Hendrika Tuttlies.

Tielsa – inteligentna kuchnia przyszłości

Alno jest również jednym z wiodących producentów rozwiązań do kuchni, w których wykorzystywane są najnowsze technologie. Sztandarowym przykładem tego jest projekt Tielsa. To luksusowe kuchnie przyszłości, które pozwalają stworzyć inteligentne wnętrze elastycznie dostosowujące się do oczekiwań i potrzeb domowników. Ustawieniami kuchni można zarządzać za pomocą przycisków montowanych na blacie kuchennym, aplikacji mobilnej lub sterować za pomocą ? głosu. Użytkownik może regulować wysokość blatów roboczych, uruchamiać urządzenia kuchenne czy sterować światłem i muzyką zdalnie za pośrednictwem aplikacji zainstalowanej we własnym smartfonie czy tablecie.

Kuchnia-obsługiwana-smartfonem-i-inne-rozwiązania-do-Alno-5.jpg
Fot. Kuchnia Tielsa, Alno


Innowacje proponowane przez Alno nastawione są również na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa domownikom. Przykładem tego jest system powiadamiania jednostki pogotowia o zasłabnięciu osoby przebywającej w kuchni, wykorzystujący zainstalowany w posadzce czujnik.

Kuchnie, w których obecne są nowoczesne technologie, to luksusowe i kosztowne rozwiązanie. Jednak to, co dzisiaj jest innowacją, za jakiś czas może stać się dostępne dla szerszego grona klientów.

 

Polecamy:

Gotowe projekty domów

Gotowe projekty domów szkieletowych

Gotowe projekty stajni

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95